Pingu (1990) (seriál)

Po pravdě řečeno, Pingu zvládám mohem lépe teď než když jsem byl malý. To mě do varu určitě nedostával.

Sedm let v Tibetu (1997)

Nevím, čím to je, ale tento film mě vždycky příšerně nudil a přišlo mi, že trvá celou věčnost. Asi někomu stačí koukat na Pitta a spolu s rádoby povinnou sympatií s Tibeťany vystřihne hned nadprůměrné hodnocení. Mě ani jedno z toho nestačí. Tohle je pouhý průměr - a jelikož ke všemu nudný průměr, na víc než 2* to nevidím.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Žádný fanoušek H. Pottera tedy nejsem, film jsem viděl jediný - a dost možná poslední. Špatné to nebylo, ale přeci jen příliš dětské. A hlavně Ronovy ksichty a úškleby mě celou dobu příšerně iritovaly.

Pack Train at Chilkoot Pass (1898)

Dá se tohle vůbec hodnotit jako film? A přece - onen nadstandard za volbu umístění kamery. To nebylo jen spuštění kamery a snímání něčeho před ní. Zde je cítit pečlivá volba, odkud bude záběr nejzajimavější. Kdyby dotýčný se stejnou invencí točil o 50 let později, myslím, že by byl zapsán mezi legendami filmové tvorby.

The Messenger Boy's Mistake (1903)

Dnes již úsměvné, ale musí se uznat, že snaha o dram. zápletku tu byla. A taky ta slečna hraje jak o život :-D

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Tak jsem si jednou řekl - zkusím to. Vydržím, i kdyby nevím co. Opravdu to nešlo.

Osvícení (1980)

Nicholson není normální. Takže je jasné, kdo jediný mohl zahrát hl. roli v Shining. Úžasné, šílené, děsivé.

Linda (1984) (seriál)

Uznávám - vysílat tohle dnes, propadne to na plné čáře. Jenže - jak nelze nevzpomenout na ta léta, kdy jsem byl (a vlastně všichni byli) z téhle karate-policistky úplně odvařeni. To byl pravý TV kult - Linda se žrala, Linda se napodobovala, Lindě se závidělo, co umí - a bylo jasné, že se ze všeho dostane. Takže čistokrevné a nostalgické 4*. Kdo znal bolševickou TV a ve svých asi 7 letech spatřil tohle - nemůže protestovat.

Rodinná oslava (1998)

Film oscilující mezi 4 a 5*, nabízející na pozadí jedné rodinné oslavy prostor pro odkrytí a snad už jednou provždy vyléčení ran dosud umně a spořádaně maskovaných. Poutavé, silné, mrazivé.