Ratatouille (2007)

Juchú... Jean-Baptiste Grenouille z filmu Parfum: Príbeh vraha nie je mŕtvy, ako sme si všetci mysleli, len sa prevtelil do jedného malého potkaníka Remyho. Ten po ňom zdedil tú úžasnú schopnosť vycítiť každú vôňu. Ale nebojte sa, Remy nezabíja mladé panny-potkanice na vytvorenie dokonalého parfému. On využije svoju schopnosť na niečo úplne iné. Nechajme to tak, však uvidíte:) V komentári na Divoké vlny som síce napísal, že je to asi najlepší animák za rok 2007, ale to som ešte nevidel Ratatouille! Takže... trhám obálku... troška napätia...a je to tu. Najlepším animákom za rok 2007 sa stáva: Ratatouille. Pixar jednoducho vie ako na to. Potkaníci nie sú až takí vtipní ako divoké vlny (na môj vkus mohli byť o trošička zábavnejší), ale zato tu nájdeme z každého rožka troška. Jednoduchá animácia a pritom taká detailná a zábavná. Odporúčam. A skoro som zabudol: dobrú chuť.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Skvelá zábava, síce to nie je dokonalé, ale na druhú stranu si film 5 hviezdičiek zaslúži. Len jedno ma zaujíma... čo sa stalo so Spider-pigom? ;-(

The Quiet Earth (1985)

Po prezretí trajleru I Am Legend s Willom Smithim sa mi v hlave objavila spomienka, že dačo podobné som už dakde videl. Človek pobehujúci po prázdnom meste, zisťujúc, že je asi posledný človek na svete. Áno, videl som to. A bolo to dosť dávno. Asi ešte za čias Československa. Tento film sa mi vryl do pamäte už v detstve a až do teraz som približne vedel o čom asi ten film je a ako skončí. Je to dosť zaujímavé, lebo človek si zapamätá z detstva len to najdôležitejšie a nie nejaký film, ktorý dávali vtedy v telke. Problém bol, že som nevedel ako sa ten film volá. Ale ešte že tu máme naše CSFD, že?:) (Po prečítaní ostatných komentárov som zistil, že aj druhí mali podobné zážitky na tento snímok ako ja:) Takže som si film po dlhých rokov opäť pozrel a čuduj sa svete, aj dnes má dačo do seba. Tajomný experiment, posledný človek na svete, a nezabudnuteľný koniec. Čo si môžem ešte viac priať od takéhoto „ľahkého“ sci-fíčka. Veď uznajte, tento film musí mať dačo do seba, veď zabudnúť naňho bolo pre mňa dosť ťažké a ešte po toľkých rokoch...

Transformers (2007)

Cool! Tento film ani nepotrebuje komentár. Moja srdcovka z detstva prenesená na filmové plátno. Už chýba len jedno: Mami... ja chcem transformera:-)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Najuveriteľnejšia časť než predchádzajúce tri diely:-) Robím si prdel. Označil by som to pomaly ako Scifíčko. Nad niektorými scénkami zakrútite hlavou, ale hneď sa usmejete a pokračujete ďalej. A do toho ešte John pustí nejakú zo svojich skvelých hlášok. Prekvapivo sa na to dobre pozerá, nenudí a zabáva. No proste paráda. Taká chladená limonádka na horúce letné dni.

Carnivale (2003) (seriál)

Fantastické... to bola jazda. Celý seriál som prezrel za 4 dni. Jednoducho som si pozrel prvú časť a už to išlo jedna radosť. Nasadol som na maringotku spolu s ostatnými hrdinami tohto seriálu a už som sa viezol. Ale moja cesta skončila skorej, ako som si predstavoval. Jednoducho koniec. Som strašne naštvaný. Naštvaný, že ďalší jeden z najlepších seriálov bol zrušený. Neviem ako to za „Veľkou mlákou“ funguje, ale mám chuť niekoho poriadne nakopať (s prepáčením) do riti, tak, že by ho z toho nevylízal ani sám Ben Hawkins. Dúfam, že HBO dostane rozum (a samozrejme aj financie) na dokončenie seriálu. Nechcem len celovečerák ako to bolo napr. v prípade Firefly a Serenity. Ja chcem dopovedaný celý príbeh. Ale na mne to nie je. Tak poďme decká, nabehnime do HBO a rozvírme tam prach:)

Nový svět (2005)

Veľmi krásny, ale pritom veľmi smutný príbeh jednej indiánskej princeznej, ktorá nemala šťastie v láske a pritom ju všetci tak milovali. Pomaly plynúci príbeh, popretkávaný zaujímavým strihom, ktorý rýchlo prelína rôzne obrazy a scény, nad ktorými človek môže len premýšľať. Priznám sa, pri pozeraní som mal skoro vždy slzy na krajíčku a pri pohľade na smutnú princeznú sa mi vždy zovrelo srdce. A k tomu prekrásna melodická hudba, ktorá ten smutný pocit ešte viac zosilňuje. Proste tento film ma dostal všetkými piatimi.

1492: Dobytí ráje (1992)

Podľa mňa Ridley Scott nesklamal ani tentokrát. Veľmi dobre natočený film. Dĺžka mi vôbec nevadila, dlhšie "nudné" pasáže som ani nepostrehol. Pekne sa na to pozeralo od začiatku až do konca. Výborné výkony hercov, výprava a samozrejme musím spomenúť aj Sondtrack. Skvelý historický film. Odporúčam učiteľom dejepisu:-) a vlastne aj všetkým ostatným fanúšikom dobrého filmu.

Futurama (1999) (seriál)

Neviem, či to smiem vôbec povedať, ale ono je to fakt lepšie ako Simpsonovci :-)

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Pre milovníka Final Fantasy série je to naprostá bomba. Pokračovanie príbehu asi najlepšej časti zo série FF. Tam kde skončila hra, pokračuje film. Asi každý hráč FF7 túžil po tom, ako by vyzerali jeho obľúbené postavy v nádhernej CG animácii. A dočkali sme sa. Toto je vlastne také outro k hre, po ktorom sme vždy túžili. Inak pripomeniem, že FF: Esencia života, nemá so sériou FF nič spoločné, možno iba názov, ale to bol aj tak podľa mňa len marketingový ťah. Takže nebudem porovnávať. Na záver malé upozornenie, film bol spravený pre fanúšikov hry, takže kto hru nehral, si asi po prezretí povie: O čom to do pekla bolo?