Maximilianus

okres Bratislava

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.9.2019  17:56

Nikdy som nebol nejaký ultra fanúšik Toy Story a možno preto mi v tomto prípade nevadil trend pokračovaní, kedy hlavní hrdinovia vyrazia do sveta, zmenia prostredie a priestor dostanú nové postavy. Tie sú zaujímavé, príjemné a vtipné. Či už sa jedná o Forkyho (ktorý bohužiaľ v druhej polovici už tak nežiaril), alebo Duka, či zajaca s kačkou. Samozrejme nezabudlo sa ani na starých známych s dobrákom Woodym na čele tejto skupinky. Užíval som si aj Buzza a jeho vnútorný hlas a v podstate aj zvyšok party. Hlavným úspechom tohto filmu je však kvalitný scenár. To je úctyhodné, najmä vzhľadom na fakt, že sa jedná už o štvrtý diel. Oddychovka, dobrá zábava, milé (až na Gabby Gabby a the Dummies). 7,5/10.

• 17.9.2019  19:27
    Driven (2018)

Čo už? Celkom nezáživný príbeh s priemernými postavami a konštantným tempom bez nejakých výrazných prekvapení. 6,4/10.

• 14.9.2019  09:17
    Anna (2019)

Lepšie vyzerajúca a v určitom zmysle surovejšia (aspoň v prvej polovici) Rudá volavka. Mohlo by sa zdať, že je to už moc prekombinované, ale nie je. Taký je život špióna. Aspoň vo filmoch a seriáloch.Všetky tie "prekvapenia" ma nechávali chladným a na rozdiel od záveru Rudej volavky som pri tomto filme nepociťoval nejaký šok a prekvapenie, možno iba miernu radosť a zadosťučinenie. Ale všetky iba v miernej miere. Ako akčný film o špiónoch fajn, ale nič hlboké a ani prevratné sa tu neskrýva. 6,6/10.

• 11.9.2019  19:29
    Yesterday (2019)

Začiatok dobrý, nápad tiež, tempo si film celkom udržal, ale už to nebolo ono a v podstate ničím nevynikal. 7/10.

• 7.9.2019  11:25

Veľmi dobrý a napínavý vojnový film, ktorý zaujímavým spôsobom zobrazuje hrôzy tohto obdobia. Trochu mi to pripomínalo, najmä záverom, film Zachráňte vojaka Ryana. Dej pozostáva v podstate z piatich väčších udalostí, ale všetky sú napínavo a umne natočené, venuje sa im dostatok času a idú do hĺbky. Fakt dobré. 7,6/10.

• 5.9.2019  23:13

Horšie ako prvý diel, menej strašidelné, iba o málinko menej brutálne, výrazne vtipnejšie a zábavnejšie, najmä vďaka Richiemu a Eddiemu. Treba povedať, že ani v knihe nebola časť dospelákov extra zaujímavá. V tomto sa jej druhý diel vyrovná. Filmová verzia bola aspoň obohatená o záblesky minulosti a priniesla scény aj s obľubenými detskými hrdinami. Taktiež záverečný boj bol lepší ako v knihe, aj keď porazenie TOho bolo nelogické, ako aj celé jeho schopnosti. Ale aspoň sa nebojovalo v nejakej astrálnej sfére za pomoci magickej korytnačky. Určite by nezaškodilo trochu skrátiť stopáž, no napriek tomu som sa nejako nenudil. Najviac film trpí strednou časťou, kedy sa porade všetkým protagonistom deje to isté. Opäť nehovorím, že to bolo nudné, ale skôr trochu nezáživné a neoriginálne. Ale tak to v podstate bolo aj v knihe, akurát, že tam to bolo pomiešané aj s detstvom hrdinov a s inými vecami. Potešila prítomnosť môjho obľúbenca Xaviera Dolana. Kasting opäť výborný a skutočne sa väčšina hercov podobala so svojími mladšími ja. Lepšie sa asi bude spomínať na prvý diel, ale nejako sa to všetko uzatvoriť muselo. Len mi nejde do hlavy, ako sa v prvom dieli dostali na konci von z tej jaskyne/úkrytu TOho. Dúfal som, že to ukážu tu v nejakej spomienkovej scéne. Bohužiaľ. Tak asi to bolo vďaka nejakej inej magickej bytosti či časti tela a nie za pomoci Beverlynho lona. Asi si tvorcovia a hádam aj Stephen King uvedomili, aká kravina to bola. Tak ako aj tá korytnačka. Tak keď sa to tak vezme, možno TO kinová séria je lepšia a zrozumiteľnejšia než kniha. 6,3/10.

• 5.9.2019  16:32

Ľahko podpriemerný a nudný psudofylozofický blábol o živote a hľadaní seba samého. Asi by to aj napriek tomu vytiahol na 3*, ale hlavná hrdinka bola tak nesympatická, hlúpa, naivná, povýšenecká, sebecká, trápna a neviem čo ešte američanka, ktorá si myslí, že sa celý svet krúti iba okolo jej šťastia, že sa Julia Roberts musí teraz modliť, aby som ju nevidel v najbližších rokoch v nejakom filme. Pravdepodobne si taký film ani nepustím. Chudák Felipe, snáď ju čoskoro prekukne a vykašle sa na ňu. Javier bol inak šarmantný ako vždy. 5,3/10.

• 1.9.2019  21:25
    Naneživo (2017)

Waw, tak toto teda bol originál. Prvá polhodinka na jeden záber bola síce taká béčková, ale stále vrámci žánru netradičná. Potom prišlo prekvapenie a druhýkrát to už bolo o niečo zábavnejšie, menej B-čkové a zaujímavé zisťovať, čo treba na natočenie filmu. Trochu ma sklamali titulky, kedy som zistil, že nebolo všetko tak ako som myslel, ale stále je to veľmi originálny a nápaditý filmík, ktorý v podstate ani nemá kedy nudiť. 7,4/10.

• 31.8.2019  19:55

No, nebolo to zlé, ale skôr nevýrazné. Bolo vidieť a cítiť, že Jennifer Lawrence už nechce mať nič spoločné s X-Menmi a aj som sa divil, čo tam robí. Prosto tam nepasovala. Sophie Turner je zlá herečka a tu to iba potvrdzuje. Kurt Wagner konečne ukázal niečo zo svojho umu, ale na druhú stranu tú chýba Quicksilverova spomalená super scéna, ktorá bola doteraz skvostom hádam každého filmu. Storm bola celkom slabá, Charles ani nehovorím, ten nerobil nič a v podstate ani Dark Phoenix nič moc nepredviedol. Ako oddychovka a súčasť série fajn, ale bol by som radšej, keby sa vrátili dospelí X-Meni, alebo aby sa trochu upravila séria, prípadne pridali nové postavy, pretože takto to pôsobí detsky, aj keď ani tu už hrdinovia nie sú takí mladí. 6,3/10.

• 30.8.2019  23:39

Komorný film s pomalým tempom bez nejakého začiatku a konca. Pár momentov a rozhovorov dobrých, inak to pôsobí únavne, zdĺhavo a trochu nudne. 6,7/10.

• 27.8.2019  22:21

Zo začiatku som nevedel, či to bude priblblá teen komédia alebo ďalší Lady Bird či Superbad. Bookmark sa síce inšpiruje kade tade, ale nakoniec si zvolí vlastnú cestu a niektoré momenty sú dosť originálne poňaté nie iba vrámci žánru ale aj mimo neho. Ústredná dvojica mi nebola extra sympatická, ale časom sa na ne dá zvyknúť. 7/10.

• 25.8.2019  20:25

Príbeh jednoduchý a miestami nedomyslený, ale naháňačiek bolo dosť a na také večerné pobavenie stačí. 6,7/10.

• 23.8.2019  17:52

Zbytočný film, ktorý sérii vôbec nerobí dobre. Efekty boli pri najlepšom priemerné, príbeh neoriginálny, a ten humor...Odpad najväčšieho razu. Frank sa tu síce mihol, ale iba na pár sekúnd. No mal veľmi schopnú náhradu v podaní pešiaka. Za toho palec hore. Aj som kvôli nemu uvažoval o vyššom hodnotení, ale nie. 5/10.

• 22.8.2019  21:22

Je to tak na pomedzí troch a štyroch hviezdičiek. Na jednej strane je zaujímavý nápad, lákavé prostredie, sympatické postavy, pekná hlavná hrdinka, a aj to spracovanie je nedpriemerné, no na druhej strane sa z toho dalo vytrieskať viac. Viac bláznivostí, viac krvi, viac humoru, viac napätia a tak nejako všetkého. V podstate všetko mimo plot ma nudilo, všetko v dome bolo super. Len keby toho domu bolo viac. Koniec pre mňa nečakaný a posledných 15-20 minút bola poriadna jazda. Takže mierne ovplyvnený hodnoteniami ostatných uživateľov dávam 4*, ale 7/10.

• 22.8.2019  15:03
    Letec (2004)

Howard Hughes mal zaujímavý a vzrušujúci život a bol to priekopník v mnohých oblastiach. Film jeho príbeh celkom dobre približuje, avšak bolo to také zdĺhavé, až to miestami nudilo. Leo hral ako vždy výborne. Cate Blanchett mám ako herečku rád a asi zahrala túto úlohu dobre, ale bola mi jej postava extrémne nesympatická. 7,3/10.

• 20.8.2019  16:23
    Shaft (2019)

Oproti predchodcovi z roku 2000 je toto pokračovanie hravejšie, vtipné a neberie sa tak vážne. Je to presne ten typ filmu, aký by ste od Samuela L. Jacksona čakali a chcete v roku 2019 vidieť. Prosto lahodný Samuel, akcia, drsné reči a podobne. Dej nie je nejaký zložitý, ale o to tu nejde, veď je v ňom Samuel, ktorý si očividne svoju rolu užíva a vy si to užívate s ním. Spolu so synom a otcom im to perfektne klapalo a nebránil by som sa veru pokračovaniu. Tesných 7/10.

• 16.8.2019  08:27

Nejedná sa o Tarantinov najlepší film, no napriek tomu mu nemožno uprieť isté kvality a Quentinov rukopis. Tempo je pomalé, pre mňa podobne ako v Divokom Djangovi, a koniec mierne divoký a zaujímavý. Leonardo aj Brad hrajú skvele, ale Brad má v tomto filme predsalen lepšiu úlohu. Margot mi najprv pripadala navyše a a jej dejovú linku som nejako nechápal, ale to bola moja nevedomosť, že kto Sharon Tate bola. Mansonová skupina creepy a dostatočne pošahaná. Ako som napísal, koniec prekvapí, aj keď divák asi niečo podobné čaká, len nie to, že sa Quentin tak pekne pohrá s udalosťami. Tak snáď sa pán Tarantino rozhodne natočiť aj posledný desiaty film a bude to ešte o kúsok lepšie. 7,5/10.

• 15.8.2019  16:12

Klasické pokračovanie, ktoré prináša nové postavy, snaží sa byť veľkolepejšie, zábavnejšie a akčnejšie. Či sa mu to podarilo nechám na každom divákovi. Mne sa páčilo, že bol príbeh rozdelený do 3 rôznych dobrodrúžstiev, ktoré sa nejako prepojili ku koncu. Snowball asi zožal po prvom dieli pozitívne ohlasy, preto dostal v tomto filme viac priestoru. Aj tomu sa teším. Niektoré postavy toho priestoru nedostali až toľko, ale to nevadí. Tie najzaujímavejšie tam boli. 6,7/10.

• 13.8.2019  17:42

Vizuálne pútavé a dosť apokalyptické. Počas celého filmu v ňom vystupuje dostatok príšer, majú dostatok priestoru a aj súbojov je tu požehnane. Len ten príbeh okolo toho je prihlúply a jednoduchý. 6,3/10.

• 12.8.2019  22:58
    Bright (2017)

Lacný film, ktorý bol ale drahý. Mix Constantine, End of Watch, Hellboya a neviem ešte čoho. Humorná vložka mal byť asi Joel Edgerton, no nebol. Akcia podpriemer, efekty fajn, herectvo priemer až podpriemer, originalita celkom fajn ale príbeh a hlavne spracovanie, slabota. 6,3/10.

• 8.8.2019  21:16
    Drsnej Shaft (2000)

To, že film pôsobí staro mu nemôžem vyčítať, pretože starý je. Viac mi bilo do očí nelogické chovanie postáv v mnohých prípadoch a beztrestné zabíjanie postáv. 6,3/10.

• 7.8.2019  17:58
    Aladin (2019)

Rozprávkové, kúzelné, veľkolepé. Jasmína bola dosť pekná, Aladin nič moc, ale ušiel. Aj keď už nemám Willa Smitha moc rád, jeho džin bol fakt super. Pesničky chytlavé, efekty presne také ako mali byť, teda presne ako džin, to znamená bez limitov. Abu a IAGO super vložky, koberec perfektný presne ako v animovanej predlohe. Jaffar bol mladý a málo slizký (v podstate vôbec) ale svoj účel splnil. 7,3/10.

• 6.8.2019  21:48
    Syn temnoty (2019)

Celkom zaujímavý koncept. Nebol to horor ako skôr psychologický triler. Trochu mi to pripomínalo nový seriál z produkcie Amazon Prime The Boys. 6,4/10.

• 6.8.2019  19:51
    Podfukářky (2019)

Tak toto bola fakt nuda. Nebolo to možno až tak zlé a snaha o nejakú originalitu alebo zábavu tam viditeľná bola, ale jednoducho to bolo prázdne, upatlané z ničoho. Aj keď som si celkom užil prízvuky Anne, Rebel som nejako odtoleroval, bola to nezáživná nuda. 5,2/10.

• 6.8.2019  15:00
    Interview (2014)

Od filmov Setha Rogena automaticky očakávam najhlbší odpad. Prvých 20 minút som myslel, že to tam presne smeruje. Predovšetkým kvôli Jamesovi Frankovi, avšak až potom som pochopil, že to nie je akože primitívny humor, ale tá postava má byť hlúpa. Seth bol ešte celkom normálny. Čo sa týka nejakého fekálneho humoru, nezadalo sa mi to nijako prehnané. Pre mňa tento film nebol poburujúci, trápny, ani nudný, ani zábavný ani šokujúci. Bol to iba film. Priemerný. 5,8/10.

• 5.8.2019  23:41

Film doručí zhruba presne takú dávku akcie, nereálnych naháňačiek, doberania sa hlavných hrdinov, ako divák očakáva. K tomu 2 vydarené camea v podobe Kevina Harta a najmä Ryana Reynoldsa, pri ktorom som si prial, aby Hobbs vymenil Shawa za Lucka, alebo aby ho aspoň pribrali k sebe a mal na plátne čo najviac času. Priestor dostal aspoň v záverečných titulkách. Taktiež sa mi páčilo pomrknutie tvorcov na Stathamov starší film Lúpež po taliansky a taktiež opätovné stretnutie Ryana Raynolda a Roba Delaneyho z Deadpoola 2. Síce som si chvíľu zvykal, ale nakoniec som si tento film celkom užil a ústredná dvojica mi sadla. Vanessa Kirby ide teraz dosť hore v Hollywoode a to je dobre. Snáď sa objaví aj v nejakom pokračovaní hlavnej série Fast and Furious. 7,2/10.

• 1.8.2019  23:25
    Slunovrat (2019)

Už od začiatku je cítiť tá ťaživá atmosféra typická pre mnohé severské filmy. Tá vydrží takmer až do konca (možno do 80% stopáže). Tempo je pomalé a spolu s plíživými melódiami a za zvukov prírody a najmä švédskej osady čakáte kedy to prepukne. Prekvapivo tam sú aj úsmevnejšie momenty, najmä vďaka Willovi Poulterovi. Mŕtve telá mi pripadali dosť vierohodne, emócie zanechal film dostatočné, takže výsledných 7,6/10.

• 1.8.2019  19:29

Skutočne magický a dobrodružný príbeh. Nečakal som, že to bude také odľahčené. Pripomínalo mi to trochu modernejšiu Princeznú Nevestu. Príjemné prekvapenie. 7,3/10.

• 30.7.2019  22:48

Jednoduchý výplach mozgu s primitívnymi mužskými antagonistami. Službu tomuto filmu robia iba krátka stopáž a celkom príťažlivé dievčatá. 3,5/10.

• 30.7.2019  20:30

Deväťdesiat minút výučby východniarčiny. Prvá polovica bola hravejšia, zábavnejšia a vtipnejšia, druhá taká ťažkopádnejšia, aj keď záver ma prekvapil a dá sa povedať, že ho chválim pre jeho netradičnosť a autentičnosť. Celkovo je film veľmi autentický, resp. na jednej strane si trefne robí žarty zo stereotypov, na druhej strane sa ich dokonale drží. 6,9/10.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18