Neporazitelný (2021) (seriál)

Okrem záveru prvého dielu a dielov 7 a 8 išlo iba o vatu s neoriginálnymi postavami. Máme tu Batmana/Silver Surfera, Wonder Woman, She Hulk, Gambita, troch Supermanov, Flasha, Ant-Woman, Mr. Fantastika, Scarlet Witch a ďalšie kópie najmä Marvel hrdinov. Nikde ani nie je vysvetlené prečo a ako získavajú niektorí ľudia schopnosti, kostímy fungujú na báze spaľovania oblečenia, takže žiaden z hrdinov sa nemusí ani prezliekať a hneď je v superhrdinskom. Hlavný hrdina je v podstate Peter Parker so schopnosťami Supermana, a teda že je riadne slabý. Dokopy nič nepredviedol a iba bol vkuse zmlátený niekým iným. Humor to v podstate nemá a tie jemné zachvevy pokusov o humor boli skôr k smiechu ak vôbec ma zmysel ich komentovať. Napriek tomu všetkému seriál má potenciál a snáď v druhej sérii ukáže okrem potokov krvi aj niečo zmysluplnejšie. A teda odpoveď na veľkú otázku z prvého dielu, PREČO???, je pekne chabá. Zatiaľ 7,2/10 ale najmä za potenciál, hektolitre krvi a vieru v to, že ďalšia séria bude lepšia.2. séria: Za mňa lepšia nebola. Hneď ako som sa dozvedel, že bude táto séria rozdelená na dve časti som sa najprv rozhodol prečítať si komiks, aby som nemusel otrocky čakať, kedy sa Amazonu uráči vypovedať celý príbeh. Pri takomto tempe to bude asi za 10-15 rokov pri 4 sériách, pričom by si zaslúžil minimálne dvojnásobok. Prvá séria pokrýva asi 10 dielov zo 140 čosi dielneho komiksu, no pri druhej mi prišlo, že už to chcú tvorcovia urýchliť, tak niektoré veci mierne pozmenili, niektoré úplne vyhodili. Stále je to dobre zostavený seriál, ale predloha je predloha a ja by som každému odporučil prečítať si radšej tú, ako pozerať tento seriál. Druhá séria má možno aj nevýhodu, že okrem dvoch troch vecí sa toho toľko neudeje a oproti tomu, čo Marka a spol. čaká toto nebola až taká bomba. Všetky tie zmeny mi až tak nevadili, ale nechápem, prečo Amber musela byť inej rasy a vlastne aj Mark a jeho mama sa viac podobajú svojím dabingovým predstaviteľom než originálom z komiksov. Finále bolo za mňa slabé a určite by seriálu viac prospelo, keby jednotlivé časti vychádzali pravidelnejšie, určite nie s toľko ročným odstupom a rozhodne nie ešte rozdeľovať ten chabý počet dielov na dve časti. Za druhú sériu dávam 6,8/10

Neposlušnost (2017)

Dobrý námet a pre mňa tento film mal v prvej polovici aj potenciál, nakoľko som mi páčilo (aj keď je to také klišé celkom), že "moderná" žena príde do náboženského prostredia a tam sa stretáva s bývalou láskou, ktorou je v tomto prípade žena a ktorá mi navyše pripadala ako tá zvrhlá v tomto vzťahu. Práve v prvej polovici má tento film také komorné a pomalé tempo s tajomným nádychom hriešnosti a niečoho zakázaného. Ale po erotickej scéne všetko nejako opadne a napríklad keď najprv všetkým vadilo, že do ich komunity prišiel človek z iného sveta, tak neskôr nie len, že im to nevadilo, ale ešte bolo aj v poriadku, že jedna z ich komunity je lesbička. Nakoniec sa všetko dobre vyriešilo a bol koniec. Najprv som chcel dať hodnotenie 4* a 7,2, ale aj keď to nie je zlý film, hodnotenie znižujem. 7/10.

Nepřátelé (2017)

Celkom surový a nekompromisný western. Samozrejme veľa vecí dopadlo ako sa dá predpokladať a sem tam sa mihne nejaká romantická scéna, kedy sú všetci kamoši , ale forma, akou je príbeh podaný je aspoň trochu odlišná od hollywoodskeho štandardu, čo v celkovom dôsledku vytvorí zaujímavý a vyčnievajúci počin. 7,6/10.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Až poslednú polhodinu sa vo filme reálne niečo deje. Režisér takmer hodinu spolieha na mierne hustnúcu atmosféru, ktorá nebola zlá, ale nebola ani výnimočná. A celé to bolo také až neuveriteľné, že by sa niekto takto nebránil a nechal plynúť veci. Pravdepodobne chcel film na niečo poukázať, ale moc sa mu to nepodarilo. 6,3/10.

Nerve: Hra o život (2016)

Dobrý nápad, film v celkovom hodnotení príjemný, ale nič extra.

Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Netušil som, že je aj nejaké pokračovanie, no ale musel som si ho pozrieť, aby som bol v roku 2020 v obraze. Oceňujem, že tvorcovia nezopakovali jednotku a nebolo to iba a takmer vôbec o cestovaní v čase, ale prišli s niečim novým, originálnym. Takto mal film aj nejaký ucelený dej a aj keď je to stále hovadina (v dobrom), pre mňa to bol posun vpred. Som zvedavý, ako budú Tedove a Billove dobrodrúžstva pokračovať tento rok. 6,2/10.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Konečne lepší film pre Nicolasa Cagea. Tých akčných filmových klišé tam mohlo byť viac, a celkovo to mohlo byť viac bláznivé a uletené. Ako nenáročná oddychovka to je ale fajn. 7,2/10

Netěhotná (2020)

Priemerný teenegerský road trip film, kde téma tehotenstva a potratu mladistvej nezohráva nejakú úlohu a skôr ide iba o vzťah dvoch detských kamarátok. Potešila ma prítomnosť Breckina Meyera, ktorého poznám z prvého Road Trip filmu, ešte aj s príznačným názvom, a Giancarlo Esposito, ktorý konečne hral trochu uletenú a komickú postavu. 6/10.

Neúplatní (1987)

Stará gangsterka, ktorá už v 21. storočí veľa vody nenamúti. Ešte prvá polovica je dobrá, celkom napínavá, herecké výkony sú dobré, ale druhá polovica je plná umelého napätia, divného jednania postáv, jednoduchých dialógov a tá "legendárna" scéna na schodoch je dosť stupídna. 7,2/10.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Neviem prečo som si myslel, že to bude o niečom inom, avšak o to viac ma prekvapilo a bavilo to, čo prišlo. Jasné, bol to v podstate "iba obyčajný" detektívny príbeh, ale bolo to dobre natočené, rozvrstvené, spracované, napínavé a postavy boli sympatické. Možno vsuvky zo života Marie Adler mi pôsobili trochu rušivo, resp. až tak ma to nezaujímalo v porovnaní s vyšetrovaním, ale je jasné, že nakoniec to nejako bude súvisieť, resp. dôjde k nejakému prepojeniu. Celkovo to bolo dobre ukončené, vygradované, možno trochu moc idealistické, ale uspokojivé. Toni Collette super ako vždy ale páčila sa mi aj Merritt Wever a celý tím vyšetrovateľov. Odporúčam. 8,5/10.