Cunk & Other Humans on 2019 (2019) (seriál)

Krátké 5minutové díly mockující téměř vše okolo, převážně ale pak světovou politiku a britské osobnosti ze světa politiky, což pro diváky z našich končin není úplně hmatatelný humor, a tím pádem jde trochu na vedlejší kolej v porovnání s předchozími snímky Diane Morgan. Průměr.

Cunk on Shakespeare (2016) (TV film)

Philomena Cunk a další roast na všechno a všechny - konkrétně tentokrát na Shakespeara. Opět je to famozně zábavné, naučné a skvěle britsky suché. Bohužel ale pro většinu diváků se jedná o velmi sofistikovanou staro-angličtinu, která nejenže dělá sama o sobě problém, ale ještě k tomu k dílu nejsou zatím dostupné cz titulky, což mírně "kazí" plnohodnotný zážitek a ne každé slovo divák přelouská.

Bohové Egypta (2016)

Máte rádi fantasy a máte rádi Egypt a celou jeho mytologii? Tak v tom případě tohle rozhodně vynechte, protože takhle tragický film jsem už dlouho neviděl. Pokud film působí infantilně a trapně už v prvních 5 minutách, tak je něco špatně - nevím, zdali je horší drastické CGI a digibordel okolo a nebo celá wannabe vážnost filmu, ale tady je špatně prostě ÚPLNĚ všechno. Dětinské, nudné, nezáživné a doslova výsměch celé egyptské historii, až se ptám, jak je sakra možné, že tohle má na svědomí autor snímků Já Robot, Smrtihlav, Vrána či Proroctví. (???) Po pár minutách vypnuto.

Sousedi 2 (2016)

Stejná prdel jako jednička a další nahláškovaná jízda. Efron s Francem mi v hlavních rolích sedělí sice více než sesterstvo uječených teenek, ale i tak má film hromadu humoru, absurdních scének a naprosto dementních dialogů, tohle prostě Rogenovi jde a zas a znova trefa co černého.

Sousedi (2014)

Tahle komedie mi sedla jak ušitá. Rogenovky jsou většinou 50 na 50 - někdy to vyjde, jindy je to trapnější a slabší kousek, ale tohle se prostě povedlo. Sekundující Efron, Rose Byrne a mladý Franco dodávají filmu šťávu, humor je nekompromisní, málem jsem se válel na zemi smíchem a větší meme movie aby člověk pohledal. Všichni si zde stěžují, ale já jsem nadšený. Pro milovníky Rogena povinnost a možná jeden z jeho nejlepších, ne-li úplně nejlepší, snímek.

Falešní poldové (2014)

Tak tohle byla božsky svěží, nahláškovaná a neseriozní komedie plná skvělého humoru, topových hlášek a hlavně se skvělou hlavní dvojkou. Herecky je vidět, že je to prostě baví a užívají si role co to jen jde, chemie je mezi nimi skvělá a když se k tomu přidají originální gagy a hlášky, dostatek zábavné akce a rychlé tempo filmu, vychází mi našlapaná čtyřhvězda, která pobaví snad všechny skupiny diváků. Čirá radost.

Sexbomba od vedle (2004)

Obstojná "retro" sprosťáčinka s fajn dobovým vizuálem (lol, už 20 let) a zábavnou hereckou dvojkou. Je to sice trochu obyčejné, humor by určitě mohl být odvážnější a zábavnější a i příběh by mohl být vymazlenější, ale jako nenudící komedie na večer, proč ne.

Babadook (2014)

V určitých ohledech mírně béčkové a minimalistické žánrové originální hrátky z rukou Jennifer Kent, která zde stejně jako v Nightingale sice nemá velkolepý rozpočet, a tudíž vizuální volnost, ale doslova excelentně to kompenzuje atmosférou a režisérským umem. Babadook je čisté psychologické peklo a emoční rozklad jak diváka, tak i hlavních postav na poli nenudících 90 minut, které dokáže vykouzlit nečekaně hustou atmosféru, vyvolat husí kůži a navodit nevídané stupně paranoie i strachu. Líbí se mi hrátky s audio stopou, kdy hlas Babadooka i některé gradující scény mají skvělý podklad a ve sluchátkách nahánějí hrůzu, líbí se mi skrytá symbolika celého „strašáka“ a líbí se mi celková práce na filmu, která dokáže postrašit, navodit hlubší metaforické přemýšlení a i šikovně zaháčkovat a zaujmout. Čím dále se film dostává, tím více pak ve své explicitnosti přitvrzuje a ačkoliv je finále trochu zvláštní, svou pointu přineslo uceleně a divácky stravitelně. Paráda.

Nákaza (2011)

Až mrazivě doslovný a stejný průběh celé nákazy zde a současného covidu. Netopýři, Asie, rychlá pandemie, bloggeři propagující homeopatika a konspirátoři tetelící se blahem nad celou situací. Průběh filmu jsem sice nějak rozkousal, ale z kinematografického hlediska film nemá čím ohromit - je to strašně bez emocí, neosobní a neumí vzbudit větší napětí nebo snahu vžít se do celého díla. Jakoby to celé divák jen sledoval bez většího zájmu o následný vývoj či vyvrcholení. Plusové body naopak za realistické a velmi dobře působící pojetí, nicméně co z toho, když je to celé podáno strašně nudnou formou… V rámci žánru obyčejný průměr a stejně tak herecky jsou zde áčková jména nevýrazná a spíše do počtu.

Zločinec (2008)

Felon je velmi dobré vězeňské drama, které žádným aspektem daného žánru vyloženě nevyčnívá, ale naopak si bere odevšaď slušný průměr a jako celek má všehovšudy dobrý vibe. Násilí je zde dostatek, stejně tak jsou zde dostatečně poutaví dozorci i vězni a jejich charaktery a v neposlední řadě i emocionální stránka filmu. Ačkoliv v žádném ohledu není vyloženě nejlepší a z každého hlediska jsem viděl už lepší prison filmy, je ve výsledku Felon dobře stravitelnou a koukatelnou jednohubkou v čele s výborným a sympatickým Stephenem Dorffem a šikovným Waughem v režisérském křesle, jehož filmy já prostě můžu.

Časové pásmo bylo změněno