KatanaCZ

okres Plzeň
neobjevený malíř

• 1.3.2010  01:49
    Bez soucitu (2010)

Travolta dnes pro mě patří ke špičce co se "akčních" hrdinů/padouchů týká a tento film se mi díky němu líbil o mnoho více než by tomu bylo s nějakým rádoby teenage hrdinou jako je například Taylor Lautner, stará škola je prostě stará škola a pokud zde padaly velké ovace ohledně retro filmu Black Dynamite, speciálně mi jde o vyzdvihované svérázné hlášky, tak travolta strčí onoho Dynamita do kapsy jedna dvě a to z velké míry díky dobře napsanému scénáři k jeho roli agenta Waxe. Ostatně scénář tohoto filmu zde někteří hodnotí jako nekompromisní debilitu, ehmm....dobrá, není to žádný trhák, ale na pobavení to vskutku stačí a když si vezmu co se v dnešní době točí za rádoby old school akční filmy, tak tohle je v porovnáni s nimi celkem bomba.

• 30.12.2009  03:24

Můžete mě třeba odsoudit, ale tohle se mi líbilo. Prostě fajn film na fajn večer. Jsem nějakej vyměklej :)

• 4.6.2009  14:11

Tohle byla ale pěkná pohádka :)....Já se bavil, člověk sice musí opomenout několik věcí (dobrák a padouch jsou jednu chvíli na nože, druhou zase nejlepší přátelé atd.) ale kouká se na to opravdu hezky. Hlavně, že jsem se bavil.

• 29.4.2009  04:28
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Pěkně praštěný sitcom z všedního života, věčně ironická matka, natvrdlý zeťák, dcera blondýna, bývalý manžel a jeho současná přiblblá přítelkyně. Má to svoje kouzlo, je to praštěné, ale srandovní....

• 29.4.2009  04:22

Velice pěkný a netradiční příběh o životě, kdy již na začátku filmu víme jaký bude konec. I přes delší stopáž na nudu nedošlo. Sice jsem podobných filmů (se stejnou dějovou linií a schematem) viděl již spoustu, ale i tak má snímek co nabídnout. Ke kladům určitě budou patřit herecké výkony, trefná hudba či fakt, že se tvůrcům povedlo navodit atmosféru jednotlivých období, ve kterých se děj odehrává. Nic co by filmu ubíralo jsem nenašel, čtyři hvězdy prostě jen kvůli .....já vlastně ani nevím, ale něco tomu chybí.

• 3.4.2009  22:51

Žádná pecka, ale prostě další film, na který se dobře kouká, je to oddychovka. Rozhodně lépe provedené než trojka.

• 6.3.2009  23:58
    Spirit (2008)

Proč se tohle nikomu nelíbí??? Asi jsem divnej, ale smál jsem se skoro celý film. Samuel L. Jackson předvedl něco neskutečného a pohled na černocha v nacistické uniformě, který mluví německy, to je maso! Audiovizuálmí zpracování je naprostá špica a jako fanda komixů musím říci, že moje srdce zaplesalo radostí. Pokud to nebudete brát vážně, tak se pobavíte.

• 6.3.2009  03:57
    Stmívání (2008)

Možná budu za blbce, ale musim říct, že se mě Twilight hodně líbilo. Líbil se mi příběh, atmosféra, hudba i poměrně zajímavá kamera. Jsem rád za každý film, který se nějakým způsobem zabývá tematikou upírů a je mi jedno zda je to krvák či nikoli, hlavně to musí mít hlavu a patu. Zpracování příběhu je solidní, vůbec nelituji toho, že se jedná v zásadě tak o 80% romanťák, spíše naopak. Ještě, že to nedopadlo jako Blood and Chocolate!

• 28.2.2009  21:55
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Velice zajímavý seriál, který dokáže člověka vtáhnout do děje. Má vše, co má dobrý seriál mít, respektive slušnou myšlenku, nápad, dobrý děj i spád, pěknou atmosféru a bohužel došlo i na přihlouplé dialogy, které nesmějí v seriálech chybět :) . Tech špatných dialogů sice není mnoho, ale některé jsou opravdu do uší bijící, není jich však mnoho, takže se to dá překousnout. Takže pokud máte rádi upírskou tematiku...určitě se mrkněte!

• 23.1.2009  03:53
    Igor (2008)

Tomuto filmu evidentně chybí reklama, kdyby se kolem něho udělal humbuk jako u filmů Ice Age, Madagascar apod., měl by jistě velký úspěch. Mě snímek rozhodně mile překvapil, fajn příběh, spousta vtipných momentů a originalita.

• 30.12.2008  03:01
    Dead Leaves (2004)

Bezmyšlenkovitá akce, svérázná animace, zábava.

• 21.12.2008  15:12

Taková volovinka na jedno podívání. Nic víc, nic míň.

• 3.12.2008  01:12

Quantum of Solace opravdu tak trochu vybočuje ze zaběhnutého standardu bondovek, přesto jde o seriozní podívanou. Trochu mě vadí, že se film tváří až moc opravdově, tedy co se příběhu týče. Postrádám trochu těch starých dobrých sci-fi prvků, ať už jde o zbraně, různé speciální vybavení či o snahu nějakého extra padoucha zničit celý svět pomocí "ultramegabůhvíčeho". Klasický šarm Bond neztratil, chladný postoj Craiga mi sedí, ale nevšiml jsem si ani jednoho ironického vtípku a to jsem měl na starých bondovkách opravdu rád. Přes tohle všechno se nejedná (díky bohu) o průměrný akční "béčko", ale o plnohodnotné pokračování famózní série. Nudit se nebudete.

• 5.11.2008  03:45

Proč se to jen tolika lidem nelíbilo.....já se osobně dobře bavil. Je sice pravda, že je zde vidět snaha udělat snímek bližší i hodně mladému publiku, na druhou stranu, pokud tohle berete jen jakousi vsuvku či zpestření do serie Star Wars, zasmějete se, pobavíte a možná vás to i donutí znovu shlédnout některý hraný díl. Ze začátku mě trochu vadil styl animace, ale po čase jsem si zvykl. Příběh je dobrý a mladá padawanka mi nijak otravná nepřišla, můj názor.

• 24.9.2008  00:39
    Zrcadla (2008)

Po krátkém váhání jsem se rozhodl pro 4 hvězdy a to hned z několika důvodů. 1. Na filmy, které jsou made by Jižní Korea již většinou nekoukám, mnohokrát jsem se totiž zklamal, když jsem naivně očekával, že z téhle země vzejde nějaký seriózní film, nikomu nevnucuji svůj názor, ale filmy, které Korea plodí jsou opravdu příšerné, většinou je to jen nuda, nuda a zase jen nuda. Vím, že mnozí lidé vidí ve filmech z tohoto kousku světa cosi originálního a jedinečného, bohužel však nejsem filosof a vidím tak leda prd. To vše říkám z toho důvodu, že jsem neviděl originál, nemám tedy s čím srovnávat, ale stejně....jsem rád. 2. Kiefer Sutherland nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale byl opravdu přesvědčivý a dokázal mě svým realistickým chováním vtáhnout do děje. 3. Bál jsem se, některé pasáže nahání husí kůži. 4. Dobrá hudba, efekty. Hlavním nedostatkem je pár "drobností", jako třeba trochu divný scénář. Když si film rozdělíme do několika částí, je to srozumitelné, paráda, ale pohromadě to moc nesedí, jako třeba co to vlastně vraždilo?.......

• 19.8.2008  23:12
    VALL-I (2008)

Hezky zpracované co do grafické stránky, příběh také není k zahození, ale smál jsem se pouze u momentů, které všechny obsahoval trailer, nebýt to až tak smutné, dal bych 5.

• 12.8.2008  01:05
    Hancock (2008)

Zábavu, zábavu a zase jen zábavu, nic víc jsem nechtěl, nic víc jsem nečekal. Jsem spokojený, pro mě velice dobře zvládnutý film.

• 4.8.2008  19:43
    Speed Racer (2008)

Po vizuální stránce senzace, tedy pominu-li občasnou nepřehlednost díky střihu. Příběh docela šikovně zpracovaný, člověk se nenudí, ale také to nebylo stoprocentní, chvílemi jsem si i říkal, že se tvůrci snaží tou vší pestrobarevností a parádou zastínit určité nedostatky. Shrnuto a podtrženo - výborný film, který mohl být ještě lepší.

• 26.6.2008  02:56

Will je opravdu pan herec, málokdo dokáže zahrát jakoukoli roli tak působivě. Velice dlouho jsem se odhodlával ke shlédnutí tohoto snímku, čekal jsem totiž jen další nezáživný slaďák s nepříliš zábavným dějem a klasickým příběhem. Nyní jsem však velice rád, že jsem si těch pár let počkal, hlavně v tomto období "komediálního sucha". Má to šmrnc, nápad a sakra dobře jsem se pobavil.

• 15.6.2008  03:10
    V Bruggách (2008)

Hodně zvláštní film, který ve mě po celou dobu vyvolával rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem si říkal: "hmmm, docela nuda", ale pak se děj vždy někam stočil a nuda šla stranou. Vytknout tedy můžeme určitou vleklost děje a občasnou nudnost, pozitiv je mnohem více, např. originální příběh, opravdu dobré herecké výkony a zvláštní atmosféra celého snímku.

• 10.6.2008  16:53

Jsem rád, že tohle není obyčejný, nudný splatter bez nápadu a děje, který se snaží upoutat jen svojí nechutností. Hlavní hrdinka není žádný vyšinutec, ale obyčejná holka, která hodlá pomstít smrt svého šikanovaného bratra, jenž byl zabit synem člena Yakuzy. Nečekejte nic světoborného se super efekty, prostě jen relaxační film s "trochou" více krve a morbidností.

• 30.5.2008  18:24
    Úpis (2005)

Absolutně nad mé očekávání. Už jsem si pomalu zvykl, že filmy, na kterých se podílí Jižní Korea jsou maximálně nudné, bez příběhu atd. Byl jsem opravdu hodně překvapený, tohle má děj, skvělý příběh....a ano, je to tak trochu pohádka, ale to je jedině plus.

• 21.5.2008  19:22
    Street Kings (2008)

Vydařený přírůstek do rodiny krimi filmů. Film diponuje zajímavým příběhem, dobře vyváženou akcí a propracovaným scénářem. Pokud tedy máte rádi filmy typu hodný polda versus zlý polda, určitě se podívejte.

• 13.5.2008  02:46
    Oko bere (2008)

Nečekejte žádnou pecku, převratný děj, hlubší myšlenky, prostě nic až tak vyjímečného. Hlavní předností je jednoduše jen dobrá zábava , téměř po celé dvě hodiny. Na konci je sice určitý čas věnován standardnímu klišé, morálce, poučení se z chyb,.....ale to se dá čekat asi u každého dramatu. Dalším lákadlem je jistě Kevin Spacey, který sice není hlavní postavou, ale opět hraje skvěle. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se stát z chudého studenta boháčem, podívejte se na tento film a jeďte do Vegas. Ale pozor, nezahrávejte si s Morpheusem :)

• 2.5.2008  03:34

Tohle je přesně ten typ filmu, který dokáže člověka vrátit zpět do dětství bez ohledu na náš současný věk, tedy alespoň u mě se tomu tak stalo. Pěkně natočené, zajímavý příběh.

• 26.4.2008  04:29

Předem chci říci, že JSEM ČECH a NEMÁM v žádném ohledu nic společného s jakoukoli formou nacismu. Říkám to, protože jsem si vědom, že mě možná za tohle hodnocení spousta lidí odsoudí. Vezmeme-li to popořadě: Komedie - ještě před filmem jsem byl přesvědčen, že půjde o něco strašného, bez kouska vtipu, maximálně tak na úrovni HOLKY TO CHTĚJ TAKY. To se (v mém případě) změnilo hned po několika minutách filmu, kdy došlo na první scény s neustálým heilováním a na neschopnost vojáků vůbec vyslovit jména a hodnosti oficírů. Dále to pokračuje ve stejném duchu, respektive žádné dech beroucí hlody, ale neškodné a vkusné vtípky. Drama - v celém snímku je tohoto žánru možná tak 20 minut, přesto to stačí na dotvoření atmosféry. Válečný - Snad jen kvůli těm uniformám a jedné scéně s letouny. A obsahově.....no, někomu se to zdá jako nepochopitelné, někdo to bere jako výsměch autorů své rase a podobně, já to vnímám částečně jako pokus o omluvu, vyjádření skutečnosti, že co bylo není (viz závěrečné titulky), pokus udělat si srandu ze sebe sama, ponížit se a zlehčit tím alespoň nepatrně pohled na hrůzy jež Hitler napáchal (ne však z důvodu klamání veřejnosti a zastírání skutečností). Jen si na chvíli představte, že by to takhle opravdu bylo, jak by to všechno dopadlo, cy by se změnilo. Hitler, vnímaný masou lidí jako nebojácný, tvrdý vůdce a na druhé straně v soukromí ubohý a rozklepaný chudák, kterému se ani nepostaví, jehož nejlepším přítelem je žid, kterému veří víc než vlastním lidem a nevědomky si tak podkopává své ideály. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je tenhle film více než zajímavý a právě proto dávám 4 hvězdičky.

• 23.4.2008  04:29

Není to čistá komedie, jestli v to někdo doufal, ale spíš taková pohádka. Příběh nenudí, člověk se zasměje (hlavně skvělá část na záchodě), herci hrají, příjemná stopáž. Není to prostě žádný trhák, ale je to lepší jak 3/4 podobných filmů.

• 21.4.2008  15:45

Někdo by mohl říci, že jde o napodobeninu Dannyho parťáků, v jistém smyslu by měl pravdu. Bankovní loupež, zápletka, další zápletka, vydírání atd. jenže i přes tohle všechno je to prostě jiné, nevím proč, možná kvůli politickému podtextu, možná za to může opět vynikající Statham, nevím. Má to šťávu, chytlavý děj a propracovaný příběh.

• 18.4.2008  04:21
    Klub hrůzy (2004)

Určitě spousta z vás viděla srandovní klip někde na netu, jak polonahá gymnastička skočí na chlapa a, křup, chlap lehne => je to odtud. Podobných vtipných scének, fórků, narážek okolo sexu apod. je zde opravdu požehnaně. K tomu si přihoďte spoustu pěkných holek, vraždícího maniaka, sem tam nějakou tu lekačku, gore scény (žádné PG 13...), nádherné prostředí a v neposlední řadě skvělého Billa Paxtona. Je pravda, že to asi nebude pro každého a určitě záleží i na náladě (viz R.I.P.), ale já se smál a bavil, skoro pořád!

• 16.4.2008  02:56
    REC (2007)

Tenhle film je, jak to jen říct..... něco jako organizovanej bordel! Ze začátku je to slabší, ale to byl asi záměr, člověka to navodí do takového relax stavu, pak přijde celkem předvídatelná první akce (pořád relax), no a po chvíli přijde něco, co jsem opravdu nečekal, sice naprostý chaos (relax mizí). Místy se pak ještě pár nudných pasáží vyskytne, ale to je klasika. Pokud jde o paniku, tak to se autorům povedlo, autentičnost chování lidí v podobných situacích je téměř přesná. Všeobecně nejsem příznivcem této "potulné" kamery, nicméně v tomhle filmu je to jedině plus a to opravdu velké plus, udrží vás to v napětí, soustředění se. Bez této kamery by to byl nejspíš jen další béčkovej horor. Strach.....kdepak, nějak se nedostavil. Za 3/4 filmu bych dal tak 3 hvězdičky, ale za hodně záživný a okořeněný závěr je to víc.