Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Docela slušně mě to rozsekalo. Na to, že je to dětská pohádka je to docela nadaný dospelackejma hlaskama, chvilemi i sexisticke. Lepší jak leckterý celovecerak.

Hráči se smrtí (2017)

No co k tomu dodat, na rozdíl od remaku nebo spíš rebirthu Blade Runnera je toto slabé. Chemie mezi herci nefunguje tak jako kdysi mezi Roberts Suttherland Platt Bacon. Jedno shlédnutí stačilo, přitom původní z devadesátek jsem viděla snad 30x. Navíc mi to přišlo celé takové nedotazene, možná kdyby byla větší stopaz. 2☆ víc ani ťuk

Black Panther (2018)

Tak má dušička klid, že jsme na tom byli ve 3D :-) Černej ´bratr´nezklamal, Chadwick je pořádnej ´El Sympatico´. Future Wakanda jak z 5. Elementu nebo Star Wars byla pastva pro znavený divákův to zrak. Povedený comic, pravda, některé pasáže byly trochu zbytečné (zmínka o vegetariánském kmeni, trochu krkolomné korunování T´Chally). Ale za mými 5ti hvězdičkami si prostě stojím. Stejně jako u Spidejho jsem odcházela do multiplexu s velkým otazníkem, jestli vůbec dokáže utáhnout Chadwick celý film prakticky sám a musím konstatovat, umí kluk, umí, navíc je sexy a přitažlivý takovým nevtíravým příjemným a skromným stylem. Tenhle filmík jsem pasovala za skvělou předehru ke Avengers: Infinity War, ale kdepak je to mnohem víc, další skvělý zářivý drahokam do klenotničky MCU :-))))

Liga spravedlnosti (2017)

Jakožto letitý milovník komiksů, nezbilo mi více než přidat JL do mé filmotéky. Nu, kde začít, snad vše tu již bylo řečeno, počínaje chabější grafikou, lacině vyhlížejícími scénami, nevalným dějem, přidám k tomu, že ani cast mě příliš nenadchl. Poté co už si tedy člověk zvykl na Afflecka jako Batmana, budiž, WonderWoman nesetřepala bohužel nálepku F&F franšízy, také budiž, ale Flash je vrcholně nesympatický, stejně jako Cyborg. Znavené oko ženské části publika se může svlažit aspoň na Jasonovi Momoa aka Khallu Drogovi z Game of Thrones. Dávám tři hvězdy a věřím, že z boje s Marvelem DCU příště vykřeše trochu více, toto je opravdu velmi ale velmi slabý průměr, který se nedá rozhodně srovnat s Nolanovou trilogií o netopýřím přízraku s mým nej-Batmanem Balem. Závěrem ještě dodám, že myšlenka je dobrá, ale možná pohřbena v zárodku špatným uchopením a přílišnou snahou příběh uhladit do jakési škatulky, popusťte fantazii, je to komiks a my všichni fanoušci jsme jenom takové velké děti :_)

Grace, kněžna monacká (2014)

Popravdě 4 hvězdy dávám s přihlédnutím k tomu, jak skvěle propracované byly dobové kostýmy,skvělá atmosféra stylovych sedesatek a chytlavy námět. Za ploché výkony herců,bych ale spravedlivě musela dát 2☆ pouhé

Princ a Večernice (1978)

jako malá jsem milovala prince Velena, přišel mi velmi přitažlivý .. ale nejlepší je stejně čaroděj Mrakomor pan Brzobohatý .. nechápu jak jsem mohla opomenout ohodnotit jednu z mých nejmilovanějších dětských pohádek.. hned vedle Princezny z Diamantových skal a Popelky

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Myška, muška, myško strojík ... heeej ouško ... sakra už to znám nazpaměť, ale dnešní interaktivní pořady pro děti mají určitou kvalitu, to se zase musí přiznat .. dokonce takovou, že mi to několikrát denně prolétne hlavou .. Myška háj myška hou ..

Thor: Ragnarok (2017)

Nejočekávanější marvelovka tohoto roku nezklamala !!! Chris Hemsworth jako Thor to už je zavedená značka,divák si mezitím zamiloval i jeho bratra Lokiho, který nám mezitím nenápadně zmužněl. Plnokrevná víc jak dvouhodinová zábava, rozhodně nelituji dvou stovek za lístek, těžko by šlo utratit je líp :-))) Z kina jsme odcházeli s pocitem, že nikdo jiný než Marvel by se na tohle opravdu nezmohl. Marvel vystavěl nádherný pestrobarevný ale nekýčovitý svět Asgardu, ale nejvíc pobavilo rázovité hudební podkreslení snímku, které mi připomínalo místy jingle z Tron Legacy a místy soundtrack ze Strážců Galaxie. Nezbývá než zamáčknout slzu zklamání, že do očekávaného Avengers: Infinity War vol 1 a 2 je ještě tak zatraceně daleko, naštěstí to cestou zpříjemníme ještě Black Pantherem, ale to už je jiná pohádka. 100 % hodnocení a za mne jednička jako bič :-)))

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

´´Vylez nahej jako Ciccero :-)) Ta Týfová.´´ ´´ Já když kouřim, tak zvracim.´´ Můj z deseti best of českých už od dětství, jiný tak starý film snad nemá tolik nesmrtelných hlášek .. možná ještě Samota u lesa - ´´ Pane Lorenc...´´ :-D 100 %