Expanze - Série 2 (2017) (série)

Zdá se, že si seriál z knih bere opravdu jen ty nejdůležitější okolnosti charakterového vývoje postav – až chirurgicky přesně & do děje dává výčet toho nejdůležitějšího – a spěchá posunout děj zase dál. Každá věc, která se stane, má nutně nějaký další smysl nebo je extrémně důležitá; nejsou tu žádné maličkosti, díky kterým bychom se toho o postavách dozvěděli víc. Vlastně nás seriál nenechá vydechnout, což zde jako v akčním seriálu je sice efektní, ale narušuje to přirozenost postav postav a dojem z jejich skutečného života. To, co G.R.R. Martin přehání a protahuje, tu tak zoufale chybí. l S02E05 zakončila první knihu Leviathan Wakes, S0213 je teprve půlkou druhé knihy Caliban's War.

Expanze - Kalibánova válka (2017) (epizoda)

Tato epizoda byla strašná nuda. Musím ovšem ocenit charakterový vývoj Gunny, to bylo zde asi nejzajímavější: nikdy bych netipl, že na 'první pohled tupá vojanda s exoskeletonem na Marsu' epicky podá (právě v tom exoskeletonu) pomocnou ruku 'naší' Madame Undersecretary. I Finále tomuto seriálu fakt nejdou, ale naštěstí se tu nehraje na seriálové řady ale na knihy. :) A toto je teprve půlka Caliban's War.

Expanze - Domov (2017) (epizoda)

"You are gonna negotiate with a girl who thinks she's a space station?" Takhle přikovanej k židli jsem dlouho nebyl. Vrchol tvůrčího & filmového sci-fi mistrovství 21. století. 100%

Expanze - Leviatan se probouzí (2016) (epizoda)

Dobře natočeno, ale je to příliš prvoplánové. Všechno "příliš dobře" vymyšleno předem (přesný opak G.R.R. Martinova zahradničení a to je práce architekta, je jí tu až příliš): to, že se hlavní borci setkají (minulé epizody); to, že si spolu sednou; to, že se všichni dostanou ze šutru a potkají; to, že jim všechno prostě vyjde. Absence vedlejších dějových linek. Zejména u druhé půlky epizody jsem se doslova nudil (všechny postavy, které nejsou hlavní, museli zabít, že ano; už jsem se skoro těšil, že tam random potkají nějakého člověka, který se přidá do party – i stalo se! – a ono ne, oddělali je). Oddělali těch lidí až moc, chtějí snad opravdu ukázat, jaký je bývalý policajt gangster a řezník? Přehánějí. U "emoční" výměny a přestřelky Holdena a týpka s VR kontaktními čočkami jsem se jen smál (tomu, jak to bylo trapné; ale co já vím, třeba by se tak fakt zachovali). Stejná situace navíc byla, když kapitánka přesvědčovala malou holku, ať se k nim přidá: jen jsem se tomu skoro vysmál. Vesmír a jeho chlad zobrazen bravurně (stejně přemýšlím nad tím, jak se taková grafika vůbec vytváří, aby vypadala tak dobře). Musím ocenit myšlenku "oživení" Julie. 64%, zato předchozí epizody byly TOP. Tam jsem už chtěl věřit tomu, že se Amazonu na podzim 2015 podařilo rozjet i další stejně dobrý seriál jako Man in the High Castle, bohužel ne.. Nevím, jak je to v knize, možná lépe (já bych lepší scénář asi nenapsal), ale stejně jsem čekal něco víc.

Legendy zítřka - I Am Legends (2020) (epizoda)

Odpočinkový, hezký a vtipný seriál pro odpolední zábavu. Nic složitého, nehraje si na nic čím není, dělá si srandu sám ze sebe a tím vším prostě vytvoří úsměv na tváři. Většina epizody strávená s "rodinou Legend", závěrečný plot-twist překvapil. 79%

Expanze - CQB (2015) (epizoda)

Připomíná mi to Battlestar Galacticu (tedy horší..) s politických nádechem Man in the High Castle. Třeba přestřelka na mostě v tomto díle byla pořádná kravina (že je netrefili a všude kolem nich to pálí jedna radost). Policajtův kamarád by taky nepřežil. Seriál mě ale baví, třeba jen díky cestování sluneční soustavou. Vesmírné lodě jsou jak z videohry Freespace. 71%

Constantine - Waiting for the Man (2015) (epizoda)

Vidím, proč seriál nepokračoval druhou sérií: because this ending sucks, je příliš unáhlený & překombinovaný a vůbec není v duchu předchozích epizod. Připadá mi to jako kdyby se na poslední chvíli dozvěděli, že pokračování nebude, a chtěli to všecko aspoň nějak uzavřít (něco jako poslední epizoda páté série SG Atlantis). Takže pokračování Constantina v Legends of Tomorrow je možná lepší než to, co mělo tady následovat. Tady by to dopadlo po stylu osmé série GoT: rising darkness, která nikdy nepřišla nebo by přišla v 1-2 epizodách a konec. A Manny "Brujaria works for me", taková blbost. Bez posledních 5 minut na 50%, kvůli konci ale 20%.

Constantine (2014) (seriál)

Očekávanou druhou a třetí sérii máme nyní v čtvrté a páté sérii Legends of Tomorrow (2016), takže hurá.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Od třetí řady je to už solidní komedie. Některé epizody slabší a už moc šílené, ale většinou opravdová zábava a v pár případech jsem se neskutečně nasmál (většinou za to mohl Mick). Čtvrtá a pátá série jsou vlastně takovou druhou a třetí sérii Constantina (2014), po které fanoušci volali.

Star Wars: Klonové války - The Phantom Apprentice (2020) (epizoda)

Maul, který oddělal Qui-Gona a své si držel i s Palpatinem, utíká před Ahsokou.. :/ No dobře, vyšel ze cviku. Vzhledem k už dávno načrtnutému univerzu Star Wars to lepší byt nemohlo (myšleno positivně), pět hvězd by ovšem bylo nespravedlivé vůči jiným lepším epizodám nebo i jiným seriálům. ~85% https://youtu.be/qmldyXyQvSo