Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Vůbec nerozumím vysokému hodnocení (84% v týden premiéry). Snad jen zástup prázdninových, nenáročných, popcornových nadšenců zde hodnotících, způsobil, že tato bezduchá, řemeslnicky podprůměrná a dějově trapná šaškárna má nesmyslně vysoké hodnocení. Protože pokud nejste příznivci předvídateného děje a jednoduchosti, nemůžete dát více než 40%. Plus za Prahu, psychosouboj a Happyho. Toto má být první film nové fáze MCU? WTF a EKG!!!!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

TARANTINO ZPĚT DO VIDEOPŮJČOVNY? Tvůrce, který vytvořil vlastní žánr (koktejl hlášek, zvratů, mistrovské kamery, černého humoru, nostalgie a jatek) selhal ve více jak půlce výše uvedených příměsí. Funguje Brad+Leo a pár scén. Dlouhé záběry působí tuctově, atmosféru přelomu 60/70 se nepodařilo zdaleka zachytit jako v dřívějších počinech. Nenechte se zmýlit pozlátkem rádoby filmařiny ani komentáři, které tím že se jedná o QT budou brát jako superbiják i reklamu na niveu, pokud by ji točil. Tarantino má navíc. A nebo ne a po 10. filmu by se za naše zlomená srdce měl vrátit zpět do videopůjčovny a studovat další opravdu mistrovskou tvorbu jako Pulp Fiction, Django, Hateful 8, Hanební pancharti či Reservoir Dogs, aby jim složil poctu jakou si zaslouží. 2,9*

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

GOT SPOILER ALERT ;) Další snaha vysát brand FF do morku kosti. Presto sem-tam pobavi. Ovšem Deadpoolovův spoiler na konci o tom že John Snow spí s Dany a pak ji šílenou zabije je prasečina :D

Slunovrat (2019)

Už nikdy nejdu do Ikea :)) Nic pro divaky, kteri potrebuji primocarost a fanousky mainstreamu. Myslim, ze k dokonalosti by stacilo mene jatek pak by to byl super psychothriller. Od sceny s dance content jsem ujizdel na movie tripu az do titulek. 89%. Skøl!

Dálniční hlídka (2019)

Po Green book další povedený retro Buddymovie. Costner hraje neskutečně i potichu houpající se v křesle. Woody pozvolna dosahuje ostruh legendy a kamera s výpravou lovely. Mě tohle pianissimo nadchnulo. Hodnocení snižují uživatelé zřejmě očekávající megazvraty v každé scéně, ale toto neni film o Bonnie a Clyde! 90 poctivých %

Lví král (2019)

Sic! škarohlídům, tohle byla pecka. Když odhlidnu od nostalgie tak lepší než originál. 5* dávám mimořádným počinům, které buď vybočují z řady nebo posouvají kinematografii ve svém žánru či jako celek. A to tady rozhodně platí.

Zatracení (2017) (seriál)

Výborná výprava, některé postavy se však vytrácejí, přes drobné neduhy, které k prvním řadám patří však jasný nadprůměr. Jen je škoda, že seriál byl po první sérii uzavřen a další Netflix neplánuje :(

Bad Blood (2017) (seriál)

První sezóna rychle ztrácí na nabušenosti. Druhá opouští kanadské Sopranos a přináší daleko víc akce. I tak lehce nadprůměrná ganfsterka.

Bad Blood - Season 2 (2018) (série)

Druhá sezóna znamená kompletní restart seriálu a tvůrci udělali velmi dobře. Po prvoserijní variaci na Sopranos zbyl jen hlavní hrdina a přibylo daleko víc akce. Přesto stále seriál pokulhává ve špatných až teatrálních výkonech především záporáků a podivných rozhodnutích. Přesto 3.5*