Pán času - Série 2 (2006) (série)

Nevěsta na útěku (S02E14)

(epizoda)
  • Velká Británie The Runaway Bride

Taková svatba může být pěkně rizikový podnik. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktora ještě tíží zármutek z odloučení s Rose a už mu po boku stojí nová společnice. Trochu nevraživou Donnu pochopitelně překvapí, že se těsně před vlastní svatbou z ničeho nic objeví ve vesmírné lodi s podivným mimozemšťanem. A jak se Doktor této záhadě snaží přijít na kloub, zjišťuje, že tato nevěsta na nedobrovolném útěku hraje stěžejní roli v mnohem širším řetězci událostí, než by je oba napadlo. (Česká televize)

Petike

Asi najmenej vianočný z vianočných špeciálov, ale Doktorovi sa ujde niekoľko príjemných akčnejších scén s jeho TARDIS a dočkáme sa celkom fajn intra pre Donnu Noblovú. Síce ju ako postavu dvakrát nezbožňujem, ale zo ženských spoločníčok desiateho Doktora sa k nemu podľa mňa hodí zďaleka najviac. Desiaty mal nejako priveľa šťastia na obdivovateľky, a pritom potreboval zo všetkého najviac kamarátku, ktorá by ho udržala na uzde a dohovorila mu. Je škoda, že neskoršie Donnine účinkovanie v seriáli malo zostupnú tendenciu. Niekedy mám dojem, že sa Davies a spol. nevedeli rozhodnúť, čo chcú vlastne so spoločníkmi robiť a preto bola konzistencia ich správania a dôležitosti taká pofidérna. Je škoda, že tento problém po čase zasiahol aj Donnu a de facto takmer úplne anuloval zaujímavejšie stránky osobnostného vývoja jej postavy. Ale kým k tomu došlo, aspoň si mohla trochu zahviezdiť v tomto špeciáli a niekoľkých dieloch. ()

novoten

Rozjitřené emoce z finále minulé sezóny se ještě ani nestihly uklidnit a už se na návštěvu stavuje upovídaná a věčně nespokojená zrzka. Na Donninu vyřídilku jsem si sice pořádnou chvilku zvykal, ale situace, ve kterých Doctor musí reagovat na zcela odlišný typ společnice, naštěstí vyšly na jedničku. Překvapivý, sebejistý a hlavně uspokojující nástup druhé poloviny Daviesovy éry. ()

VitaG

Ach jo tenhle speciál trpí tím čím trpěl i ten před ním - Vánoce jsou tam nacpány jen tak aby se neřeklo a zápletka jen tam jen tak, že tam má nějaká být. Záporák je opět nějaký ještěrkoid, co se jen tak objevil a chce zničit lidstvo. Co je ovšem velkým plusem a co drží Nevěstu na útěku nad vodou je sama nevěsta - Dona, Zpočátku jsem jí neměl rád ale ke konci jsem si tuhle mašinu na hlášky zamiloval a bylo mi líto, že na konci na řadu odešla. No a abych nezapomněl Tennant je prostě Tennant což je druhé plus. Není to nic skvostného ale D a D je prostě jízda. ()

TONYNKO

Po zničujúcom finále 2.série prichádza nová spoločníčka Donna ktorá mi spočiatku liezla trošku na nervy ( ale to aj Doktorovi ) no nakoniec som si ju oblúbil a teším sa ako sa s nu stretnem znova počas 4.serie. Príbeh je tentokrát lepší ako v predchádzajúcom špeciáli a hlavná záporačka budí rešpekt. Príjemné farbičkové osvieženie po emočne vyčerpávajúcom finále 2.serie. 9/10 ()

JADIM

Až tak nemusím boj Doktora proti zlu. V epizódach seriálu je takých scén väčšinou tak akurát a nenudí to, ale tu to dosť prehnali a to je tento TV film o 15 minút dlhší ako bežná epizóda. Oceňujem však niektoré filmové prvky, ktoré sa v seriáli často nevidia, pár akčnejších scén celkom dobre sadli, ale som rád, že také nie sú v seriáli. 5/10 (Videné 18.12.2020, CZ dabing) ()