packa

packa

Tom Rösner

okres Znojmo
Kino SVĚT ve Znojmě

homepage

Google+: +TomRösner

56 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 • 19.6.2017 v 10:27

  Kdo si počká, ten se dočká!

  Před lety jsem si v diskuzi "Hledám film" přečetl následující příspěvek:

   

  Viking69 (hodnocení, komentáře) 21.5.2011 22:11

  Zdravim .. pokousim se sehnat starsi film o chlapci ktery mel electrical powers (nevim jak to napsat spravne cesky). Jediny co si pamatuju je ze mel retizky na nohavicich aby byl uzemenej a na konci tusim po nejakym blesku o tu svou schopnost prisel.
  Mam jen takovy tuseni ze to byl nejaky cinsky film .. ale nejsem si jist.
  Diky za pomoc pri hledan

   

  V hlavě mi svitlo, že jsem ten film kdysi viděl a dokonce jsem si vzpomněl na pár indícíí. Tak jsem milému uživateli v poště odpověděl:

   

  pro Viking69 (hodnocení, komentáře, vzájemné zprávy) [přečteno příjemcem]  22.5.2011 13:31

  Nazdar,

  k tomu čínskýmu filmu, v hlavě mi úvízlo asi toto.

  1. scéna - klučina si hraje s dětmi a ty si na něj neustále stěžují učiteli, prý je něčím píchá. Kluk musí začít nosit rukavice.

  2. scéna - kluk jede autobusem a na dálku svou "elektrickou rukou" ovládá semafory, aby byla všude zelená. Řidič nevěřícně kroutí hlavou, že to se mu ještě nestalo, aby po celé trase neměl ani jednu červenou.

  3. scéna - kluka zavřou do nějakýho výzkumnýho ústavu, navštíví ho tam spolužačka a společně utečou.

  4. scéna - noc, Velká čínská zeď. Kluk zvedne ruce nad hlavu a začne "vysílat". Po chvíli se objeví UFO, vyleze emzák (vypadá tak trochu jako C-3PO (celej ze zlata) a klučinovi myslím vysvětlí, že je jedním z nich, proto je elektrickej. Kluk zatouží být člověkem, tak mu emzák řekne, aby mu podal ruku. Kluk to udělá a začne křičet bolestí. Když se probere, je z něj normální dielektrické ;-) dítě.

  Tak a teď babo raď. Zkoušel jsem to hledat na IMDb i na Googlu, ale nenašel jsem to. Něco mi říká, že je to někdy z druhé poloviny 80. let, protože jsem to viděl někdy těsně před nebo po revoluci. Žel úspěšný jsem nebyl. Ale Čína je to stoprocentně.

  Tom

   

  Druhý den přišla odpověď:

   

  od Viking69 (hodnocení, komentáře, vzájemné zprávy) 23.5.2011 07:43

  Zdravim ... no presne .. uplne se mi vybavili novy veci. Zkusim jeste hledat s novejma indiceame Diky moc

   

  Šest let ticho po pěšině, až včera...

   

  od Viking69 (hodnocení, komentáře, vzájemné zprávy) 18.6.2017 15:02

  Hello, tka sem po case nasel neco noveho o filmu. Jmenu se BEIBEI THE LIGHTNING

   

  Narychlo jsem projel googly a imdby, ale nic jsem v rychlosti nenašel. Nicméně za pár hodin už jsem si chvilku našel a tentokrát byl úspěšný:

   

  pro Viking69 (hodnocení, komentáře, vzájemné zprávy) [přečteno příjemcem] 18.6.2017 18:04

  Tak už ho máme, lumpa! :)

 • 8.1.2017 v 19:29

  Znojmo - Silly Walk 2017

  Přítel mušátko mi dal echo, že ve Znojmě se letos uskuteční švihlý pochod městem. Fanouškům Monty Pythonů asi nemusím nic vysvětlovat a ty ostatní prachsprostě odkážu na Google a Youtube. Každopádně - první ročník jsem úspěšně přežil (byť jsem byl v půlce trasy - cca 1200m - zralý na defibrilátor. Tušil jsem že evolučně vyšší typ chůze je fyzicky náročnější než zastaralá tzv. "chůze obecná". Ale že mě čeká až takové peklo, to jsem si nemyslel!... No a hlavně už mi není pětadvacet :)

   

  Článek o akci a fotogalerii z akce najdete na stránkách Znojemského deníku.

  Znojmo - Silly Walk 2017
 • 23.12.2016 v 14:17

  Upřímné přáníčko k vánocům a novému roku

  Protože zdraví, štěstí a láska ještě nikomu složenky, hypotéku či nájem nezaplatily, popřeji všem svým zdejším přátelům hlavně hodně peněz!

  Upřímné přáníčko k vánocům a novému roku
 • 20.12.2016 v 16:59

  Trampoty s kinaři - lemply

  Sice bych neměl pomlouvat kolegy kinaře, ale mám neskutečnou potřebu se ze své frustrace vypsat.

  -----------------------------------------

  Jak vypadá fyzická distribuce filmů do kin? Jednotlivá kina si film naprogramují, přes rezervační systém (jisté "tajné" webové stránky) film objednají a čekají, až jim pošta doručí harddisk s filmem, který pak dle dopravních dispozic (zas ta zpropadená tajná stránka) pošlou na další kino. V dispozicích každého disku je dostatečná časová rezerva, aby mělo každé kino dost času - zpravidla dva dny - na pohodlné nahrání snímku do promítacího zařízení a odeslání dál. V ideálním světě by samozřejmě mělo všechno krásně klapat, jenže...

   

  KAPITOLA PRVNÍ.

  Začátek letošního roku. Šest dní čekám na Revenanta, kterého zadržuje jisté středočeské kino. Volám paní vedoucí, abych vyzvěděl kde se film zatoulal. Paní mi dává kontakt na promítače který mi sděluje nezapomenutelnou větu "posílal jsem vám ho předevčírem, ale když jsem dneska přišel do práce, tak jsem ho našel v kumbálu ... ".

   

  Za měsíc se situace opakuje u jiného filmu, stejné kino film blokuje již pátý den. Značně podrážděný volám paní vedoucí, která mě opět odkáže na promítače, jenž mi sděluje "logický" důvod, proč film nemohli poslat - "už tři dny čekáme na poštu, na závoz, aby si pro ten film přijela"... Budova pošty se nachází cca 400 metrů od kina. Nepochopím, jak může být někdo tak bezohledný k dalším kinům. Kde je kolegialita? Ten lenoch není ochoten zvednout prdel a udělat si pětiminutovou procházku... Paní vedoucí se sice strašně omlouvala, ale že zaměstnává lempla, to je jen a jen její zodpovědnost...

   

  KAPITOLA DRUHÁ

  Příhoda stará pár týdnů. Hacksaw Ridge dorazil do nejmenovaného kina na Vysočině ve středu 16.11. Čtvrtek je státní svátek. Tak nějak očekávám, že film pošlou hned další pracovní den, tj. v pátek 18.11. Mj. z toho důvodu, že nejpozději do pátku 25.11. musí být HDD doručen (kromě Znojma) i v Rosicích a Blansku (a další pondělí ve Valmezu).

   

  V neděli 20.11. si všímám, že film ještě odeslán nebyl. Volám panu vedoucímu na Vysočinu, který mi s ledovým klidem sděluje, že film pošle v pondělí, protože v pátek mu "nepřijel závoz"! Když mu podrážděne odsekávám, proč tedy film neodnesl na poštu pěšky, uraženě mi odpověděl, že u nich měli v pátek dovolenou!! LIDI, TO JE NESKUTEČNÁ PRASÁRNA! Takže když mají u Jihlavy dovolenou, tak další kina nebudou promítat?!?!? Slíbil aspoň že film pošle v pondělí...

   

  V úterý čekám na pošťáka který ... Hacksaw Ridge nepřivezl... Kouknu do systému sledování zásilek a vidím, že zásila ještě neopustila podací poštu! Volám vedoucí pošty, jestli netuší proč zásilka nebyla doručena a bylo mi sděleno, že byla podána předchozí den - tj. v pondělí 21.11. v 16:15... Ten lump film donesl na poštu pozdě! Tady už jsem nevydržel a normálně jsem napsal dehonestující mail, který jsem adresoval do Bioscopu (distributor), Rosic, Blanska a Valmezu. Protože v tu chvíli bylo jasné, že film dorazí nejdřívě ve středu 23.11. a je jen mizivá šance, že další kina film dostanou včas, tak aby ho mohla odpromítat a nemusela rušit program. Další líný lempl film zablokoval na týden... Rosicím jsem film ve středu poslal  obratem a do Valmezu + Blanska distributor tentýž den poslal náhradní disk...

   

  KAPITOLA TŘETÍ

  Dnešní příhoda je víc humorná než dramatická. Ve čtvrtek, tj pozítří, budeme promítat francouzský film Začít znovu. V dispozicích byly zmatky, jedno z kin film poslalo na špatné kino a vznikl tak skluz. Film proto po očku sleduji, abych si případně nechal poslat náhradní drive. Ale v tuto chvíli už je v kině před námi, v jednom nejmenovaném okresním městě na moravsko-slovenském pomezí. Volám zodpovědné osobě a táži se, kdy nám film pošlou. Bylo mi sděleno, že buď zítra, a nebo možná ještě dnes, když PŘIJEDE TAXI, KTERÉ MÁ FILM ODVÉZT NA POŠTU... Tak tohle je naprostý vrchol lenosti - ani pěšky, ani pošťák závoz, ale taxi... :-)

  -------------------------------------------

  Někdy jsou podobné příhody k smíchu, jindy je to o nervy. Každopádně u nás ve Znojmě vzorně posíláme filmy do dalšího kina vždy tentýž den, kdy nám je pošta doručí. Na poštu film dovezeme služebním autem, odneseme pěšky, ale já osobně třeba volím MHD. Proto pokud někdy ve vašem kině nebudou promítat z důvodu, že jim nedorazil film, vězte že kino Svět ve Znojmě tenhle průser nezavinilo - za to ručím!

 • 22.11.2016 v 19:52

  Fantastická zvířata? Kdepak!

  Fantastická zvířata a kde je najít - pro běžného diváka absolutně nezapamatovatelná název. Denodenně v kině slýcháme nádherné zkomoleniny. Tak jsem si je začal zapisovat:

  - Fantastická čtyřka

  - Fanatická zvířata

  - Harry Potter a fantastická zvířata

  - Zvířata na útěku

   

  Další perly budu průběžně přidávat!

 • 22.4.2015 v 08:53

  Hokejová repre se se mnou vyfotila!

  Jasný důkaz dole, Horáček, Hertl, Růža, Špaček a vůbec celý tým měl tu kliku, že jsem si včera na hodinku odskočil z práce na veřejný trénink naší repre před dnešním zápasem s Finskem, který se hraje u nás ve Znojmě.

  Mimochodem, je od nich hezké, že si všichni stoupli trochu bokem, ať je na mě lépe vidět.

  Hokejová repre se se mnou vyfotila!
 • 2.1.2015 v 10:39

  Pitomej Silvestr

  Titulek si nedává za cíl pomlouvat populárního italsko-amerického pornoherce, jenž svou kariéru po odchodu z původní "branže" během pár let dotáhl až k oscarovým vavřínům. Na paškál si tentokrát beru všeobecně milované, leč mnou už delší dobu nenáviděné novoroční oslavy. Své argumenty shrnu v několika bodech:

   

  - proč bych měl probůh slavit, že další rok mého krátkého života je v pr*eli a smrt (pro mě jakožto neznaboha definitivní konec) se pomalu ale jistě blíží;

  - proč všichni všem přejí do nového roku všechno nejlepší, když jim musí být jasné, že dřív nebo později popřejí i těm, kteří následující rok zemřou? (Jen to dosud nevědí);

  - proč mě kdekdo otravuje s tím, že jsem jakože o rok starší? Včera jsem to už nevydržel a sestřence jsem jedovatě odsekl, že jestli si nevšimla, tak jsem za posledních 24 hodin nezestárnul o rok, ale jenom o den...

  - proč lidi vyhazují mraky peněz za pyrotechniku? Vždyť je to prachobyčejné pálení financí! Kdybych zapálil pětistovku, bude si kdekdo ťukat na čelo, jaký jsem debil. Ale zapálit petardy a světlice za pětikilo je jakože normální. Opravdu?!?

   

  Proto na Silvestra neposílám esemesky,  nechlastám a jdu slušně spát kolem jedenácté večer. Kolem půlnoci mě obvykle vzbudí "válečná vřava", ale obvykle pomůže převalit se na druhý bok, zachumlat se hluboko do polštáře a během chvilky opět zařezávám.

   

  Alkoholové oslavy nechávám podpantoflákům, kteří se aspoň jednou v roce mohou legálně ožrat, aniž by jim to jejich stará vyčítala. Já se picnu raději tehdy, když mám chuť, nikoli když mně to společenské konvence a datum v kalendáři nařídí. A televizní sračky? Co je mi po programu, vysílaném pro novácké stádo...

   

  Proto všem svým přátelům na databázi tímto posílám jen novoroční pozdrav ze své kanceláře. A ať nám Marty Scorsese ještě dlouho dělá radost!

  Pitomej Silvestr
 • 15.9.2014 v 19:10

  Jak se krotí krokodýli

  ...a Poledňáková valí bulvy...

 • 17.8.2014 v 13:59

  Jsem tu už deset let

  ČSFD jsem objevil asi o rok dříve, každopádně registroval jsem se 17.8.2004, tedy na den přesně před deseti lety. Snad se tedy mohu považovat za místního veterána :)

  Jsem tu už deset let
 • 1.8.2014 v 18:25

  Od prvního dne na roztrhání...

  :)

  Od prvního dne na roztrhání...
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace