Velký apartmán (2006)

Ztřeštěná komedie, která si nezaslouží tak nízké hodnocení. Už jen díky Amalricovi. Je pravda, že by Velký apartmán mohl být krapet kratší, protože závěr se neskutečně natahuje, nicméně myšlenka velkého bytu, v němž spolu v míru žije několik osob několika generací, se mi nesmírně zamlouvá.

Proměna (2009)

Věděl jsem, do čeho jdu a neočekával jsem převratné filmové dílo. Dokážu pochopit, že se kritici a novináři v Cannes chechtali, ale zlomyslný smích si Ne te retourne pas rozhodně nezaslouží. Měl jsem tedy svoji vlastní teorii o pointě, která se nám nakonec vyjevila a nejsem si jistý, zda se můj nápad překrývá s autorčiným. Přesto se podle mě jedná o zajímavý pokus o mysteriozní thriller, nepovažoval bych ho za vykrádačku Lynchových filmů. Přesto, když jsem měl těžkou volbu, zda jít na předpremiéru Antichrista či Ne te retourne pas, jsem rád, že jsem volil první možnost.

Vlkodlak (2010)

Atmosfericky sílné, herecky bravurní, příběhové mírně slabší, v multikině solidní zážitek. Takových klasických hororů v záplavě moderních vyvražďovaček by bylo třeba víc.

Kawasakiho růže (2009)

Hřebejkův nejvážnější snímek zaslouží pochvalu a obdiv za řemeslně zvládnuté dílo. Já jsem Hřebejka rád neměl, postupně jsem k němu našel cestu a nejvíc mu fandil v době, kdy se po Medvídkovi od něj všichni začali odvracet. Věřím mu a přeji, aby zvládl tempo svého vzoru Woody Allena.

Bílá smrt (2009)

Průměrný až podprůměrný thriller s průhlednou pointou zasazen do netradičního prostředí. Kate Beckinsale to nevytrhne.

27 šatů (2008)

Na Valentýnka zhlédnout 27 šatů není žádný hřích a nic, za co by se člověk mohl stydět. Katherine Heigl je sympatická, Malin Akerman nesnesitelná a oba pánové trochu do počtu. Zbytečně dlouhé, ale v rámci romantických komedií solidní.

Sitcom (1998)

Moje první a doufám, že poslední zklamání z Ozona. Ze začátku jsem si říkal, chápu, parodie a zesměšnění příšerných sitcomů, které zaplavují televize. Postupem času mě ale nadsázka začala připadat neúnosná a ubohá a ke konci už jsem se nudil a zlostně nadával, že můj oblíbený a mnou velmi obdivovaný režisér natočil něco takového. Milostná dramata a příběhy ze života mu sluší mnohem víc.

Na sv. Valentýna (2010)

Jak jsem psal již u Půlnočního polibku, tenhle film, už jeho název vybízí k jeho zhlédnutí po boku člověka, kterého milujete a jelikož se jedná o poměrně zdařilý propletenec příběhů ve stylu Lásky nebeské, neváhám s nejvyšším hodnocením. Z herců chci vyzdvihnout Ashtona Kutchera, Anne Hathaway a Jamie Foxxe.

Půlnoční polibek (2007)

V předvečer Valentýnské neděle jsme vyrazili s mojí milou do kina na tematicky snad nejvhodnější filmy, Půlnoční polibek a Na sv.Valentýna. Oba jsou tak nějak na čtyři až pět hvězdiček, každý kouzelný a originální něčím jiným, ale vzhledem k výjimečnosti situace, zamilované nálady a příhodné atmosféry dávám oběma filmům známku nejvyšší. Myslím, že každý v sále včetně nás dostal chuť na sladký půlnoční polibek :-)

Výlet do Saint Tropez (2008)

Veskrze průměrná komedie s pár vtipnými okamžiky, která měla potenciál být jednou z nejlepších komedíí roku, už jen díky přítomnosti výborných francouzských herců a zároveň komiků. Škoda.