KIT.HL

KIT.HL

Lubor Horák

okres Kroměříž
čekatel na důchod.......... Antikomunista

32 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 6.5.2018
  Hurricane: Squadron 303 (2018)

  Hurricane: Squadron 303 je příběh skupiny odvážných Poláků, kteří v druhé světové válce bojovali v oblacích nad Anglií, a to nejen aby udrželi Velkou Británii svobodnou od nacistů, ale také aby udrželi při životě svoji představu o vlastní svobodné zemi, která existovala ve své moderní podobě již téměř dvacet let, než byla rozdrcena čelistmi Německa a Sovětského svazu. Vyzbrojeni stíhačkou Hurricane a pod bedlivým dozorem z počátku neochotného velení  RAF svádí svůj boj za svobodu...

  • 6.5.2018
  Bockerer (1981)

  Filmová adaptace stejnojmenné divadelní hry zachycuje úsměvné i tragické příhody vídeňského řezníka Karla Bockerera, jehož téměř švejkovský charakter se vzpírá přijmout novou životní šanci danou připojením Rakouska k Velkoněmecké říši.

  • 4.3.2018
  Hotel (TV film) (1983)

  Původně "pilot" následného seriálu podle bestselleru Arthura Haileyho. Hotel St. Gregory v San Francisku patří mezi nejlepší hotely na světě. Jeho majitelkou je paní Trentová (Bette Davis), která si zakládá na tom, aby se všichni hosté cítili spokojeně a bezpečně - bez ohledu na své společenské postavení. Tento cíl jí pomáhá realizovat ředitel hotelu Peter McDermott (James Brolin), energický, ale diskrétní muž, který má dokonalé pochopení pro často velmi originální rozmary a problémy svých hostů...

  • 25.2.2018
  Life with Louie: A Christmas Surprise for Mrs. Stillman (TV film) (1994)

  Komik Louie Anderson vypráví příběh jedněch Vánoc, když jako dítě vyrůstající ve Wisconsinu spolu se svým otcem přinesli vánoční radost ženě, která, jak se zdálo, o ni dávno přišla... Natočeno před později uváděným seriálem Life with Louie (1995-1998)

  • 21.2.2015
  Jeden jako druhý (1978)

  Jeden je bohatý obchodníček, druhý jeho naprosto shodné dvojče... I dobře utajované zálety mohou mít nečekané následky.

  • 18.5.2014
  Šest z Alcatrazu (TV film) (1987)

  Televizní zpracování útěku šestice vězňů z vězení "Skála" v Alcatrazu, který se odehrál 2. května 1946. Natočeno na motivy stejnojmenné knihy Clarka Howarda. Vůdcem pokusu o útěk, jehož výsledek se do historie zapsal velkým množstvím prolité krve, byl Bernard Coy odsouzený k 25 letům za bankovní loupež.

  • 18.5.2014
  Nahoře a dole (1959)

  Hlavními hrdiny této britské komedie jsou mladí novomanželé Richard a Kate Barryovi, kterým otec nevěsty a současně ženichův nadřízený značně komplikuje život. Požaduje totiž uspořádání večírku pro klienty firmy, a také pořízení si služky.Na scéně se tak objeví mladá Italka Maria a tím se rozjede dlouhý řetězec neuvěřitelných situací...

  • 18.5.2014
  Milování (1970)

  Výtvarník Brooks Wilson má ženu a dvě děti.Jeho život je podle něj nudný. V práci marní talent, a je jistě schopen dokázat více. Není spokojen ani v manželství, a proto hledá příležitosti pro zpestření i jinde. Atmosféra filmu je vykreslena v prostředí rušného Manhattanu a kontrastuje s ospalým poklidem předměstského Connecticutu.

  • 18.5.2014
  Ocelová past (1952)

  Jim Osborne, asistent ředitele v bance, podlehne touze po penězích.Jeden pátek, když je v bance sám, otevře trezor, ukradne 500 000 dolarů a naplánuje světlé zítřky pro svou rodinu. Jenže manželka Laurie se na věc dívá poněkud jinak. Po zjištění, kde se peníze vzaly, Jima opustí.To ale povedený lupič nemůže dopustit. Proto je čas peníze vrátit. Jenže pondělí, kdy banka opět otevře, je takřka za dveřmi...

  • 18.5.2014
  Zrazení (1954)

  Clark Gable se tentokrát představí v roli nekompromisního spojeneckého agenta P.Deventera, který jde jako buldok za odhalením německého špiona, kvůli němuž zahynulo mnoho statečných příslušníků holandského odboje.

  • 15.5.2014
  Vždy věrný (TV film) (2001)

  Po natočení Zachraňte vojína Ryana se S. Spielberg rozhodl produkovat v rámci svého studia Dream Works seriál z prostředí soudobé námořní pěchoty. K natočení nakonec nedošlo. Vznikl celovečerní snímek (pilot), natočený v proslulém výcvikovém táboře na ostrově Parris v Jižní Karolině.

  • 11.10.2011
  Campbellovo království (1957)

  Adaptace stejnojmenného románu od Hammonda Innese. Bruce Campbell (Dirk Bogarde) zdědí "Cambellovo kralovství" v kanadských Skalnatých horách po smrti svého dědečka. Ten předčasně zemřel za nejasných okolností. Bruce věří, že najde naftu, kterou dědeček spatřil na svém pozemku a očistí tak jméno své a své rodiny, když byl jeho dědeček neprávem shledán vinným z podvodu a zfalšování ropného průzkumu. Owen Morgan (Stanley Baker) je šéfem firmy, která staví přehradu, jež po dokončení "království" zatopí. Je to závod s časem, kdy Bruce musí prokázat, že nafta na pozemku byla dávno před započetím prací.Brzy bude však přehrada dokončena a času již není mnoho.

  • 28.4.2009
  Takový je život (1986)

  Příběh o životní krizi i o stárnutí jako neodvratné fázi života. Přestože je nevyhnutelné a předvídatelné zaskočí mnohé. Tak i kalifornského architekta H. Fairchilda (J. Lemmon). Ačkoli má zdánlivě vše, trápí ho úzkost z budoucnosti. Nadcházející oslava šedesátin probouzí začínající hysterickou hypochondrii.

  • 28.4.2009
  Nahá pravda (1937)

  O tom, jak až rozvod přesvědčil manžele, že se mají doopravdy rádi. C. Grant a I. Dunn v prvním ze tří společných filmů.

  • 28.4.2009
  Schůzka při měsíčku (1957)

  Britská rozvědka se rozhodne vyslat na ostrov Kréta své muže, kteří za pomoci místních partyzánů a civilního obyvatelstva unesou nejvýše postaveného německého generála. Akce se zdaří, začíná však dlouhá cesta přes hory a s Němci v patách.

  • 28.4.2009
  Osudová cesta (1942)

  Pět členů posádky bombardéru na diverzní akci. Akce se podaří, ale letadlo je sestřeleno a posádka zajata. Podaří se jí uprchnout?

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace