Smrt na Nilu (2022)

Tento diel sa mi páčil značne viac než jeho predchodca. Aj Hercule Poirot bol menej mimo s obviňovaním podozrivých, aj keď stále nemá na svojho konkurenta Sherlocka. Odhliadnúc od toho, že sa opäť jedná o vraždu v uzavretom priestore dopravného prostriedku, tak Death on the Nile bol pútavejší, zábavnejší, zmysluplnejší a aj napínavejší. Prvá hodinka taká pohodička, v druhej sa to zasa pekne rozbehlo.7,2/10.

Bez východiska (2022)

Od začiatku som čakal nejaký zvrat v tom, kto je únosca, pričom som najviac veril teórii, že únoscami budú všetci štyria. V tomto ma film stále prekvapoval, keďže to bolo ako to bolo, ale inak je to klasická, neoriginálna záležitosť. 6,6/10.

Jackass Forever (2022)

V prípade Jackass Forever ide o fajn pripomenutie si teenegerských časov. Noví členovia party mi ale prišli zbytoční a dosť nesympatickí. Navyše nerobili ani veľa a ani nejako výrazne zaujímavé kúsky. Stará partia fajn, avšak pripadalo mi viackrát, že už sa na tom ani toľko nebavia a skôr sa o seba navzájom boja a súcitia spolu a robia to iba pre peniaze. Predsalen sú to už starší páni. Niektoré scény už boli moc silené, len aby to vyznelo viac ako v minulosti. Chris Pontius mi tu prišiel ako najväčší víťaz, pretože jeho v podstate nič také hrozné nepostrehlo a robil iba penisové scénky. Tá úvodná, pri ktorej, ako je zvykom všetkých predstavovali, bola vydarená. 6,7/10.

Cyrano (2021)

Cyrano bol lepší film, než som čakal, pesničky boli prekvapivo dobré, no zdalo sa mi, že príbeh postrádal väčšiu hĺbku a prepracovanejšie postavy (možno až na Cyrana). 6,7/10.

Drive My Car (2021)

Vo filme je cítiť Murakamiho rukopis a film je napísaný s citom. Ja osobne som ale čakal niečo lepšie a hlbšie. Vzťah medzi hlavnou postavou a šoférkou som nejako nevnímal a postava šoférky mi prišla úplne nevýrazná v pozadí. Pritom nosná myšlienka by mala byť budovanie vzťahu medzi týmito dvoma postavami. 7,2/10

Projekt Adam (2022)

Film má dobrý nápad a aj pár dobrých momentov, ale chýba mu niečo špeciálne, čím by vynikal a viac zaujal. 6,7/10.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

V prvom rade bolo zaujímavé sledovať, resp. sa dozvedieť, čo viedlo k zverejneniu kazety a aký to malo dopad na hlavnú trojicu protagdonistov. Tommy v podaní Sebastiana Stana bol dobrý, ale Lily James ako Pamela excelovala, a nebyť Lilyných pôvodných zubov, bola by 99% Pamela. Prajem jej, nech vyhrá za túto úlohu nejakú cenu. 7.4/10.

Život po Jangovi (2021)

Nápad nebol úplne zlý, len to nejako vyšumelo do prázdna. 6,5/10.

Fresh (2022)

Zvolený trochu iný, celkom svieži, prístup k téme, dobre zahraté, dostatočne originálna téma. Ja som spokojný. Trochu mi to pripomínalo v určitých aspektoch Get Out, ale to je v poriadku. 7,2/10.

Proti ledu (2022)

Skutočne typický film o prežití. Bohužiaľ nijako originálny či napínavý a obsahujúci málo akcie. 6,3/10.