Elvis (2022)

Podobne ako v prípade Rocketmana je aj Elvis originálnym obrazom jednej hudobnej legendy. Začiatok bol bombastický,  no potom mi to prišlo ako iný životopisný film. Ten film pritom nie je až tak, alebo iba, o Elvisovi, ale aj o jeho manažérovi, ktorého vyborne stvárnil Tom Hanks. Musím ale pochváliť aj Austina Butlera, ktorý odviedol kus roboty. Dúfam, že aj spieval naživo.  Páčilo sa mi, že tvorcovia odlíšili tento film od iných hudobných a urobili ho originálnym. Zaujímavá bola aj pozornosť na historické udalosti počas Elvisovej tvorby. Dokopy mam ale pocit, ako keby nebol ten život spracovaný dostatočne, alebo ako keby sa pozornosť upierala iba na určité obdobia. Na druhej strane to pôsobí aj do určitej miery sviežo. 8,2/10.

Proměna (2022)

Prekvapivo to bolo dobré, a moja 12 ročná neter sa dosť bavila. Film je presne pre túto cielovku,  ale aj mne sa to páčilo a celkom ma to potešilo. 6,9/10.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jeden z najdospelejších Marvel filmov. Samozrejme, šablóna jeho predchodcov bola viac-menej dodržaná, ja osobne by som si prial, aby bol nový Strange omnoho viac hororovejší a krvavejší, ale taktiež (alebo aspoň) viac odviazaný a s viac nápaditým využitím Multiversea. Ale musí to byť bohužiaľ stále film pre rodiny a masy, takže ťažko. Páčilo sa však, že to bolo prehľadné, že film nadväzoval aj na seriál WandaVision, staronoví hrdinovia v iných vesmíroch, ale aj tí úplne noví, páčil sa mi ten mierne hororový nádych a samozrejme vzhľadom na paralelne svety si tvorcovia mohli dovoliť aj viacero úmrtí, dokonca na štýl seriálu Invincible. Za mňa super. 7,6/10.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Mňa osobne Obi-Wan Kenobi ako seriál neuputal. Nevyužitý potenciál postáv,  nuda, slabé súboje a veľa dejových hlúposti ako aj hlúpe konanie niektorých postáv. Pozitívom bola Leia, a samozrejme záverečná časť, ktorá bola epická. Teda aspoň súboj. 6,9/10.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Nesedelo mi to, ako chce byť film múdry, morálny a poučný. Na mňa to nefungovalo. Všetko ostatné bolo fajn, ale mohol byť ten vzťah medzi postavami ako aj ich charaktery viac prehĺbené. 6,9/10.

Šílený bůh (2021)

Zvláštny, bizarný, jedinečný, svojský...počin, ktorý treba vidieť a potom si urobiť názor. Podľa mňa je to ale zaujímavé a vôbec nie brakové, ako som si myslel. 7/10.

Mandalorian (2019) (seriál)

1. séria: Seriál ma hneď zo začiatku zaujal a v podstate bavil všetkých osem dielov. Vadilo mi iba epizodické vyznenie jednotlivých dielov, ktoré mi pripadalo zastaralé, ako keby som pozeral seriál ešte spred éry streamovacich služieb. Záverečná epizóda však tento pocit zmazala. Postavy sa mi páčili, sú rôznorodé, zábavné, sympatické a zapamätateľné. Baby Yoda zlatý ako málo postáv v tv či filmoch. 8,2/10. 2. séria: Si udržala kvalitu a priniesla nové postavy, mierne zamotanejší a prepracovanejší príbeh a skvelé finále, ktorá najviac ocenia fanúšikovia pôvodných Star Wars. 3. séria: NIektoré časti mi prišli trochu epizodické ako tomu bolo v minulosti, ale to nie je nutne zlé. Kvalitu si seriál zachoval a posledné 2 časti boli pomerne výživné aj po akčnej stránke. Grogu bol ako vždy zlatý a lahodný.

Pařba na třetí (2013)

Oceňujem,  že to nebolo tretí krát o tom istom a tvorcovia prišli s niečím iným, no nepodarilo sa im vymyslieť nič originálne a zábavné,  takže jediné,  čo funguje sú postavy, ktoré už divák pozná z predchádzajúcich filmov. 6,1/10.

Pařba ve Vegas (2009)

Bolo to dobré, no neprišlo mi to až také prevratné. 7,2/10.

Voyeuři (2021)

Prekvapivo lepšie než som čakal. V poslednej záverečnej polhodinke som už nič prevratné nečakal a práve tam sa to najviac rozbehlo, takže aj záver bol pomerne zaujímavý a pre mňa dostačujúci. Napriek tomu to mohlo byť ešte viac vyšperkované. 6,9/10.