Kdo mi jde po krku (2021)

Kurz prežitia s Angelinou Jolie. Deň 1: Beh cez otvorené pole za mesačného svitu a bleskami o intenzite 20 bleskov za minútu na m2. Deň 2: Potápanie sa v rieke za zvukov pálenia dreva spôsobeného asi 50m vysokými plameňmi. Následne prespatie pod šírym nebom, v už spomínanej rieke. V tomto filme nebolo v lese zničené žiadne vozidlo ani iný dopravný prostriedok, pretože neboli ani použité. Jedná sa totiž o magický les, kde nie je žiadna technika, nežijú požiarnici ani nikto, je tam iba jedna chalúpka, vysoko na drevených nôžkach, nefungujú mobily, ani ich nikto nemá, nejazdia tu autá, a postavy chodia všade pešo. Našťastie sa jedná o sequel Harry and Marv strike again, takže sa jedná skoro o komédiu. Duo zlodejov, teraz vrahov sa vydáva na dobrodružnú cestu aby chytili chlapca, ktorý prežil. Ich priateľstvo bude vystavené skúške a budú si musieť siahnuť na dno svojich síl. Už teraz na HBO MAX a na každom dobrom torrentovom portáli. 5,4/10.  Angelina samozrejme natáča už iba filmy, z ktorých má benefity. Deti rastú, tak treba adoptovať ďalšie. Absolútne nezaujímavá postava, a celý film je hlavne nelogický, nenadväzujúci a v podstate o ničom zaujímavom.

Kingsman: První mise (2021)

Povedal by som, že film nemá až tak spojitosť so sériou Kingsman, a skôr si z nej požičiava iba jeden priestor, avšak aj tak tento film dokázal mňa osobne osloviť, zabaviť a prekvapiť. Povedal by som, že by obstál aj ako samostatný počin bez nejakej série, avšak takto je aspoň divák vtiahnutý rýchlejšie do deja,   vie o koho sa jedná a teší sa na vznik známej organizácie. Akcia dobrá, malo to spád a nenudil som sa až do konca, navyše viacero známych hereckých tvárí. 7,4/10.

Klan Gucci (2021)

Príbeh by aj bol celkom zaujímavý, ale spracovanie je nezáživné. Hudba bola väčšinou nezáživne zvolená, anglicky spievané pesničky tu nemali čo robiť a už určite nie komerčný pop a ešte aj z inej dekády ako sa odohráva dej. Herci sa snažili byť veľmi talianský, Jared Leto najviac, a neviem, či to nebolo na škodu veci. Možno by bolo lepšie, keby sa túto tému pokúsil spracovať domáci režisér, ktorý sa viac rozumie do mentality ľudí a cíti to prostredie. 6,7/10.

Klasický horor (2021)

Príbeh je skutočne do určitej miery klasicky hororový, no napriek tomu to bol predsalen príbeh trochu iný a originálny. Napätie bolo fajn budované, usmrcovanie celkom drsné a rozuzlenie celkom prekvapivé. Na druhej strane záver to napätie trochu pokazil a mal som po ňom dojem, že niečo podobné som predsalen už videl, no a vraždenia bolo málo a nebolo až tak nezvyčajné. Na jedno pozretie aj vďaka primeranej stopáži fajn. 6,7/10.

Kouzelná noc (2021)

Miestami zvláštny a celkom temný film. Je to určite niečo iné, čo som čakal ja, asi aj väčšina divákov a v podstate čo sa dá očakávať od produkcie z Južnej Ameriky. Nápad to bol však dobrý, mne sa to pritvrdenie páčilo, boli tam aj vtipné momenty, aj pár trochu nepochopených momentov, ale celkovo ide o fajn film. 7,15/10.

Kouzelný drak (2021)

Milá kung-fu rozprávka, ktorá síce nie je nejako prevratne originálna, ale dokáže zabaviť na dostatočnej úrovni a k niektorým veciam pristupuje trochu odlišne. 7,2/10.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Mňa toto bavilo prekvapivo viac ako originálna animovaná verzia. Kasting nebol síce najlepší a napríklad v úlohe Spikea by som si vedel predstaviť niekoho mladšieho, ale John Cho to uhral a zvyšní boli fajn. Ešte Ed vyzerala trochu lacno a herečka trochu prehrávala, ale k tomu prejavu to patrilo, takže výsledok uvidíme v ďalšej sérii, ktorú dúfam natočia. Inak mi hraný seriál pripadal aspoň občas zábavný, pričom netlačil na pílu, dej mal aj nejaký význam a neboli to iba náhodné epizódy, a páčilo sa mi, že niečo z pôvodného seriálu zachovali, ale jednotlivé príbehy aj poprepájali, trochu pozmenili a zmenili aj okolnosti. Podľa mňa sa tvorcovia s úlohou popasovali výborne a väčšina negatívnych názorov je iba kvôli kultovosti anime, ktorej ja osobne nerozumiem, pretože toto anime považujem za jedno z najhorších, aké som videl. 7.5/10.

Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Fajn prírastok ku Kingdom svetu. Je to v podstate ako seriál, len viac spoznávame jednu zo seriálových postáv, ktorá, verím, ešte niečo ukáže aj v seriáli. 7,2/10.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Veľmi milý športový životopis, ktorý je však možno až moc vybájený. Mrzelo ma, že sa venovala pozornosť neskôr hlavne Venus, nuž ale keď to tak bolo, tak sa s tým nedá moc urobiť. Aj tak išlo hlavne o otca Richarda Williamsa, ktorého Will Smith zahral výborne. Nie je to film, ktorý by úplne ohúril, ale zasa ani nenudí, naopak, fanúšikov tenisu určite zaujme. 7,4/10.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Krotiteľky duchov z roku 2016 som síce nevidel, ale mám tušenie, že najnovší počin do série je o poznanie lepší. Som rád, že tento reštart je nakoniec dôstojným pokračovaním, a keby sme sa dočkali aj ďalšieho pokračovania, možno aj s väčším prepojením s pôvodným obsadením, bolo by to viac než fajn. Tento film ani neslúži ako nejaká nostalgia a ide si vlastnou cestou. Mňa práve záver potešil a vylepšil film v mojich očiach, pretože seriálov a filmov, kde sú neohrozenými hrdinami deti je v poslednej dobe veľa, takže ja osobne by som bol radšej, keby tam bol zainteresovaný aj nejaký dospelák, ako napríklad Paul Rudd, ktorého som tipoval na nového člena Ghostbusters. Inak fajn, len sa to prvú hodinu dosť vlečie a dokopy sa tam toho moc nedeje. Aspoň ten záver to vylepšil, ale stále som mal pocit, že pozerám filmového Scooby Doo 1. Tie príšery boli dosť lacné. 6,9/10.