Sám doma a bohatý (1994)

Jak vytežit z (tehdy ještě) zářící hvězdy a zlatého dolu jménem MC - ať je to sebevětší kravina, nevadí, hlavně že money sypou. - No nicméně o takových vánocích se na tohle s minimálním bolením zubů kouknout dá. I když, aby se vám to i líbilo, tak vám musí být snad max. 10 let.

Cizinci ve vlaku (1951)

Hitchcock je geniální v načrtnutí zápletky, po kterém by si dnešní divák začal myslet, že má přečtený celý film a ví, jak se co bude odvíjet. A ono ejhle - pan režisér si z mnoha se rýsujících možností, jak pokračovat, volí vždy tu míň čekanou. A ač si někdy člověk může (možná mylně) myslet, že ta jeho varianta by byla lepší, nelze než smeknout před nevypočitatelností a tím padem i napínavostí pana AF.

Ataque de Pánico! (2009)

Jako amatérský pokus (všimněte si, že neříkám film) - pozoruhodné. Avšak a) insipiraci Válkou světů a Dnem nezávislosti nezapře; b) vlastně je to úplně o ničem. Takže i přes původní a obecnou shovívavost k amatérským opusům klesám na 1* - cena útěchy.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Úžasná úchylárna! A ač člověk předem měl jasno, která půlka Grindhousu bude lepší, nakonec musí smeknout a říci, že tentokrát Rodriguez předčil i mistra.

Andělé a démoni (2009)

Na rozdíl od příšerného průšvihu jménem "Šifra..." se na tohle aspoň dalo koukat.

Prázdniny pana Beana (2007)

Marná sláva! Znovu potvrzeno - Beanovou parketou jsou krátké scénky. Tam exceluje, baví - a vůbec je nesrovnávatelný. Celovečerák mu už tak nějak nesvědčí... Zde nebýt závěru v Cannes, tak je to jeden obrovský propadák.

Tsunami (2005)

Některé filmy mají výhodu - mimořádně silné téma, přes které zapomenete, že filmařina je zde čistě průměrná. Ale to vám paradoxně v těchto případech právě vůbec nevadí.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Klasický rodinný film, který ovšem s chutí dokáže shlédnout i dospělý. - A ty filmové odkazy (2001: Vesmírná odysea; Psycho) jsou roztomilými bonusy.

V Bruggách (2008)

Ehm, ehm - tak trochu jsem nepochopil označení "komedie". Drama budiž, ale s komedií tohle snad vůbec nic společného nemělo (a doufám, že ani mít nechtělo). - Plusem tohoto filmu (a musím říct, že jediným) je, že jsem se dozvěděl, že jsou nějaké Bruggy a že je to opravdu krásné městečko. Ale tím to hasne a podle mě se jedná o naprosto zbytečně natočený film (sice natočený hezky, ale úplně o ničem a k ničemu). Sorry.