Jessica Jones (2015) (seriál)

Konečně temnější Marvel, žádná "barevná zábava pro celou rodinu". Zároveň tím ale vůbec nenaznačuji, že by snad šlo o snahu udělat z toho dílo od DC. Ze začátku byl rozjezd opravdu slibný, pak bohužel trochu zaostával. David Tennant však (jak tu píší někteří další, s kterými nemohu než souhlasit) zachraňoval, kde se dalo a díky němu se 1. série opravdu povedla. Těžkoříct, jestli se seriál v budoucnu udrží. SPOILER: Laťka je nastavena vysoko a bez Davida si nejsem zcela jistý, jak se bude dál vyvíjet. 1. série - 80%

Strážci Galaxie (2014)

"Béčkový" Marvel mě baví DALEKO víc, než ten oficiálně "Áčkový" . Že je příběh předvídatelný, na to jsme již zvyklí, tolik na tom ale u tohoto typu Marvelovských filmů (společně s Ant-manem a Deadpoolem) nezáleží. Oproti takovým Avengers Age of Ultron je ale tenhle film naprostá paráda, člověka pobaví a rozhodně neurazí. Starlord je sice takovým rip-offem Hana Sola, ale co se dá dělat. Všichni víme, kdo byl originální "vesmírný pirát" a všichni další holt budou čerpat inspiraci, s tím nic neuděláme. 80%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jsem odmalička velký fanoušek (na první knize jsem se naučil číst), nicméně tohle je zdaleka nejhorší díl. Nechápu hodnocení 78%, ač jsem sice velmi ovlivněn knihou, tento film si nezaslouží ani dvě hvězdy. Dialogy nucené a nedotažené, celý příběh jakoby slepený dohromady z na sobě nezávislých a nenavazujících kousků, které byly vytrženy z knihy a chybí jim jakési ony propojující "části", které do scénáře cestu bohužel nenašly. Velká škoda, 20% tops

Enderova hra (2013)

Velice zajímavé a poutavé. Moc pěkný (pro někoho možná až moc předvídatelný) zvrat ke konci. Předvídatelný proto, že si divák jednoduše řekne "Moment, někde tam bude nějaký háček" . A taky že je. Hlavní hrdina působí výborně, malý arogantní génius, který si je moc dobře vědom svých kvalit a nebojí se jich využít. Vcelku bych rád viděl nějaké další zpracování knižních pokračování. 80%

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Po zhlédnutí celých CloneWars, na které mám velmi kladný názor (80%), jsem byl naprosto znechucen, když Disney rozpustilo rozpracované projekty, mezi nimiž bylo i SW Clone Wars, jemuž se naštěstí dostalo pár dílů ukončujících a vysvětlujících pár zbylých otázek, načež navázalo tímto seriálem, který se mi od začátku nelíbil. Animace jako Clone Wars, ale "trochu jiná", postavy nové a nicneříkající (jsem si vědom, že se v sérii objevují i známé postavy) a celková atmosféra mi přišla "jako Clone Wars, ale TROCHU JINÁ", s čímž jsem měl největší problém. Musím ale říct, že po dvou letech (beží tuším třetí série) jsem dal seriálu šanci a není to tak špatné. Asi jen bylo potřeba vychladnout a otřepat se z toho, že Disney je novým vlastníkem. Jsou ale věci, které neodpustím, viz. Světelná Párátka a to, že červené krystaly už nejsou synteticky vyrobeny. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál, zatím mám za sebou pouze dva díly. 60%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Série měla skončit v tom nejlepším, tedy tímto dílem. Dál se už jen opakuje vše, co zavedla jednička a dvojka, bez valného úspěchu.

Forrest Gump (1994)

Moc pěkné zpracování, které už téměř, ne-li úplně vymizelo z filmů dnešní doby. Ničím neurazí, naopak, člověk je do vyprávění vtažen a příběh, který mnohdy je až velice (a ne náhodou) "primitivním" mu je předáván takovým způsobem, že nelze pohrdat. Jen prosím, ať nikdy nevznikne ono pokračování s názvem Gump&Co .. Mám za to, že Tom Hanks se vyjádřil naprosto přesně, když řekl, že natáčet druhý díl nemá absolutně žádný význam. Zničit něco takového, jako je tohle dílo, se doufám nepovede.

Doktor Strange (2016)

Marvel jde nahoru! Ne vážně, vyjma Deadpoola (což je kapitola sama o sobě) je tohle opravdu povedený film z dílny Marvelu za poslední dobu. Neměl jsem tu čest vidět film ve 3D, ale je mi jasné, že to musí být ještě o několik stupňů lepší. Hlavně ve chvílích, kdy se na plátně ohýbá realita, budovy se prolínají do sebe a tvoří všelijaké obrazce, však znáte z trailerů. Velké plus bych připsal hlavně skutečnosti, že to po dlouhé době byl film, u kterého jsem si nepřipadal, že v kině sedím 115min. Nevybavuji si nějak výrazná hluchá místa, kdy se zkrátka "nic neděje". Bohužel zazní tu opět stará známá a otřepaná klišé ohledně jakýchsi zákonů přírody a vesmíru, které se nesmějí porušit (jen proto, aby vzápětí porušeny byly), možná až moc rychlý přechod z učedníka na mistra a další situace, se kterými se dnes setkáváme téměř v každém filmu se superhrdinou. Koneckonců, má to být Origin Film, dle mě by ale neuškodilo přijít s něčím čerstvějším. Závěrem bych jen dodal, že mám také obavy, jako někteří další komentující, ohledně toho, co se stane, až se spojí s Avengers. Zatím ale palec nahoru, 80+% film naprosto zasluhuje.

Buchty a klobásy (2016)

Praštěná a přehnaná komedie, po jejímž zhlédnutí budete muset nějakou tu chvíli přemýšlet o životě a o tom, co jste to právě proboha viděli. Místy dle mého názoru až "zbytečně" přehnaná v rámci nadávek a sexuálních podtextů, nicméně každý, kdo zná jména tvůrců a hereckého obsazení, se rozhodně nemá čemu divit. Za mě 4 hvězdy. Celkově velmi, ale opravdu VELMI pobaví. Pokud tedy nejste typ člověka, co se nedokáže uvolnit a jednou se podívat na film čistě za účelem relaxace. Varování: Budete mít hrozný hlad (Nebo jsem to jen já?!)