Pán času - Série 4 (2008) (série)

8/10: Donna jako full-time společnice, temperamentní od hlavy až k patě. Na chemii mezí ní a Doktorem je radost pohledět. Na Doktorovi je opět o kousek více znát tíha, kterou na něm tisícileté cestování vesmírem zanechalo a Tennant umí tyhle dramatické momenty zahrát stejně parádně, jako ty odhlehčené kdy nadšeně skáče se sonickým šroubovákem v ruce. Výborných epizod zase přibylo (Sontaran Stratagem + The Poison Sky, Silence in the Library + Forest of the Dead, Midnight, Turn Left). Finále je opět velká deus-ex machina, která ale (tradičně) svoji hloupatost zachraňuje vztahovou interakcí mezi postavami.

Pán času - Plavba zatracených (2007) (epizoda)

6/10: Speciál, který mě opět nijak extra nezaujal. Ale výprava a hudební doprovod byly hezké, to jo.

Pán času - Série 3 (2007) (série)

8/10:Nová (a skvělá!) společnice a sem-tam ufňukaný Doktor, jinak stejná jízda jako v předchozí sezóně akorát ještě více vymazlená. Další skvostné epizody (Blink, Human Nature + Family of Blood), a trojdílné finále, které sice začne dokonale (Utopia), ale skončí prapodivně. Logika tu neexistuje, ale emocionální tah na branku to má solidní. A věčná škoda, že Martha odešla po pouhé jedné sérii.

Pán času - Série 2 (2006) (série)

7/10: Druhá série je rozmáchlejší, jistější v kramflecích a zatímco první série přešlapovala na místě, druhá je na tom s gradací a vývojem postav lépe a objevují se první opravdu silné epizody (The Impossible Planet + Satan's Pit). Vše kulminuje ve finálovém dvojdíle, který sice logicky smysl nedává, ale jako vztahová soap-opera funguje obstojně.

Pán času - Vánoční invaze (2005) (epizoda)

5/10: Tennatův Doktor si mě získal ihned v prvních minutách. Kromě něj je ale celý speciál ukrutně nezajímavý.

Pán času - Série 1 (2005) (série)

6/10: Krok do neznáma. Navázat na klasického Doctora Who, neurazit staré diváky a zároveň přilákat nové - záčatky zkrátka nejsou lehké. Kvalita hapruje, rozpočet je prakticky nulový, ale Ecclestonův Doktor i Rose to utáhli a ve finále už jsem byl nadšený. A nesmím zapomenout na parádního kapitána Jacka.

Pán času (2005) (seriál)

Doctora Who považuji za jeden z nejlepších a nejoriginálnějších sci-fi projektů 20. a 21. století. Seriál je - stejně jako samotný Doktor - nevyrovnaný, bláznivý, hravý, sentimentální, proměnlivý a po právu legendární. Komediální boj s mimozemšťany ve 21. století, sentimentální odvracení apokalypsy na konci celého prostoročasu či špičkování s Robinem Hoodem ve středověké Británii, ... Občas je to slabé, jindy geniální, ale seriál jako celek mě vážně chytnul. Chválím i Murray Golda, bez jehož hudby by obnovený DW byl poloviční.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

1. série: Rozporuplné a s mnoha neduhy (high-school klišé, nekonzistentní chování postav, vykonstruovanost, laciné momenty). Zprvu jsem byl rozpačitý, ale dojem se postupně zlepšoval a konec je velmi silný, mj. hlavně díky chemii mezi Hannah a Clayem. Seriál paradoxně není vhodný pro teenagery, nedejbože pro mentálně nestabilní jedince. Problém je i zobrazování sebevraždy mj. jako způsobu nalezení spravedlnosti/klidu. Rozum mi zůstává stát nad těmi, co zlehčují situaci/smrt Hannah stylem "Podobné problémy mělo na střední hodně lidí." Lidé jsou různí a mohou být přehnaně přecitlivělí, ale sebevražda nikdy není jediná možnost a je potřeba se jim snažit pomoci. I přes nedostatky dávám seriálu silné 4*.

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody je děsná sázka na jistotu, typický šablonovitý biopic s občas dost křečovitými dialogy/scénami a řadou karikaturních postav. Vzhledem k legendárnosti a kontroverznosti Queenů - a především Freddieho - zamrzí, že se film drží tolik při zemi. Na druhé straně je to hezky natočené a sestříhané, srší z toho energie, casting je famózní, hudba skvělá a Rami Malek Mercuryho (v rámci možností) zahrál obstojně. K realitě má film daleko a na 5 hvězdiček to rozhodně není, ale jako sympatické nenáročné ohlédnutí za hudební legendou je Bohemian Rhapsody dobrý.