Maximilianus

okres Bratislava

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 26.9.2020  17:24

Kvalitou bol tento diel veľmi vyrovnaný prvému, ale bohužiaľ bol menej bláznivý. Napriek tomu obsahuje veľa humoru a nechýba aj ďalšia epická bitka spravodajských tímov, takže z mňa veľmi obstojné pokračovanie. 6,8/10.

• 24.9.2020  17:00

Kristen Wiig a Bill Hader u moji obľúbení SNL herci, takže po tejto stránke som si film užil. Obidvaja ukázali, že sú skvelí nie iba komici, ale aj herci vážnych postáv (čo Bill Hader ukázal už aj v seriáli Barry). Na môj vkus to ale bolo moc deprimujúce a málo zábavné, a navyše aj trochu nezáživné. 6,4/10.

• 24.9.2020  15:17

Tento film pôsobí ako Sherlock Holmes pre násťročných. Je to fajn, milé, trochu dobrodružné, ale nijako špeciálne. 6,7/10.

• 23.9.2020  22:12

Zvláštne, no napriek tomu pútavé, s veľmi dobrými hereckými výkonmi. atmosférou a dialógmi / myšlienkami. Postupne a najmä ku koncu mi však prišlo, že to tvorcovia trochu prehnali a moc sa snažia, ale aj tak mám z tohto filmu pozitívny dojem. Určite jeden z tých lepších Netflix filmov. 7,5/10.

• 22.9.2020  19:24
    Nevia (2019)

Nie úplne zlé, len také nevýrazné a ničím výnimočné. 6,5/10.

• 21.9.2020  19:24

O Maître Gimsovi som sa z tohto dokumentu dozvedel veľa a dokonca to boli aj zaujímavé veci, takže po informatívnej stránke účel splnil. Inak sa jedná o klasicky dobrý dokument. V ničom nevyniká ale urobený bol veľmi dobre. 7,4/10.

• 20.9.2020  16:51

Podľa mňa tento film funguje skôr ako doplnok k tomu pôvodnému než ako samostatný film. Hlavný príbeh je síce relatívne odlišný, ale mnohé scény, najmä v prvej polovici, sú vystrihnuté scény z originálu. Navyše sú neprirodzene postrihané a niekedy navyše ani nedávajú zmysel. A taktiež sa stratil celkom humor. 6/10.

• 20.9.2020  11:36

V podstate klasická Ferrellovka, ale podstatne lepšia, než som čakal, s kopou komediálnych hviezd. 7,1/10.

• 19.9.2020  21:00
    Antebellum (2020)

Nakoniec to bolo celkom zaujímavé, aj keď trvalo celkom dlho, kým nám tvorcovia predostreli paralelu toho, čo sa tam vlastne deje. 6,5/10.

• 19.9.2020  20:00
    Netěhotná (2020)

Priemerný teenegerský road trip film, kde téma tehotenstva a potratu mladistvej nezohráva nejakú úlohu a skôr ide iba o vzťah dvoch detských kamarátok. Potešila ma prítomnosť Breckina Meyera, ktorého poznám z prvého Road Trip filmu, ešte aj s príznačným názvom, a Giancarlo Esposito, ktorý konečne hral trochu uletenú a komickú postavu. 6/10.

• 19.9.2020  13:56

Film asi chcel niečo divákovi povedať, ale jednak mu nepovedal nič nové, už vôbec zaujímavým spôsobom, pričom ani Alexandra Daddario tomu nepomohla, a tak to všetko vyznelo prázdno a zbytočne. 5/10.

• 17.9.2020  22:17
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

1. séria: Zatiaľ je to milé a úsmevné, no príde mi to viac pre ženy. Oceňujem zvýšenú neprístupnosť. Aspoň si seriál nemusí brať servítku. Uvidíme, či prinesú ďalšie série. 2. séria: Páči sa mi, že sa s tým Amazon neprple a vo svojich seriáloch (aspoň v tých, ktoré som videl: Mrs. Maisel, The Boys, Fleabag) prezentuje nahotu, sex, krv a brutalitu a vulgarizmy. Vďaka tomu môžu byť tie seriály šťavnatejšie, prirodzenejšie a nie obmedzované. Druhá séria Mrs. Maisel bola podľa môjho názoru o poznanie lepšia oproti prvej, a to jednak vďaka viacerým zmenám prostredia, že sa tvorcovia nebáli riskovať, ale najmä vďaka tomu, že sa do popredia dostali aj ďalšie postavy, najmä Susie a predovšetkým Abe Weissman, ktoré zábavu a úroveň seriálu povzniesli na ďalšiu úroveň.

• 16.9.2020  19:33
    Ďábel (2020)

Veľmi slušné a štedré herecké obsadenie, dej v konečnom dôsledku nie je komplikovaný, ale je veľmi zaujímavý a umne poskladaný. Miestami mi to pripadalo ako Tarantinovka. Konečne niečo kvalitnejšie z produkcie Netflixu. 7,65/10.

• 13.9.2020  17:10
    Amarcord (1973)

Atmosféra Talianska, tamojšieho života a dospievania sa mi páčila, inak mi film prišiel zvláštny a ako keby bez nejakého ucelenejšieho deja a pozostával iba so scénok. Nie zlé, ale tvorba Paula Sorrentina ma baví viac. 7,1/10.

• 12.9.2020  21:36

Rovnaký režisér, rovnakí herci, tomu hovorím poctivé pokračovanie. Síce stopáž bola dlhšia, čo sa prejavilo prvou, celkom pomalou a nudnou, polhodinkou, avšak potom to začalo celkom šlapať. Nemalo to síce taký šmrnc ako jednotka a hlavne postavy otcov boli až zbytočne detinské a bláznivé, ale inak išlo o celkom dôstojné pokračovanie. 6,2/10.

• 12.9.2020  17:01

Podľa mňa dosť originálna a zábavná komediálno-hororová oddychovka. Bavili ma postavy, zápletka, miestami absurdnosť a vďaka primeranej dĺžke to aj rýchlo odsýpalo. 6,8/10.

• 11.9.2020  09:04

Nakoľko mám psy veľmi rád a mops je asi moja najobľúbenejšia rasa, môj názor na tento film je preto trochu skreslený. Ide o príjemný, občas úsmevný, rodinný film. Pre mňa by to fungovalo podobne aj keby išlo o iného psa, ale práve mops tomu dodal niečo naviac, nakoľko táto rasa je smiešna sama osebe. 6,7/10.

• 9.9.2020  21:56
    Old Boy (2003)

Ja som takmer do konca filmu veril, že je hlavná postava iba zhypnotizovaná, a že veľkým rozuzlením bude to, že sa mu to všetko zdá. Koniec bol nakoniec iný a celkom dobrý, ale stále nemôžem povedať, že by ma tento film zaujal a nejako uchvátil. 6,7/10.

• 6.9.2020  14:57
    Zvětšenina (1966)

Prvá hodina ma veľmi bavila a celkovo má film dobrú atmosféru, ale po tých 60 minútach som už netrpezlivo čakal, kedy začne hlavná postava skúmať fotografiu. Prišlo to presne na hranici mojej záujmovej tolerancie. No čo prišlo potom bolo akési zvláštne a neviem, či nie viac metaforické ako reálne. 7,6/10.

• 5.9.2020  21:08
    Mulan (2020)

Pôvodný animovaný film som nevidel, alebo si ho už vôbec nepamätám, takže ho nemôžem porovnávať s aktuálnou verziou, avšak Mulan 2020 mi neprišiel až taký hrozný. Bohužiaľ sa v ňom ale objavilo celkom značné množstvo hlúpostí, ktoré zrážajú aj moje dojmy z tohto filmu. Na druhej strane sa v ňom neobjavil magický drak známy z animovanej predlohy a film aj kvôli tomu stratil akúkoľvek rozprávkovosť. Disney podpis tu trochu poznať je, ale skôr išlo o historický film, ktorý ani nepôsobil veľkolepo, s ďalšou disney "princeznou". Je to škoda, pretože potenciál tento film mal a mňa osobne ani nenudil, len mi prišlo všetko moc rýchle, skratkovité a zjednodušené, pričom záver bol odfláknutý úplne. Možno keby mal film o 30-40 dobrých minút viac, pôsobil by veľkolepejšie a mohol by ísť aj viac do hĺbky charakterov. 6,2/10.

• 3.9.2020  14:27

Nejedná sa o nič prevratné a originálne, ale napriek tomu to bola celkom milá rodinná "komédia", pričom sa mi páčilo, že sa vnuk a dedko mali radi a robili si zle z čisto praktických dôvodov. Potešila ma aj prítomnosť iných zvučných mien, a aj keď to bolo pochopiteľne pritiahnuté za vlasy, nebolo to prehnané. Robert De Niro sa do takýchto úloh hodí a asi ich aj točí rád, keďže sa v podobných filmoch objavuje v posledných rokoch celkom často. Na druhej strane čo iné mu zostáva, keď Martin Scorsese nenatáča filmy každý rok. 5,8/10.

• 1.9.2020  14:57
    The Binge (2020)

Tento film pre mňa trochu zachránil Vince Vaughn, a to najmä ku koncu, inak to bol veľmi lacný film so slabou ústrednou trojou. 4,6/10.

• 31.8.2020  17:41

Zvláštny a mnou nepochopený film, ktorý mi prišiel úplne prázdny. 4,2/10.

• 30.8.2020  20:22
    #Žiju (2020)

Slabou stránkou pri tomto filme bol fakt, že sa viacmenej jednalo o prežitie doma a prebehnutie ulice, pričom hlavní hrdinovia mali obranu 1000 proti pokúsaniu. Všetko to pôsobilo tým pádom nie moc reálne a celkovo aj scenár nebol bohvieako dômyselný. 5,5/10.

• 29.8.2020  17:38

Nemôžem povedať, že by to bolo nejako horšie od predchodcov, dokonca sa vrátila väčšina pôvodných hercov, ale ten príbeh nebol ani ničím výnimočný ale nejako špeciálne dobrý. Ale ako taká nostalgia pre ľudí, ktorí videli pôvodné filmy v reálnom čase ich vydania, to fungovať môže. 5,2/10.

• 27.8.2020  23:14
    Tenet (2020)

Veľmi zaujímavý koncept a krásna práca s inverziou času. Toto je skutočne film stvorený pre veľké plátno, ktorý má ale presah aj mimo neho. Nolanov rukopis tam je veľmi poznať a miestami som si pripadal, že sledujem Inception 2. Čo sa týka pochopenia, podľa mňa je tam všetko dostatočne vysvetlené a dokonca si nemyslím, žeby bolo treba druhé pozretie, a to si nepripadám ako nejaký odborník alebo nadmerne chápajúci divák. Stačí pozorne sledovať, všetko s porozumením počúvať (čítať titulky), trochu nad tým aj premýšľať a dávať si veci do súvislosti. Príbeh má hlavu aj pätu a všetko do seba zapadá. Kenneth Branagh bol výborný a veľmi sa mi páčila postava Roberta Pattinsona. John David Washington mi vo viacerých scénach pripadal, ako keby vedel hrať iba v jednej polohe, veľmi podobnej ako úkázal v BlacKkKlansman, kde sa mi páčil viac. Ale ani tu mi nevadil, len jeho postava nebola taká výrazná oproti Kennethovi a Robertovi. 7,8/10.

• 26.8.2020  22:20
    Rebuilding (2019)

Celkom veselý príbeh, avšak chýbalo mu niečo viac. 6,8/10.

• 23.8.2020  16:57
    Ladíme 3 (2017)

Klasický prípad pokračovaní, kedy sa dej posúva do zahraničia, najlepšie do Európy. Tu mi to ale prišlo celkom prirodzené, a až na scénu na lodi to bolo primerané a milé zakončenie série s opäť množstvom fajn hudby. 6/10.

• 23.8.2020  12:55
    Ladíme 2 (2015)

Kúzlo prvého dielu sa trochu vytratilo, ale aj tento druhý si zachováva približne rovnakú úroveň. 6,4/10.

• 23.8.2020  00:00
    Ladíme! (2012)

Ono ten dej nie je nejaký komplikovaný a prevratný, dokonca by som uveril, keby mi niekto povedal, že hudobné čísla majú viac minút ako tie hovorené, ale o to predsa ide. Ako hudobný film je to viac než len uspokojujúce, vďaka Rebel Wilson aj o trochu viac vtipnejšie a ešte sa aj na dámy dobre pozerá. 6,5/10.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29