Capone (2020)

Tom Hardy je talentovaný herec, ktorý by zvládol zahrať kvalitne hádam väčšinu úloh, ale na druhú stranu je tak špecifický a typický, že je to stále Tom Hardy a žiadnu úlohu mu neuverím naplno. Neviem, či malo tento film nejaký väčší význam točiť. Úplne zlé to nebolo, ale keď už film o Alovi, tak aspoň v tých najzaujímavejších rokoch jeho života, nie keď je napoly dementný a neovláda svoj zvierač. 4,9/10.

Capote (2005)

Hoffman aj v tomto filme dokázal, že patril medzi hereckú špičku. Prvých 40 minúť je tajomných a pritom napínavých, potom je to už "len" životopis, kryštalizuje sa Capoteho charakter a je to také zdĺhavé, ako čakanie samotného hlavného hrdinu na popravu. 7,25/10.

Captain America: Občanská válka (2016)

Slabé 4*. Klasická Marvelovka. Neprekvapila. Kladom bol väčší počet hrdinských postáv a Spider-Man ako postava bol urobený dobre.

Captain Marvel (2019)

Celkom dobrý origin. Samozrejme sa jedná o jednu z tých slabších Marveloviek, ale zato aspoň mne pripadala trochu viac odlišná od ich bežnej šablóny. Samuel a Brie sú lahodní a spolu s mačkou proste dokonalí. Viac sa v tomto filme venujú minulosti a vyslovene originu postavy ako takej než samotnému deju, ktorý nie je nijak prevratný, ale mňa to bavilo. Je to trochu iné, zábavné, ale stále Marvel. 7,1/10.

Cargo (2017)

Priemerný mix zombie/postapokalyptických filmov. Nič extra, nijak zvlášť originálny, bola to variáca na mnohokrát natočené. Ale pozrieť sa to dalo. 6,1/10.

Carnival Row (2019) (seriál)

Prekvapivo ma to bavilo a oceňujem, že bol dej, všetky vzťahy a pomery v meste, ako aj história sveta precízne budované. Síce to pôsobilo, že sa tam nedeje toľko veľa, ako by si počet epizód žiadal, ale posledná časť veľa zachránila, mnoho vecí uzatvorila, ale otvorila iné pre prípadné ďalšie série. 7,8/10. Ani neviem, či bola druhá séria lepšia alebo horšia. Rozhodne bola iná. Menej rozprávková,  viac politická, možno aj vďaka Sparasovi trochu viac hororová. Mne osobne úplne nesadlo, ako sa vyvíjali jednotlivé postavy a všetko okolo Nového úsvitu, ale príbeh bol stále pútavý a zaujímavý. A aspoň sme dostali ako také uzavretie príbehu. Tretej sérii by som sa ale nebránil.

Carol (2015)

Zdĺhavý a nezáživný film s pomalým tempom a dobrým hereckým výkonom Cate Blanchet. 6/10

Carrie (1976)

Prvá polovica filmu, aj napriek tomu, že sa na dnešné pomery nedá nazvať hororovou, ma bavila. Potom prišla veľká legendárna scéna na plese od ktorej som čakal omnoho viac, ale aspoň všetci zomreli. Niektorí síce kvôli striekajúcej požiarnej hadici, ale ok. Navyše všade boli plamene a striekala voda, to bolo dosť nelogické. Od tohto momentu sa z filmu Carrie stával stále horší a horší horor 70. rokov. Vyústenie v dome s matkou možno fungovala pred 40. rokmi, no teraz by som ho nazval amatérskym. V celkovom hodnotení 7/10.

Casablanca (1942)

Musím povedať, že mne sa tento film páčil veľmi. Postavy boli skvelé a sympatické, scénar kvalitný a príbeh možno z celkového hľadiska jednoduchý, ale napriek tomu zaujímavý.Navyše mal veľký význam pre vtedajší americký svet vo vojnových časoch. 8,2/10.

Casino Royale (2006)

Veľmi sa mi páčilo,  ako je cítiť, ze James Bond ešte iba začína kariéru agenta 007, a preto bol dravý, hrrr do akcie,  dôveroval, robil chyby a povolenie zabíjať využíval na 110%. Práve vďaka tomu je vidieť kontrast a posun postavy oproti novším dielom. Aj keď som mal chvíľu dojem, že ide viac o romantický film než špionážny,  film nezastavil až do konca, a nakoniec ma vyviedol z omylu. Fakt dobra práca. 7,7/10.