Lucy (2014)

Nebýt té přiblblé premisy, edwoodovských prostřihů na zvířata a děje, proti kterému jsou scénáře akčňárem z 80s epická veledíla, nebylo by to zase až tak špatné. Suma sumárum, 1* za prvních cca 15 minut.

The Changeling (1980)

Body nahoru za skvělou atmosféru. Obvykle model "strašidelný dům" moc nemusím, ale v tomhle případě v pohodě.

Polski film (2012)

Komedie?!? Doufám, že alespoň herci se při natáčení občas zasmáli... Jo, je to postmoderní až na půdu, ale to je tak všechno. Ve finále celkem koukatelné, hlavně forma - škoda, že se technicky takto netočí i smysluplnější filmy.

The Canyons (2013)

Škoda, že jsem nějak nepostřehl, že to je podle B. E. Ellise, mohl jsem ušetřit nějaký ten čas a nekoukat na konverzující "herce".

Pod kůží (2013)

Původním románem je to spíše velmi volně inspirováno, než že by to byla adaptace. Nicméně, pokud bych román nečetl, nevěděl bych, která bije. Škoda toho "akčního" konce, psychedelické pojetí se mi líbilo hodně, hlavně soundtrack.

Smrt v labyrintu (2014)

Příjemná adaptace slabšího románu od Patricie Highsmithové.

Insidious 2 (2013)

Po nadprůměrné jedničce je tohle pokračování jen další dům s bubáky - nuda.

Mapy ke hvězdám (2014)

Po delší době opět cronenbergovitější Cronenberg, i když jsem měl pocit, že svůj rukopis tam občas cpe za každou cenu.