Královský slib (2001)

Dost chabý pokus o natočení zajímavé a ne pouze interierové pohádky. Ve výsledku však vzniklo něco, co se dá zkouknout asi jen o Vánocích, kdy člověk tak nějak přimouří všechny možné oči. Jindy by mě asi u TV, kde běží tohleto, ztěží něco udrželo.

Dokonalý trik (2006)

Jasný nadprůměr. Akorát, že některé z "nečekaných dějových zvratů" jsem čekal už asi od půlky filmu.

Terminátor (1984)

Trikově proti dnešní době (ale i proti naprosto excelentní 2) vcelku slabé a průhledné, herecky šílené (nicméně Arnie nikdy nic lépe než tuto vraždící mašinu nezahrál), ale přesto naprostá klasika akčního žánru a kult kultů 80-tých let. Ani po čvrtstoletí nestrácí na svých kvalitách a já musel po dlouhé době opět zachrochtat blahem nad zručnou rukou střihače a režiséra .

Nepotrestaná vražda (2004) (TV film)

Ač mám detektivky bytostně rád, tohle je ubohé, rozplizlé, něco mezi rádoby vyšetřováním a červenou knihovnou...

Most do země Terabithia (2007)

Čekáte fantasy? Nečekejte. Budete v podstatě zklamáni. - Avšak v případě přistoupení na kategorii "rodinný film" se vám otevře krásná a citlivá podívaná vzdávající hold dětské fantasii a době, kdy i pro vás bylo noření se do ní běžným přesahem každodenní reality.

Solární armagedon (2006) (TV film) odpad!

Všestranný odpad. Sešité ze všech možných klišé patrných v katastrofických filmech, naprosto pitomý scénář, levou zadní odhadnutelný děj (jakmile padla první zmínka o dešti, bylo jasné, čím že film bude končit), o hereckých výkonech nemluvě, a logických chyb kam se jen divák podívá (nejkouzelnější bylo samozřejmě, jak se v tom smrtícím vedru producírovali navlečeni do několika vrstev, mikin a bund. Takovéto snímky jsou hrubou urážkou inteligence diváka; ale zase, když se vás na to bude koukat několik ve skupině, myslím, že se alespoň skvěle pobavíte.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Trapné a studiové jak pohádka z produkce ČT vysílaná v neděli po obědě. Tohle by měli přejmenovat, aby to nikdo nespojoval s naprosto excelentní jedničkou.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Tenhle duševní striptýz a nadržený voyerismus obecenstva i diváků (ke všemu maskován "ušlechtilými" úmysly České televize) je mi z duše protivný.

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Je faktem, že jen v bolševické televizi mohla být s takovým nadšením něčeho atypického (a tudíž reálně nesocialistického) přijímána sci-fi Majka z Gurunu.

Mojsejovci (2005) (pořad) odpad!

Větší kriply jsem snad v životě neviděl. Můžu jít v hodnocení do mínusu?