Čtyři dobré dny

• USA Four Good Days (více)

S dcerou se sice dávno nestýká, ale teď jí musí pomoct přežít první čtyři dny odvykací kúry. Podle skutečného příběhu o boji se závislostí na drogách. (HBO Max)

Aljak

Och, tak to bolo drsné! Mať takúto dcéru, tak to musí byť poriadna psychická trauma. Postava matky Deb si zaslúži rozhodne obrovský obdiv, lebo tá dilema, či opäť pomôcť chronickej klamárke a manipulátorke, hoci je to vlastná dcéra, to musí byť proste masaker. Mila Kunis zahrala feťáčku Molly skutočne vierohodne, hoci táto postava si určite žiadne sympatie nezaslúži. V niektorých momentoch mi bolo do plaču aj za samotnú matku, ktorá sa zas a znovu zľutovala nad svojou zúboženou dcérenkou. Ako psychologická dráma to bolo obstojné, ale viem si predstaviť aj o kus epickejšie a kompozične vyváženejšie. 3* ()

Rathalos

Drama natocena podla skutocnych udalosti o zavistlosti na drogach,ktora vdaka vybornym hereckym vykonom spada do nadpriemeru,Mila Kunis je na nepoznanie zmenena,uplne realne vyzerala ako fetacka,bola odporna,ak mam byt uprimny a Glenn Close excelovala,pre niekoho to bude nuda,no pre mna dalsi film,ktory zdviha varovny prst nad uzivanim omamnych latok,ktore maju hrozne dosledky,takze davam pat hviezd...:-) ()

silentname

Určite budú ľudia, ktorí sa budú nudiť, no podľa mňa je "Four Good Days" skutočne excelentnou drámou, ktorá nám dáva možnosť vidieť do života feťáčky a jej matky. Ako to môže zničiť životy a aké môže mať z toho daná osoba pocity. To je osobne pre mňa highlight filmu. Jej osobná výpoveď a ako sa neustále za to hanbí a kvôli tomu vždy do seba dostane ďalšiu dávku, aby sa tak mizerne necítila. Celé je to bludný kruh. A najhoršie je to, že často za to môže predpis lieku proti bolesti (Oxy), ktorý narobil oveľa viac škody než úžitku. Všetci to vedeli, ale zakrývali to, predpisovali, aby z toho boli financie. Z toho mi je skutočne zle. Tento film má podľa mňa niekoľko výborných scénok, ktoré ma úprimne dostali. Mila Kunis aj Glen Close sú vo svojich rolách vynikajúce a podávajú perfektné výkony. Veril som to obom na 100%. Ku koncu možno film trošku stratí šťavu a záverečná scénka je možno trošku gýčovitá, ale aspoň nám dáva odpovede na nejaké otázky. Vo výsledku silný film, ktorý ma zasiahol viac než drvivá väčšina filmov, ktoré som tento rok videl. Takže určite urobil niečo dobre. Hodnotenie: A ()

Fr

„MOŽNÁ TO TENTOKRÁT ZVLÁDNE…“  Drama ze života matky, jejíž dcera chce skončit s fetem Po patnáctý… Tohle téma mě pokaždý (chca – nechca) přinutí mít takový ty rouhačský myšlenky. Tady i díky parádní Glenn Close a neskutečný Mile Kunis!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je založen na článku novináře (a spoluautora scénáře) Eliho Saslowa „Jak se má Amanda“. 2.) Jde o skutečný příběh Amandy Wedler (a její rodiny). 3.) Thx za titule “Kamila Králiková“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

claudel

Povedené komorní drama, které prošumělo. Nebýt Netflixu, asi bych se k němu nikdy nedostal. Mám možná jedinou výtku. Mila Kunis je na tu roli příliš krásná, i když je namaskovaná a měla by vypadat odpudivě, stejně to nefunguje. Holt má někdo od přírody naděleno více... Herecky dostala možná vedle Černé labuti nejvážnější příležitost. Nejvíce na mě zapůsobilo její vystoupení ve škole, kde hovoří dětem o svých zkušenostech. Glenn Close asi nepotřebuje ani komentář. Je trestuhodné, že taková herečka ani na osm pokusů nedostala nikdy Oscara. V každé své roli je jistá, přesná, důvěryhodná a excelentní. S Milou sehrávají výborný a uvěřitelný part. Silný příběh na téma, o kterém se musí mluvit, psát a varovat věčně! ()