Transformers: Poslední rytíř (2017)

Mix takmer všetkého zlého. Otrasné a trapné dialógy, aké najviac nemám rád vo filmoch. Nadneseno hrdinské a pritom úplne prázdne a silené. Trapná a zbytočná postava Anthonyho Hopkinsa. Nudné súboje. Skoro som ani nevedel, že pozerám film o veľkých mimozemských robotoch. Všade boli iba výbuchy a vojaci, ktorí raz išli proti jedným, potom proti druhým a nakoniec utiekli. Ústredná dvojica skoro 50 ročný Mark Wahlberg a 22 ročná Prof, JUDr. A vlastne všetko sexy žena, ktorí sa dajú dokopy jednoducho nefungoval. Strata času a veeeľmi zbytočný film.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Frances McDormand ako neštastná matka, ktorá sa zúfalo snaží o spravodlivosť pre svoju brutálne zavraždenú dcéru. Svojími troma billboardami vyvolá v malom ospalom mestečku veľký povyk, najmä v kruhoch tamojšej polície, a dá do pohybu ďalšie veci. Frances sa svojej úlohy zhostila výborne, ale nakoľko bola tá rola písaná presne na ňu, niet sa čomu čudovať. Hoci je film plný zaujímavých a uveriteľných postáv, Frances ma zaujala najmenej. Určite viac vyčnieva Woody, ktorý ale tiež hral viacmenej rolu, aká mu pasuje, no najviac z celého filmu dominuje Sam Rockwell ako prihlúply policajt/redneck, ktorý sa v priebehu filmu spamätá a stáva sa z neho hrdina filmu. 8,4/10.

Tvář vody (2017)

Celkom banálny príbeh s jemnými prvkami originality zaobalený do slušného vizuálu. Sally Hawkins hrá výborne, ale to predviedla aj vo filme Maudie, kde hrala navyše zaujímavejšiu a komplikovanejšiu postavu. "Netvor" bol urobený dobre, ale opäť trochu neoriginálne, nakoľko sa mi veľmi podobal na Abe Sapiena z Hellboya. Michael Shannon hral klasicky, ako to on vie, ale postava bola iba o kúštiček originálnejšia, ako býva priemer. Guillermo pospájal filmy ako Kráska a Zviera, Hellboy, Romeo a Julia, Zachránte Willyho a Logan a urobil z toho vlastný film, ktorý mal finálnou podobou, alebo ak chcete tvarom pripomínať nekonečnosť vody. Za mňa nie zlý film, zámer chápem, na tanečno-spevácku vsuvku nebudem brať ohľad a pokúsim sa na ňu zabudnúť, štandardy Guillermo naplnil ale nijako extra neoslnil. 6,9/10.

T2 Trainspotting (2017)

Film založený na spomienkach, nostalgii a recyklovaní nápadov.

Úkryt v zoo (2017)

Priemerný, klasický film z obdobia holocaustu. Nič nové nepriniesol.

Unicorn Store (2017)

Captain Marvel bez humoru, lahodného Nicka Furyho a s Carol Danvers, ktorá je mentálne dieťa. Celý tento film chápem ako akúsi metaforu na život, dospievanie, nevzdávanie sa svojích snov ani v dospelosti a podobne. S prižmúrenými očami a s fantáziou rovnajúcou sa viere v existenciu jednorožcov áno. Ale hlavne to mohlo byť trochu zaujímavejšie poňaté a spracované. Neviem, či to má byť akože artový film a všetko sú náznaky, alebo je to akože plnohodnotný príbeh, ktorý až tak nevyšiel. 6,5/10.

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

1. séria: Zatiaľ je to milé a úsmevné, no príde mi to viac pre ženy. Oceňujem zvýšenú neprístupnosť. Aspoň si seriál nemusí brať servítku. Uvidíme, či prinesú ďalšie série. 2. séria: Páči sa mi, že sa s tým Amazon neprple a vo svojich seriáloch (aspoň v tých, ktoré som videl: Mrs. Maisel, The Boys, Fleabag) prezentuje nahotu, sex, krv a brutalitu a vulgarizmy. Vďaka tomu môžu byť tie seriály šťavnatejšie, prirodzenejšie a nie obmedzované. Druhá séria Mrs. Maisel bola podľa môjho názoru o poznanie lepšia oproti prvej, a to jednak vďaka viacerým zmenám prostredia, že sa tvorcovia nebáli riskovať, ale najmä vďaka tomu, že sa do popredia dostali aj ďalšie postavy, najmä Susie a predovšetkým Abe Weissman, ktoré zábavu a úroveň seriálu povzniesli na ďalšiu úroveň. 3. séria: Mi prišla, že sa snaží napodobniť tú druhú. To, že sa menili prostredia mi zatiaľ nevadilo, dokonca je to zatiaľ vítané osvieženie, len aby sa na to tvorcovia nespoliehali donekonečna. Čo sa týka postáv, Rose bola klasická, tam nemám čo vytknúť, Moishe a Shirley sú mi nesympatickí od prvej série, takže tu len dostali viac priestoru, Midge je stále konštantná, a hoci mi nevadí, až tak ma nebaví, Susie ide stále hore, ale tie jej peňažné problémy sa mi nepáčili (snáď to dá do poriadku ďalšiu sériu), Joel ide spolu so Sussie tiež hore, avšak taktiež to nie je nič svetoborné,no a Abe už stratil svoje kúzlo. Nie len, že nebol vtipný a zábavný, bol skôr otravný. Príbeh bol inak fajn, dobre sa na to pozeralo, ale táto séria sa viac priblížila tej prvej a druhú neprekonala ani náhodou. 4. séria: Seriál si udržuje kvalitu a príde mi, že v určitom zmysle aj dospieva a vyzrieva. Abe opäť na koni a baví. 5. séria: Takže už je koniec? No more Mrs. Maisel? Séria sa mi páčila, len sa mi zdala trochu temnejšia ako tie predchádzajúce a trochu mi trvalo, kým som si zvykol na scény z budúcnosti,  ktoré odhalovali, čo sa s postavami stane. Ale vďaka ním divák získa kompletný príbeh, takže vieme ako začínala Midge aj Sussie, ako stúpali v kariére,  stali sa známymi a aj ako žili po celé tie roky. Fajn. Stále to nie je môj obľúbený seriál, ale ani neurazil a nenudil.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Prvých 50 minút ma veľmi zaujalo a uvažoval som o hodnotení 8/10. Bohužiaľ postupne originalita, farebnosť, rozmanitosť ustupovali a jednalo sa o priemerný scifi americký film. Každopádne sa stále jedná o príjemnú oddychovku, ktorú si v budúcnosti rád pozriem znova, ak bude niekde v televízii. Samozrejme by išlo o omnoho väčší zážitok vidieť takýto film v IMAX kine. Dane DeHaan nie je môj obľúbený herec, ale stále menej mi vadí vo filmoch a v tomto mi tak dokonca aj celkom sedel. Páčil sa mi aj vzťah medzi ním aj Carou. Aj keď väčšina pozitív pramení pravdepodobne z komiksovej predlohy a mohli byť určite prevedené na filmové plátno aj lepšie, stále hodnotím film pozitívne. 7/10 3*.

Válka o planetu opic (2017)

Podľa mňa najslabší diel série. Prišlo mi to ako iba povinnosť aby bola séria nejako zakončená a pritom sa absolútne nič nestalo. Len sme zistili, ako vznikla planéta opíc. 7/10.

Velká hra (2017)

Film sa v určitých aspektoch podobá, resp. sa pokúša podobať sa na The Wolf of Wall Stree, avšak chýba mu niečo viac, nejaké čaro, originalita, širší dej, väčší spád, viac napätia a viac dejových obratov. Takto ide "iba" o veľmi slušne podaný celkom zaujímavý príbeh. Film ma nenudil a prostredie tajných pokrových hier ma zaujalo, avšak ako som už písal, chýbalo tomu niečo viac. 7,45/10.