REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Práce kamery úžasná, Leonardo by si možná už toho Oscara opravdu zasloužil. Film netradiční než jsme tady u nás zvyklí.

Nesmrtelný (2015)

Jednoduchý, ale za to opravdu silný příběh, který chytne za srdce. Povedený snímek, který mohu jen doporučit.

Amy (2015)

Smutné, kam až Amy dohnal všechen ten cirkus kolem ní.

Raubíř Ralf (2012)

Nejlepší animák, co jsem snad viděl. Mnoho známých hrdinů z videoher, krásný vývoj postav včetně celé zápletky. Opravdu skvěle jsem se bavil a hltal každou scénu. 100%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Nějak nemám slov. Žánrově mi to není blízké, u 1.poloviny filmu jsem se snažil zorientovat, o co že to vlastně jde. Až pak 2.polovina napověděla... Asi si budu muset pustit celé znovu, zatím dávám 85%

We Are Your Friends (2015)

Byl jsem v očekávání, ale bohužel nebylo naplněno. Kdo nemá rád EDM, ať si film ani nepouští, dějově velmi slabé. 3hvězdy dávám díky soundtracku

V hlavě (2015)

Animovaný film PIXARu a Disney s opět originálním dějem. Postavičky znazorňující emoce, které se přímo podílejí na pocitech malé dívenky, jež se odstěhuje do nového prostředí, přímo nabírají na obrátkách. Vše se ale zvrtne, když radost společně se smutkem nedopatřením zmizí z centra řízení a ocitnou se v prostředí myšlenek nebo nahrávacího studia snů a snaží se dostat zpět než bude příliš pozdě. Velmi příjemný animák pro celou rodinu, kde se každý najde.

Sinister (2012)

Pro mě jeden z nejlepších horrorů vůbec společně s klasikou Insidious. Bug Huul, takzvaný požírač dětí zde myslím opravdu vyděsí každého. Vše začíná jako ve většině horrorech nevinně - spisovatel dokončující svou knihu o vraždě celé rodiny kromě malé dcerky, která je pohřešována, se nastěhuje do domu, kde byla vražda spáchána a snažící se celý případ vyřešit. Ve filmu hraje hlavní roli krabice, kterou spisovatel naleze na půdě, v níž je ukryto několik filmů rodin, které záhadně někdo zavraždil a vždy bylo pohřešováno jejich dítě.

Interstellar (2014)

Filmy od Ch. Nolana jsou pro mě vždy TOP a snímek Interstellar nebyl výjimkou. Při spoustě scének doprovázených hudbou od Hanse Zimmera jsem měl husí kůži po celém těle. Bál jsem se filmu odehrávaného ve vesmíru, protože těmto typům filmů moc nefandím. Interstellar mě ale přesvědčil o opaku, kdy jsem si to zamiloval. Sice mi mrzí, že jsem neshlédl v IMAXu, ale od 5 hvězd mi to neodradí.