Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Čtvrtá série sklouzává do vod průměrnosti a tak trochu se nechala unést dnešní trendy dobou a při snaze zavděčit se všem dnešním divnolidem tak nějak zapomíná být taky normální a být taková, pro kterou jsme si první sérii oblíbili. A tedy příjemně a nenuceně zábavná a ze života běžných lidí. V nové sérii je totiž vyloženě přepal veškerých LQBTQRSTUV komunit, homosexuálů, duhových človíčků a weirdheadů a všichni "normální" jdou tak nějak na vedlejší kolej. Stejně tak když seriál neví, kam dál, tak sahá k tomu nejjednoduššímu, co jej napadne - a tedy udělat další vztah a hodit tam nějakou tu love scénu. Tím se celkem ztrácí jakýkoliv zajímavý vývoj děje, originální a překvapující vztahy nebo prostě touha seriál s chutí dokoukat a spíše jsem se jen nutil do dalších dílů bez větší radosti. Komediálních prvků stejnětak ubylo a je to prostě jen přešlapování na místě a ždímání pozornosti na netflixu. Možná nejvyšší čas skončit...?

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Spíše než Expendables 4 je to Stathamova one man show, jelikož z původní party toho moc nezbylo. Sly se z filmu šikovně vyvlíkne už v úvodu, Lundgren je už přestárlý dědeček a zbylí nováčci jsou spíš jen do počtu a působí jen jako jakési křoví okolo. Iko Uwais jako hlavní záporák taky vyloženě nenadchne, dialogy jsou osekány jen na to nejdůležitější a jsou tak doslovné, že by je pochopilo i pětileté dítě a příběh tady taky hledat nemůžeme. Tím se dostávám k akci, což je aspekt, pro který jsme si do téhle série šli všichni vždy s chutí, ale ta je tady tak drasticky průměrná, až se mi tomu těžko věří. Předchozí díly sázely na jistou, krvavou, brutální akci, která byla rozmanitá, využívala všechny zbraně, prostředí, boj zblízka a podpořena skvělou, charismatickou partou dávala divákovi pocit, jakože je v boji s nimi. Zde ale tohle všechno chybí, všechny scény jsou až moc obyčejné a nudné, kromě jedné 1v1 knife scény tady nenajdeme nic výjimečného a všechny efekty, výbuchy a krev svou béčkovou, odfláknutou průměrností bijí do očí, až se divím, že je tohle pořád ta stejná frančíza. Zkrátka jak kdyby se tvůrci nechtěli moc nadřít a měli velmi omezený rozpočet… Zkouknout to doma, asi mám problém, ale takhle v kině jde stále o obstojnou akční popcornovku, která sice pozornost udrží, ale oproti zbytku série je to prostě šílený kvalitativní propad a objektivně si možná ani tu trojhvězdu nezaslouží. Ještěže mám tuhle sérii rád a i humor zde funguje místy dobře a pobaví…

Make-up star (2019) (pořad) odpad!

Z hlediska show a makeupů jistě fajn zábava k vaření, ale tahle propagace bandy LGBTQ retardů, u kterých se vysloveně musí za jménem a věkem uvádět he/him // she/her //they/them podle toho, jak se v dané chvíli tento svobodomyslný jedinec právě cítí, je jednoduše odporná a trapná. Díky, nechci.

Přízraky v Benátkách (2023)

Po Smrti na Nilu a Orient Expressu přichází Benátky a k mému údivu mě bavily ze všech dílů nejméně, a to i přes poměrně kladné recenze jiných uživatelů. Zkrátka mixnutí hororu a detektivky Hercula Poirota nejde dokupy a kde jiné díly sázely na ladné vyprávění alibi, skládání dílků do sebe a závěrečnou syntézu všech zpozorovaných informací do finálního odhalení, tak zde se film snaží být až příliš hororem, lekat diváka a předhazovat mu vyvolávání duchů, ale jaksi zapomněl na onu detektivní část. Po asi hodinovém úvodu, ve kterém se nás tvůrci snaží “ububat” k smrti pak teda nějak přijdou výslechy a ani se člověk nenaděje a už jsme v závěru, kde si Hercule nějak vycucá z prstu celou verzi příběhu, kterou jsem teda vůbec nepochytil, a už jsme v závěrečných titulcích. Uspěchané, nedobře žánrově namíchané a úplně něco jiného, než bych od tohoto typu filmu čekal - vlastně celkem zklamání. V porovnání s Orientem zaostává ceĺá detektivní část a v porovnání s Nilem se zase film vůbec nechytá ve zvolených lokacích a dechberoucích záběrech pouště.

Entergalactic (2022)

Nejlepší romanťárna všech dob? To těžko. Vizuálně z filmu rozhodně nejsem tak odvařený jak ostatní, jelikož to stejné, ale v mnohem kreativnějším a zábavnějším provedení jsme viděli u SpiderMana, příběhově je to hodně jednoduchá, šablonovitá a předvídatelná nuda a ani tu chemii mezi sebou postavy nemají nijak výraznou. Výsledkem je pak vlastně strašně nezábavný film, u kterého si pokládám otázku, čím tady všechny tak oslnil a za co by měl dostat více než milosrdné 2 hvězdičky…? Obrovské zklamání.

Osudový dotek (2004)

Až se stydím, že jsem tak zajímavý, ikonický, ba až kultovní film odkládal tak dlouho. Skvělý Kutcher, skvělé, bezchybné zpracování bez logických děr a nesouvislostí a ještě lepší podání “efektu motýlích křídel” a osudovosti některých situací. Tohle nemá chybu, napětím jsem seděl zarytý v sedačce a jen čekal, co bude dál. Právem jeden z nejlepších snímků všech dob.

Nejvyšší nabídka (2013)

Velmi, velmi zajímavá a svým způsobem mysteriózně vtahující konverzačka. Trochu mínus vidím v příliš dlouhé stopáži a závěrečných minutách, které se po odhalení šokujícího až dechberoucího zvratu trochu táhnou a nepřinesou doslovné vysvětlení, ale jinak je to teda sakra dusná nálož dialogů se skvělými herci, nečekaným vývojem děje a jedním z největších a nejnečekanějších zvratů v dějinách filmu. Hodně kvalitní kousek.

Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série)

Vizuálně úžasné, milé a zábavné, ale nijak převratné. Celkem škoda, že musíme čekat rok na 5 tříminutových scének, páč postava jako je Groot by si určitě zasloužila více prostoru. Zkrátka takové kraťoučké feelgood vibes a dodání pozitivní energie.

Alibi na klíč: Den D (2023)

K tomuhle je další komentář zbytečný. Lacheau a jeho parta to zas a znova dokázali a natočili totálně ujetou, zábavnou, potřeštěnou a velmi sebevědomou komedii, která mě bavila nonstop. Bez hluchých míst, jen humorná jízda po celých 90 minut. Smekám, tihle kluci jsou klenot nejen Francie, ale celého filmového průmyslu.

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

"Jednoho dne i ona bude mít děti. A ty se budou ptát, kde je jejich dědeček. Jediné, čeho jsme jeho zabitím dosáhli, je že jsme vytvořili další generaci teroristů." Sheridan! You did it again! Ani si nepamatuju, kdy by mě Ty Sheridan zklamal, tenhle člověk je pro jeho práci zrozen a má to v malíku a tady nám servíruje další hutnou, špionážně-akčně-infiltrativně-politickou minisérii s vibem Sicaria (!!!), která bere dech. Zoe Saldana je velitelkou operativců a úžasná Laysla De Oliveira je v roli infiltrujícího agenta, který se má seznámit s dcerou ropného bosse a postupem času se k němu dostat a zabít jej. Strašně se mi líbí herecká ženská dvojka, obě mají něco do sebe a Zoe v roli nekompromisní badass velitelky je v kontrastu s citlivou Layslou skvělá, obě si časem šikovně vybudují své charaktery a tenhle mix drtivé akce, špionáže, rodinného dramatu (které má taky něco do sebe a naštěstí mě nenudilo) a politických hrátek za oponou je prostě fantastický. Má to drajv, má to srdíčko a emoce, celý tým agentů je sympatický a každá z osmi postav má své zapamatovatelné rysy, dokázalo mě to zabavit v dramtických částech, nadchnout v akci a závěrečná 15minutovka, kdy se dostáváme do grand finále a kdy se agentka dostane k cíli, jsou možná jedny z nejintenzivnějších minut v seriálové historii posledních let a já seděl s husí kůží a hltal každou scénu. Současně jde i o výbornou ukázku toho, jak jsou všichni agenti v terénu jen loutkami politiků a kancelářských vysoce postavených krys a jak emočně zdrcující jejich akce pro ně osobně mohou být, tohle tady Laysla předvedla prostě autenticky jako svině. Nemám výhrady - nejde sice o žádný originální, zapamatovatelný life-changing klenot, ale pozornost si to udrželo bez problému a sjel jsem to na jeden zátah. Chci hned druhou sérii a ještě více stealth akcí s neutralizací cílů, jelikož autenticita z nich tady doslova tryskala!!