Černý zabiják (2013)

Veľmi zaujímavé, poučné a miestami až mrazivé. 8,2/10.

Čím víc, tím líp (2021)

Prostoduchý film, ktorého príbeh sa točí okolo sexu a zväčša okolo jedného klubu. Nakonci síce presahuje aj do témy lásky a vzťahov, ale nezáväzný sex prevláda. 5,8/10.

Čínská čtvrť (1974)

V dobe uvedenia filmu do kín vyznel film určite údernejšie,  ale aj v dnešnej dobe má čo ponúknuť. Za záver zvyšujem hodnotenie na 7,6/10.

Čističi vesmíru (2021)

Začiatok ma moc nebavil, ale potom sa to celkom rozbehlo. Záporák nič moc, ale posádka bola celkom fajn a príbeh taký lepší nadpriemer. Efekty dobré. 6,6/10.

Čistokrevní (2017)

Postavy sa mi páčili a boli zahraná podľa môjho názoru dobre. Príbeh jednoduchý a nijak originálny ale film dokázal udržať moju pozornosť po celú dobu a páčil sa mi. 6,9/10.

Čtverec (2017)

¾ stopáže film skvele buduje atmosféru a ukazuje svet moderného umenia. V žiadnom filme mi nepripadali postavy také reálne, či už výzorom, prostredím, rozhovormi alebo konaním. Za vrchol filmu považujem scénu, kedy medzi "najvyššiu“ smotánku znalcov a obdivovateľov umenia pustili divoké zviera (poklona pánovi Notarymu, ktorý bol excelentý). Po tejto scéne, v poslednej polhodinke, film ako keby úplne zovšednel a prestal pôsobiť celistvo. Skôr mi to pripadalo, ako keby chcel režisér nejako to všetko ukončiť, čo sa aj tak v poslednej scéne nestalo. Každopádne súčasná spoločnosť je zobrazená veľmi presne. 7,8/10.

Čtyřicítka na krku (2012)

Ach jaj, človek mal sotva pred necelým rokom 30 a už aby sa obával 40-ky. Ono to bolo síce aj dosť tragické a pravdivé, ale dokázalo to byť aj zábavné. Pre mňa to bola taká pohodová komédia so sympatickými hercami s mierným podtónom vyvolávajúcim obavy. Zo začiatku som sa obával stopáže, a hoci mohla byť o málinko kratšia, nevadila mi. Páčilo sa mi, že je film pre dospelé publikum, takže sa nemusel obmedzovať a išiel do toho naplno aj čo sa sexu týka aj vulgarizmov (ktoré mi tam ale neskutočne pasovali). Dal by som o 1* viac, ale snažím sa byť objektívny, takže 6,7/10.

Čtyři dobré dny (2020)

Konečne lepšia úloha pre Milu Kunis. Glenn Close hrala opäť výborne, ale zasa na druhej strane, videl som ju už aj v lepších úlohách. Film je fajn a má mať aj nejaké posolstvo. Mne prišlo trochu silené, a záver filmu, ktorý som tak trochu tušil mi prišiel slabší, ako by mohol byť. Inak sa jedná o fajn vzťahovú komornú drámu. 6,7/10.

Ďábel (2020)

Veľmi slušné a štedré herecké obsadenie, dej v konečnom dôsledku nie je komplikovaný, ale je veľmi zaujímavý a umne poskladaný. Miestami mi to pripadalo ako Tarantinovka. Konečne niečo kvalitnejšie z produkcie Netflixu. 7,65/10.

Ďábel v Ohiu (2022) (seriál)

Nejedná sa o nejaký výrazne zaujímavý počin, no mňa to bavilo. Kult bol slabý, nebolo to ani moc napínavé, ale predstaviteľka Mae hrala výborne a tá postava bola zaujímavá. Navyše záver bol tiež celkom prekvapivý. 7/10.