Apokalypsa (1979)

Prvé 2/3 kvalitné. V poslednej 1/3 to išlo dolu vodou. Koniec bol nezáživný a film zdĺhavý. Skvelý výkon Roberta Duvalla. 3,9

Apostle (2018)

Nič výnimočné. Sem tam nejaká brutalnejšia scéna, sem tam nechutná stará žena, Dan Stevens, ktorý hrá ako v Legion, kde to má ale väčší zmysel, a inak iba mišmaš. 6,3/10.

A Prayer Before Dawn (2017)

Až takmer v druhej polovici prišiel k slovu aj box. Dovtedy to bol pre mňa iba thajský mišmaš, v ktorom som sa nevedel zorientovať a nájsť nejakú myšlienku, poriadok a zmysel. Druhá polovica však tento film vyzdvihuje z vôd priemernosti a v konečnom dôsledku pôsobí ucelene, zmysluplne a prirodzeno uveriteľne. Nejedná sa síce o takú bombu ako v prípade Brawl in Cell Block 99, ale príbeh je to dobrý. 7,3/10.

Aquaman (2018)

Film, ktorý sa vám musí páčiť, pretože obsahuje to najlepšie z mnohých filmových klasík, ktoré milujete. Nájdete tu napríklad Black Panthera, Súboj titánov, Krakena, Kráľa Artuša, Indiana Jonesa, Star Wars, Votrelca, Mary Poppins, Svetlo medzi oceánmi a ďalšie. Zabúdať netreba na záverečné titulky v štýle Game of Thrones. Vizuálna stránka je úžasná a v 4DX 3D kine to musí byť neopakovateľný zážitok. Taktiež kostýmy sú veľmi originálne, a celkovo morské prostredie je urobené jednoducho fascinujúco. Je tu aj nejaká tá zábava, celkom dosť akcie, romantika, prosto všetko. Nie je to najlepší film od DC ale jednoznačne ani nie najhorší. Trochu sa konečne naladili aj oni na Marvel strunu a už sa tie akordy počúvajú trochu lepšie. Nie je to dokonca ani horšie ako niektoré Marvel filmy, ale samozrejme od tých najlepších má ešte trochu ďalej. Aquaman vám poskytne solídnu zábavu, akciu, podmanivý vizuál, veľa Seamanov, Nicole Kidman a Meru. 7,3/10.

Arcane (2021) (seriál)

1. séria: Prvé tri diely boli výborným a originálnym vstupom do sveta League of Legends. Tie ďalšie boli skvelým pokračovaním, ktoré rozvíjalo postavy, dávalo im motiváciu, preplietlo ich životy a zamotalo dej zaujímavým spôsobom. Animácia bola skvelá a tiež originálna, hudba výborná, moderná a skvele dotvárala celkovú atmosféru. Jedinou slabinou prvej série bolo zdanie, že seriálu ku koncu dochádza dych, resp. tam bolo vidieť, že bude nejaké pokračovanie (ktoré už bolo aj potvrdené), že sa ešte chystajú veľké veci, ktoré si nechcú vybúchať hneď, takže aj finále bolo omnoho miernejšie ako som čakal a chcel by som. Ale inak sa zatiaľ jedná o výborný seriál. 8,2/10.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Film pôsobí veľmi realisticky a uveriteľné. Tempo je pomalé, v podstate tam nie sú nejaké napínavé alebo vyslovene dramatické momenty. Všetko je to o skvelom Madsovi Mikkelsenovi a jeho obrovskom odhodlaní prežiť a zachrániť. 7,3/10.

Arkansas (2020)

Mladší brat vs starší 0:1. Nie je to žiadne terno, ale zasa nie je to ani taký prepadák. Skôr mi prišlo, že sa film hrá na niečo čo nie je, prípadne, že mu chýba iskra, nápad, spád, možno viac brutality. Aspoň niečo. Ale vyslovene nuda to nebola. 5/10.

Armáda lupičů (2021)

Film má lepšie aj horšie momenty, avšak okrem dĺžky nepôsobí nijako veľkolepo a neprináša nič nové a zaujímavé. V podstate iba ukázal pozadie jednej z postáv Army of Dead. Ale aj nás naučil niečo o Wagnerovi a o tom, že na dobrého zámočnika stačí mať výborný sluch. 6,4/10.

Armáda mrtvých (2021)

Zack Snyder robí najlepšie (hudobné) úvodné titulky. Film sa snaží byť aj akčný aj vtipný,  pričom sa mu darí viac v tom prvom. Akýkoľvek humor tu nefunguje a v podstate ani nie je, hoci snahu tam vidieť. Možno najväčší vtip bol v zmysle celej tej misie a v počte prežitých. Postavy sú nezaujímavé,  no napriek tomu som chcel,  aby všetky prežili. Určite to nie je zlý film a niektoré veci robí trochu inak, ako je zvykom, avšak asi väčšina ľudí čakala od tohto väčšiu zábavu a nadhľad. Ale na jedno pozretie podľa mňa dobrý film. 6,8/10.

ARQ (2016)

Zo začiatku to vyzeralo ako klasická zápletka s časovou slučkou, ale každý ďalším pokusom sa to stále viac zamotávalo, a vo výsledku to bol celkom fajn film s primeranou stopážou. 6,9/10.