Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Po zhlédnutí Síly se zrodila v mé hlavě jistá dichotomie, a sice technická a příběhová část filmu. Z příběhové části je zde nespočet otazníků. Za povšimnutí stojí například dovednost ovládání světelného meče našich dvou protagonistů, a sice Finna a Ray na takové úrovni, že jsou schopní porazit největšího padoucha od pádu Endoru. Kdyby mistr všech mistrů Yoda žil, určitě by byl nesmírně udiven nad jejich „skillem". Dále mi poněkud scházela jakákoliv absence vysvětlení, jak to vlastně s malým Benem a jeho tatíkem Hanem doopravdy bylo. Z vizuální a zvukové stránky udělal režisér J.J. Abrams parádní kus práce. Zvukové efekty, zvláště pak souboje stíhaček byly propracovány do nejmenších detailů. I nový vzhled Stormtrooperů si nemůžu vynachválit. Co se týče výkonů herců, musím říct, že až na starého mazáka Harrisona Forda a šarmantní Carie Fisherovou jsem bohužel nikoho neznal, byť to pro mě bylo velice příjemné překvapení. Nový a roztomilý BB8 Droid a celý příběh okolo něj byl rovněž geniální tah, jak ještě víc zpestřit už tak nabitou podívanou. Konečné shledání BB8 s C3-PO...an adorable scene :))) Film nabídl řadu vtipných, zajímavých scén, skvělé stíhací a pozemní souboje a samozřejmě pak i poutavý příběh. Nicméně k podobné (a podle mě i nejlepší) III. episodě tomu ještě něco chybělo. Nuže doufejme, že osmá část nám přinese odpovědi na všechny „konspirační" otázky, které jste si zajisté i Vy po shlédnutí tohoto nejočekávanějšího snímku roku kladli. Pro nefanouška Star Wars určitě skvělá podívaná, pro fanatika Lucasovek ( zdě se poslušně hlásím) film s malým, avšak viditelným otazníkem. Můj celkový dojem tak činí 78,6. PS: Ať Vás provází síla během čekání na pokračování!

Ztraceni v Mnichově (2015)

„Alea iacta est“, asi takto bych popsal úvodní scénu z tohoto filmu. A co režisér Petr Zelenka? No ten se zřejmě rád drží osvědčeného motivu, se kterým sklídil potlesk u filmu Rok Ďábla. Absurdita, a vůbec motivy vanitas jsou zde cítit až za roh. Zajímavý snímek, který hodnotím kladnou známkou, a sice 80%.

Streif: One Hell of a Ride (2014)

Vidět na filmovém plátně velikány A.L. Svindala, Marcela Hirschera či řezníka Didiera Cuche byl pro mě nevšední zážitek.. Skvělý dokument pojednávající o nejtěžším závodě světa, opravdu a zajímavý zážitek z vídeňského kina (můj první film sledovaný mimo ČR vůbec). Pro zapáleného lyžaře opravdu příjemná podívaná na trať Hahnenkammu i do zákulisí kitzbühelské smetánky. Všem doporučuji si zajet do tohoto nádherného, avšak poněkud snobského města v srdci Tyrolska. Když jsem se letos v únoru kochal úchvatnou přírodou Kitzbühelu a díval se na pasáž "Hausbergu", byl to pohled jak do větrací šachty. Bylo to rovněž poprvé, co jsem odmítl sjet určitou část sjezdovky :) Mé hodnocení činí 92%

Interstellar (2014)

CHRIS DID IT AGAIN! Vytvořil Sci-Fi, které tu ještě nebylo (a možná i nebude). Osobně jsem toho názoru, že takový kousek Nolan ještě nenatočil, a že jich má na svém kontě nespočet (Počátek, Dokonalý trik atd...). Děj i strhující efekty vás okamžitě upoutají k křeslu, ze kterého se po dalších téměř tří hodinách ani nehnete. Prvotřídní výkon Matthewa ztraceného v 5D světě doplněný jak jinak než megalomanskou hudbou Mozarta XXI. století - Hansa Zimmera. Jsem nesmírně potěšen, že jsem mohl mít dvakrát možnost shlédnout tento zcela nový druh Sci-Fi filmu, přesahujícího dosavadní hranice lidského poznání vesmíru. Nolane, Zimmere, McConaughey I SALUTE YOU!

Roger Waters: The Wall (2014)

Pro fanoušky Pink Floydů dva a půlhodinový hudební orgasmus, pro nefanoušky úchvatná podívaná doplněna zajímavými historickými vzpomínkami z první světové otce a dědy Rogera Waterse. Koncerty byly doladěné do posledních detailů, prase létalo vzduchem a zeď byla ke konci skvěle zničena. Během songů „Comfortably Numb“ a „Run like Hell“ jsem takovou husí kůži již dlouho nezažil. Závěrečný rozhovor Waterse a Masona doplněný odpověďmi na otázky fanoušků z celého světa byl již vtipnou tečkou za tímto dech-beroucím snímkem. Za mně 97%

Skrytá identita (2006)

Střídání mafiánského tématu a kriminálky vytvořilo výbušnou směs, a sice SKRYTOU IDENTITU. Nebudu chodit kolem horké kaše a narovinu přiznám, že po prvním shlédnutí si mě film získal neuvěřitelným způsobem. Způsobem takovým, že můj mozek v klidu ignoruje všechny kliše a nedokonalosti.Protože, jsem neviděl originál, tak můžu k filmu přistupovat bez sebevětších předpokladu o tom jak by měl vypadat. Vytoužená sožka náleží Martinovu právem, tomuto filmu nejde i přes svoji délku snad nic vytknout, to je můj názor. Dokonalé propletení mafiánské tématiky a gangster prostředí Bostonu má prostě svoje kouzlo. S takto hvězdným obsazením jsem počítal s kvalitou, a ta se ROZHODNĚ dostavila. Překvapivý, avšak skvělý konec. Myslím, že si všichni oddechneme, když hlavní padouch snímku dostane panem devíti milimetrovým co proto. Můj cekový dojem 95%

12 opic (1995)

Jakožto milovník Sci-Fi je pro mě film 12 opic naprostá srdeční záležitost. Bruce Willis s Bradem Pittem výborní; námět a pointa nesmírně originální. Překvapil mě právě druhý zmíněný herec, u kterého jsem popravdě řečeno nečekal, že dokáže zahrát tento typ postavy, o to víc to bylo příjemné překvapení (role psychopata prostě Pittovi nesmírně sedla). Po prvním shlédnutí budete mít v hlavě lehce stav tzv. brainstormu. Po druhém si ho již zamilujete. Mimo to scénáři, který vás upoutá a rozhodně nepustí nechybí originalita a vtip. Perfektní, inteligentní a dnes již kultovní film je doplněn skvělým soundtrackem. Zkrátka jeden z nejlepších snímků, co jsem, kdy viděl. Tohle by byla chyba nevidět :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film, který právem patří mezi tři nejlépe hodnocené filmy serveru CSFD. Tleskám p. Formanovi za tento skvost.

Samotáři (2000)

Tento film znám už snad i pozpátku. Životní role Macháčka, stejně tak neméně špatný Trojan ( co nám přišel zkontrolovat sporák) a cholerická maminka Maciuchová. Absolutně nejlepší český film od pádů bolševiků a ty koláčky jsou fakt delikatesa, jen to zkuste. Že jsi ten film neviděla/ neviděl? TO MÁŠ Z TOHO ŽIVOTA, JAKÝ VEDEŠ!!! ;)

Lví král (1994)

Pakliže se bavíme o animovaných filmech Walta Disneyho, Lví král MUSÍ (!) být pro každého jasnou jedničkou. Je to poučný, krásný, vtipný, ale i smutný animák, který je doplněn STRHUJÍCÍM (dle mého názoru i nejlepším v jeho tvorbě) soundtrackem světoznámého Hansa Zimmera. Skvělý anglický dabing, především pak Jima Cummingse a Jeremyho Ironse, jenž úlohu záporáckého Scara splnil znamenitě. William Shakespeare a jeho Hamlet by byl byli na Simbu rozhodně pyšní. ;) Málo kdy udělují plný počet, avšak tento film si žádné jiné hodnocení nezaslouží. JASNÝCH 100%