Balada o Cable Hogueovi (1970)

Na Western dost atypické, na Western od Peckinpaha totálně atypické. Velmi zábavné a humorné.

Omar (2013)

Podle anotace jsem čekal "festivalovou romantiku", ale ve finále hodně komplexní záležitost.

Měsíc s dýmkou (1966) (TV film)

Fajn televizní detektivka, kde mě ani nerušilo, že rozuzlení jsem tušil vcelku brzy.

Kolonie (2015)

Ze začátku to vypadá na další "film o portugalskejch komouších", ale pokud vydržíte, dostane se vám vcelku napínavého finále.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Zejména v první půlce hodně veselé soudní drama s vynikajícím Pacinem. Tak vynikajícím, že filmu odpustím i patetický konec.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Čekal jsem dokument o Banksym a dočkal se spíš návodu, jak se přisrat do subkultury a něco na tom trhnout :-) Ale zábavné to zase bylo.

Vina Lucie de B. (2014)

Stejne jako v případě West Memphis Three stačí být "divný" a je to. Jak taky jinak rozhodnout, když už proběhl mediální lynč. Hodně silný příběh, takže ani nevadilo poněkud rutinní zpracování. I když silné momenaty se našly (a samozřejmě i klišé).

Bledý jezdec (1985)

Tohle je jen pro eastwoodofily. Pro ostatní taková spotřebka, co neurazí.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Kdysi jsem to bral jako blýskání na lepší časy české kinematografie. Napodruhé už ne jen "protektorátní western", ale docela "morálně neklidný" příběh o tom, jak si obyvatelé jedné vesnice sami stvořili monstrum.

Šťastnou cestu (1943)

Tak trochu moralitka o snech mladých pipinek. Herecké obsazení hvězdné, jen mi vadily trochu výkony (např u Gollové se to moc nelišilo od hloupnoucí Evy).