Doktor Strange (2016)

Doctor Strange byl vážně Strange. Ale tak příjemně Strange. Už od úvodního souboje jsem zůstal lehce šokovaný způsobem ohýbání a skládání reality. Nutno říct, že vidět to na nějaké psychotropní, nebo halucinogenní látce, tak by to byl hodně velkej úlet. Herec v titulní roli se na tuhle roli vážně hodí. Steven Strange je podobně výstřední jako Tony Stark a bude hodně zajímavé sledovat jejich vzájemnou interakci v následujících týmovkách od Marvelu. Film sám o sobě je dost jiný, než ostatní Marvelovky a bohudík tady sázka na odlišnost vyšla na výbornou oproti třeba Batman vs Superman. Humorem se film blíží topovým Strážcům Galaxie, což jsem velmi ocenil. Vtipy a gagy byly nenucené a inteligentní a narážky na celé Marvelovské univerzum byly vidět v celém filmu. Celkově je to hodně kvalitní podívaná. STRANGE, ale kvalitní. poctivých 80%

Drahokam (2019)

Jako celek je to strašně zmatený a šíleně moc ukřičený a uřvaný. Třetí hvězda jen za brutální konec..jinak by to zasloužilo stěží 2.

Duch ve stroji (2017)

Vizuálně totálně orgastické hardcore porno. Tak živé a kreativní vybarvení města budoucnosti tady dlouho nebylo. ( i když mega cgi). Ale byla neskutečná slast sledovat ty záběry, kompozici a kreativitu. Stejně skvělá byla Scarlet, nicméně byla trošku toporná ( asi úmyslně protože hrála robota, ale její chůze vypadala opravdu zvláštně.) Skvělý byl i její sparing partner s vylepšenýma očkama jako liška bystrouška. Ale bohužel z původní předlohy se podařilo přenést velmi málo, respektive jenom základy. Původní předloha je na mainstreamové publikum prostě moc těžká látka a tak se není ani čemu divit. Film pohltí a díky jeho stopáži se na to i velmi dobře kouká. Hodinka a třičtvrtě je akorát. Za mě čistých 75%

Dunkerk (2017)

Hmmmm....tak ja nevím...opravdu nevím...na jednu stranu geniální řemeslná filmařina mistra Nolana a uhrančivé oči Toma Hardyho a na druhé...na druhé vlastně nevím...Hanz Zimmer zařídil kvalitní zvuk, který dokonale podtrhoval zoufalství a úzkost, ale chyběl tomu parník, aby dosáhl takového výsledku, jako třeba u Interstellaru. Filmu znatelně chyběla i nějaká výraznější melodie. Dějové linky se prolínali zajímavě, ale nestačilo to. Celkově mám pocit, že si Nolan ukousnul velké sousto stylem "z hovna bič". Natočit film bez děje o zoufalství a strachu je náročný úkol. Filmařsky se toho Nolan zhostil na jedničku. Ale...na dokument asi dobrý. Dokážu si to představit na prima zoom jako realistické vykreslení tragických událostí války. Nejlepší na celém filmu byly letecké scény a již zmiňované uhrančié oči Toma Hardyho. Ten borec zahraje fakt cokoliv a všichni ho budou žrát. Žena vedle na sedadle se roztýkala blahem jen z nekonečných záběrů jeho očí. Celkově převládá spíše zklamání, ale vyloženě špatný to nebylo. Tři a půl hvězdy. 65%. Možná 70%...

Eternals (2021)

No kdo tady pise ze postavy nemaji hloubku tak je uz fakt asi mimo..zadne postavy v MCU snad krome Thanose nemely hloubku. Ale toto je proste genialni prace s charaktery a jejich hloubku by jim mohl zavidet i Mariansky prikop. Eternals jsou krok jinym smerem a nutno rict ze dost odvaznym a nastesti dost povedenym!! Zhao odvedla echt dobrou praci.👏👏

Everest (2015)

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. Ani ne proto, že by to byla taková blbost, ale proto, že prostředí bylo tak dobře natočené, že se svými závratěmi z výšek bych se v tom kině asi po....obzvláště v IMAXU...Everest a jeho vražedné okolí je natočeno přímo dokonale. První půlku filmu máte pocit, že byste tam zvládli vylézt také. Ta druhá Vám tu iluzi vezme velmi rychle a už si jen říkáte, že ti co tam lezou jsou opravdoví blázni. Herecky nic moc. Dějově také slabší. Nicméně za nádherný vizuál a surovou realitu nejvyšší hory světa 75%.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ó bože. Ukaž mi cestu. Ukaž mi cestu jak se neunudit k smrti. Ukaž mě a mému lidu jak nebrat tento film jako další egyptskou ránu!!! Ridley Scott vytvořil plochou agitaci na bibli ve skvostném hávu. Kdyby to nebylo tak vizuálně úchvatné, tak bych tomu dal ještě o hvězdu méně. Celý film je prázdný jako kanopy na vnitřnosti Ramsesovi mumie a nezachránil to ani Christian Bale....jsem moc rád, že jsem na tom nebyl v kině...to by byl opravdu Exodus...