Shrek Třetí (2007)

Přeplácaný a překombinovaný, takový je třetí díl Shreka, kde vtip nahradila trapnost, inteligenci hloupost a příběh nahradil špatný příběh.

Transformers (2007)

Dnes je to sice jen taková hodně zábavná pohádka, ale tenkrát to byla mega pecka, která odstartovala Bayovo trans-homo-kariéru a za to si zaslouží uznání! Bože, doufám, že se Bay k Transformíkům ještě vrátí! No řekněte, kdo by po překrásné čtyřce nechtěl víc? A hlavně pamatujte: na počátku tu byla kostka!

Dexter (2006) (seriál)

První série byla opravdu výborná a patří mezi mé nejoblíbenější seriály. Bohužel s každou novou sezónou tvůrcům docházely nápady. Navíc to ty prasata začali neskutečně flákat a místo propracované zápletky plní dějové linie hromadou těch nejblbějších náhod co jsem kdy viděl. Od nějaké čtvrté série už je to opravdu nuda a do osmé jsem vydržel jen díky velké dávce odhodlání, trpělivosti a masochismu. A co, že mě na tom pořád lákalo? Michael C. Hall alias Dexter je prostě super hrdina, kterého musíte milovat, a já chtěl vědět, jak dopadne. Že já to raději nezabalil někde u třetí série…

Dobrý ročník (2006)

Kouzlo života na vinici a příjemná romantika do vás vdechnou tak svěží pocity, že si budete chtít koupit nějaký ten pozemek (nebo Francouzku) a začít pěstovat víno (nebo Francouzky). Skvělý film, na který se dobře kouká a po kterém vám zůstane dobrá nálada.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Odvaha se vždycky cení a tahle Třístovka se nebála jít vlastní cestou a já si chůzi po ní vždycky užívám. Není to sice žádné výpravné dobrodružství, ale jak všichni víme, tak vizuál a koncept je od vzniku téhle řezničiny neustále napodobován, v čemž také vidím její hodnotu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Epické zakončení druhé trilogie je spolu s pátou epizodou tím nejintenzivnějším, nejvelkolepějším a nejnapínavějším dílem. Darth Vader může začít cestu své nenávisti, přesně to jsme chtěli vidět!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Oproti jedničce je vidět velký krok dopředu, navíc je to příběhově důležitý pilíř celé ságy, který nám popisuje celou řadu zásadních událostí rozvíjejících příběh Darth Vadera a ostatních postav, které tak milujeme. Plně zasloužené čtyři hvězdy.

Svět podle Prota (2001)

Už od začátku se na Prota skvěle kouká, doprovází ho dobrá hudba, výborní herci a začíná velice tajemně. Velkou část filmu jsem se jen dobře bavil a nepřemýšlel, kde leží pravda, ale pak to začalo být jiné a já měl pochyby. Je to opravdu mimozemšťan? Co když je to vážně blázen? Film se především v závěru otočí úplně jiným směrem a na tyto otázky nám samozřejmě dá odpovědi, ale zcela jiným způsobem, než bych čekal. Jsem sice rád, že nás tvůrci nechají polemizovat a nevzali nám možnost si příběh dokreslit podle sebe, ale čekal jsem větší překvapení, nebo spíše naplnění svých očekávání. Závěrečné odkrývání smutného tajemství nebylo zrovna nejlíp vykreslené, což je škoda, ale dojem z filmu je i tak nadprůměrný. Svět podle Prota je skvělý film, který stojí za zhlédnutí a má co nabídnout. Protův pohled na naší civilizaci nebo třeba jenom ovoce je dokonalý.

Kytice (2000)

Když vezmeme v potaz, jak vypadá česká produkce, tak tohle je vyloženě démant mezi tím hnojem a to můžete říkat, jak je to podělaně zadaptované jak chcete. V rámci možností vidím samé plusy. Ale samozřejmě kniha je kniha, o tom žádná.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Velice citlivě a lidsky vykreslený příběh o jedné silné ženě, která přes všechnu hrůzu, kterou sama prožívá, pomáhá všem okolo sebe, aby nakonec nejen ona došla zaslouženého klidu. The Gift skvěle pracuje s obrazem křehké matky samoživitelky, která je obklopena cynickým a materialistickým světem, který jejímu věšteckému daru nerozumí. Videosekvence zobrazující vize jsou dokonalé, stejně dobře je propracovaný i zbytek filmu, který nás neustále drží v napětí, přesto to není na plné hodnocení, protože chvílemi je tempo až příliš pomalé a některé věci jsou poněkud předvídatelné, film tak nakonec ani příliš nešokuje, což je škoda, protože kdyby tvůrci víc přitlačili na pilu, nemusel to být jen uhlazený dobře vystavěný thriller, ale něco více zapamatovatelného, co by nás šokovalo. I tak je to ale skvělý film, který v ledasčem ukazuje, jak se to má dělat.