Dámský gambit (2020) (seriál)

Seriál, ktorý začal výborne a napínavo, v piatej časti trochu zmenil tempo a venoval sa viac problémom hlavnej hrdinky, šiesty diel bol prepitý a v siedmom Beth bojovala so svojimi problémami, aby celý príbeh mohol skončiť tak, ako bolo jasné od prvého dielu. Dobrý seriál, umne natočený, určite to lepšie, čo sa dá nájsť na Netflixe, ale zasa až taká bomba to nebola. 8,4/10.

Daredevil (2015) (seriál)

Daredevil nie je skvelým seriál iba vďaka tomu, že sa nebojí krvi, je brutálny a do určitej miery surový, ale jeho kvality podtrhujú aj skvelé charaktery, výborný scenár, akcia a je vlastne jedno, že ide o komiksový seriál s postavami, ktoré fanúšikovia marvelu poznajú, pretože tento seriál by fungoval rovnako dobre aj keby išlo o neznámeho maskovaného hrdinu/právnika. Prvá séria 8,6/10. 2. séria: Prvých asi 5 dielov pôsobilo  viac komiksovo než kriminálne. Punisher aj Elektra boli fajn, ale až príchodom Wilson Fiska na scénu to všetko opäť nasadlo na úroveň z predchádzajúcej série. 8,3/10. 3. séria: je zatiaľ vrcholom seriálu, a to aj vďaka Kingpinovi v podaní výborného Vincenta D'Onofria. Skvelá bola aj postava detektíva Poindextera aka falošného Daredevila aka Bullseyea. 9/10.

Dárek do cely č.7 (2019)

Pekný a dojemný film. Videl som tam trochu prvky I Am Sam, The Green Mile a Shawshanku. Za najväčšie mínus považujem slabý a nepresvedčivý výkon hlavného herca. Že je nejako mentálne zaostalý som veril iba keď nebol na obraze, inak tento nízkokalibrový herec nemal šancu utiahnuť takúto úlohu. Koniec ma trochu sklamal, pretože som taký záver predpokladal približne od polovice filmu, takže hoci to bolo zaujímavé, pre mňa bolo to zakončenie milým sklamaním. 7,9/10.

Dark (2017) (seriál)

1. séria: Prvých päť či šesť dielov je to taký pomalší, ale veľmi pútavý rozbeh, v podstate nie je nejaký veľký problém sledovať, kto je kto. Potom sa to začne komplikovať a vzniká výborná zápletka. Tvorcovia veľmi dbajú na to, aby divákovi priebežne pripomínali, kto je kedy kto, ale predsa len, väčšina si asi bude musieť trochu googliť, aby neprišla o spojitosti. Až na trochu slabšie efekty v poslednej časti veľmi profesionálny vizuál na úrovni americkej produkcie. Zatiaľ ma toto baví o dosť viac ako Strenger Things, aj keď tretia séria ST sa mi páčila veľmi. Za mňa to zatiaľ nie je na jednoznačných 5*, ale dám ich motivačne. Ďalšie série ukážu, či oprávnene. 2. séria: Nemôžem povedať, že by bola lepšia ako tá predchádzajúca, ale mala viacero skvelých momentov. Seriál si udržal kvalitu na vysokej úrovni, dokonca to bolo menej komplikované ale stále zaujímavo zamotané. Koniec nabudil na tretiu sériu, tak som zvedavý, čo prinesie záverečná časť. 3. séria: Aby toho nebolo málo, tvorcovia si pre nás pripravili alternatívny svet a pár nových časových období. Záverečná séria spočiatku vyznieva odlišne od predchádzajúcich a 6 dielov taká v podstate aj je, ale v posledných dvoch postupne všetko dovysvetľuje, doplní a krásne uzavrie celý príbeh. Skutočne klobúk dole, ako to pekne vedeli poprepletať a sami sa nezamotať. Fakt premyslené. Síce pár vecí vyšumelo do prázdna, najmä Aleksander Tiedemann bol taký, že sa motal okolo hlavných postáv, ale nikdy poriadne nebolo vysvetlené kto je, čo urobil a ako sa dostal do Windenu. Taktiež Agnes by nezaškodilo viac priestoru. Inak super. Zo záveru nie som úplne ohromený, ale spravili to opäť zaujímavo.

Dark Waters (2019)

Prípad to je zaujímavý, ale inak to bolo také plané. 7,2/10.

Dave (2020) (seriál)

1. séria: Seriál je podobne ako samotný Dave a jeho tvorba nekompromisný, vtipný, satirický a iný. V podstate je to Lil Dicky, viac menej jeho životný príbeh, je to o ňom, robí si srandu sám zo seba, je trefný, skvele rapuje, a z celého seriálu ako aj so všetkých hlavných hercov ide pohoda, coolovosť a tak nejako si predstavujem, že Lil Dicky skutočne žije. Je to lúzer a smiešny človek, a predsa je veľký frajer s obrovským sebavedomím, talentom a patentom na úspech. Navyše sa mi páčila Taylor Misiak, ktorá hrala aj v jeho videoklipe Pillow Talking, v úlohe Lil DIckyho priateľky. S malou dávkou predstavivosti sa to dá chápať, že v Pillow Talking bola známosťou na jednu noc a hoci im to vtedy moc nevyšlo, časom si k sebe cestu našli a teraz (akože v seriáli) tvoria pár. Dúfam, že bude druhá séria, a že bude čo najskôr. 2. séria: Čo do prčíc bolo toto? Vytratil sa humor, iskra, hudba. Namiesto toho nám Lil Dicky naservíroval ospalú sebaterapiu a riešil si svoje problémiky a udeľoval morálne poučenia. No mňa to moc nazaujímalo. Oceňujem, že experimentoval a skúsil niečo nové, ale nemuselo to trvať všetkých 10 dielov. Záver bol ale pekný, tak dúfam, že si už Dave poriešil všetky somariny a ak bude ďalšia séria, tak to bude starý dobrý Dave aj so svojou partičkou, ktorá mi v tejto sezóne pripadala nejako v pozadí a nevyužitá. 3. séria: Opäť paráda a som rád, že som sa nenechal odradiť druhou sériou. Možno nakoniec nebola taká zlá a len ja som na ňu nemal vtedy správny vibe. Trojka bola pecka, je tam všetko, a to finále... BP je proste klasa. 9/10.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Dnes som dočítal knihu a z tohto dôvodu som sa nič nové nedozvedel, práve naopak a pochopiteľne, toho obsahu bolo oproti knihe menej. Plusom je však obraz, ktorý hovorenému slovu dodáva dôraz a hlbší význam. Avšak ani čo sa týka záberov, nie je to niečo, čo by bežný človek nevidel niekoľkokrát v tv. Dokument zaujímavý, a keď už si neprečíta človek knihu, aspoň tých 83 minút by prírode venovať mohol. 8/10.

Dávné rituály (2020)

Vyháňanie diabla do vrecka a na cesty. Nič prevratné, ale ani úplne zlé. Svoju robotu robí,  no mne osobne neprišiel tento film ani strašidelný,  ani nechutný,  ani zábavný,  hlavná hrdinka mi nebola sympatická ale ani mi nevadila, pár vecí tam je urobených dobre, ale inak nič nové do žánru tento film neprináša. 5,7/10.

Deadpool (2016)

Zábavná jazda s dobrou, miestami brutálnou akciou. Prekvapenie.

Deadpool 2 (2018)

Ryan Reynolds sa snaží, čo to dá, a tú snahu mu nemôžem uprieť, ale tento film u mňa nafungoval tak dobre ako jednotka. Pritom by som povedal, že sa jedná o vylepšenú jednotku. V tom je možno aj problém. Pokračovanie v prvom rade neprekvapilo a neprinieslo taký svieži vietor do sveta komiksového filmu, ale na druhej strane od filmu dostanete rozhodne to, čo očakávate a na čo sa tešíte, a ešte aj niečo trochu naviac. Začiatok filmu bol úplný Deadpool 1, a práve túto časť považujem za tú najhoršiu. Všetko sme už videli a nie je to taká zábava. Našťastie si aj tvorcovia uvedomili, že takto sa pokračovať nedá a preto tento stav netrvá dlho. Strieda ho trochu temnejší Deadpool, čo sa mne osobne páčilo viac. Prichádza Intro ala James Bond s narážkami na rôzne filmy (mňa najviac potešili Watchmeni), potom opakované vtipy v sídle X-Menov, tento krát ale trochu lepšie dotiahnuté, resp. s takými čeršničkami navrchu, ale stále sa jedná o opakovanie vtipov z jednotky, ktorých je v tomto filme dosť a podľa mňa ich nebolo treba. Verím, že Ryan má dosť originálnych nápadov, ale budiž. Následuje primeraná chvíľka väzenia, kde celkom baví Russell. No a potom nastane tá osudová chvíľa a dôjde aj na vznik X-Force. V tej chvíli som si hovoril, prečo to tvorcom trvalo tak dlho, a chcel som, aby tam boli čo najdlhšie, aby sa už nenatáčal Deadpool 3, ale hneď začali robiť X-Force film. Tak veľmi som si obľúbil členov tohto týmu za 3 minúty ich existencie. Ach jaj, aká škoda. Aj keď tých pár minút spolu s titulkovými scénami boli asi tým najlepším a najvtipnejším z filmu, bolo mi ľúto, akú daň si to vyžiadalo. Od tohto momentu sa už film viezol na upravenej vysokokvalitnej vlne a ku koncu odsýpal ako nič. Škoda Negasonic Teenage Warhead a Yukio, že neboli viac využité. Cable bol typický Josh Brolin, Dopinder dostal viac priestoru a dobre urobili, film mal veľa zábavných scén (bohužiaľ väčšinu z nich mal aj trailer) a skvelý soundtrack. Domino bola lahodná a veľmi som si ju obľúbil. Škoda Terryho Crewsa a Billa Skarsgårda. Stále ale trvám na tom, že Green Lantern nebol zlý film. Len bol o pár rokov neskôr natočený, ako mal byť. Hodnotenie 7,6 ale za X-Force a titulkovú lahôdku zvyšujem na 7,8/10.