Rovnice smrti (2007)

Nejlepší krimoška/thriller od dob Sedm nebo Zvráceného. Stellan hulí jedno cíčko za druhým. Všechno ve filmu je schválně hnusné, odporné, temné a depresivní. Význam té rovnice mi sice trochu unikl, ale jinak byl ten děj našlapanej jak zelí a krvárny jsou propracované a reálné. Vůbec všechno se mi tam jevilo celkem reálně - nikdo si na nic nehrál. A nakonec mě to ještě na konci překvapilo. Selma Blair měla konečně zas jednou dobrou roli a ta znásilňovací scéna byla fakt dost drsná. A teď si jdu přečíst ostatní komentáře, protože fakt nechápu to nízké hodnocení... PS: nechápu, kterej idiot vymyslel srovnávat to se Saw...

Hrabě Monte Cristo (2002)

Celkem solidně natočenej gróf. Akorát jsem čekal, že Edmonda Dantese bude hrát Guy Pearce a ne Caviezel. Ale nakonec to ani nevadilo. Jó, našlo se tam pár drobností, co mi neseděly, ale co už...

Den, kdy se zastavila Země (1951)

To, že film je počítán mezi klasiku, mi nezabrání jít proti proudu. Zas mě všichni budou mít za burana. Jediný, co mi z filmu ulpělo, je samozřejmě děj, kterej je nadčasovej. Musím film hodnotit jako celek a to, že byl zpracován v roce 1951 tomu ubírá hodně na parádě. Bohužel. Klaatu měl neobyčejně vysoko vyhrnutej pas a ten robot byl asi vzor pro roboty z Battlestar Galacticy, kteří mají taky blikající oko. Koukám, že se asi chystá remake, takže doufám, že se tvůrci vyvarují některých naivních kravin a zhostí se toho trošku líp.

Bláznivá mise (1982) odpad!

No hrozná kravina, nechápu to vysoké hodnocení. Navíc se vsadím, že většina lidí to viděla s dabingem, což je dost tragédie (a to má být komédie) - jedinej tam vyniká dabovanej Kodyjack, kterýho vtipně dabuje Jan Přeučil, chch (a vypadá jak Jura Obšil). Ta nejapná parodie na Kmotra nebyla ani vtipná a jenom využívá známosti toho filmu. Další takové využívání je zmníka o Růžovém panterovi nebo jméno King Kong. Tenkrát populární riflové bundy, účesy jak z diskotéky s diskžokeje Petra Salavy, jízda na krosovejch motorkách po schodech, saka s vyhrnutejma rukávama, rádobyvtipné postavičky a kaskadérské honičky v autech... No prostě něco tak trapnýho, jak český filmy typu Byl jednou jeden polda nebo Jak urkást Dagmaru (scénárista, kterej si jenom myslí, že jeho fóry jsou vtipný). Všimněte si, jak všem klapou botky, jak kdyby na nich měli stepovací podpatky. Evropští herci tak neuvěřitelně přehrávají, že by si za to zasloužili cenu nejrozmáchlejších gest a trapnosti.

Wolfsbergen (2007) odpad!

Nerad hodnotím filmy, které jsem nedokoukal, ale tentkorát musím udělat výjimku. Hned ze začátku mě to totiž tak moc nudilo, že jsem pro jistotu usnul. Zkusil jsem tedy navázat druhej den a stalo se mi úplně to samý. Zkusil jsem to potřetí a pak jsem si to uvědomil. Jindy bych to možná překousl a dokoukal to (s nadějí, že se to zlepší), i když mě to nebaví, pak bych dal odpad! a byl by klid. Ale tentokrát mám takovou předtuchu, že se to nezlepší a drahocennej čas raději strávím s něčím stravitelnějším.

Po krk v extázi (2004)

Jmen bylo v tomhle filmu požehnaně a místy jsem v tom fakt měl zvěřinovej guláš, ale ani jednou mě nenapadlo to, co se dozvíme až na konci filmu - že jedno jméno chybí. Ale ani guláš nemění nic na tom, že tohle byl vynikající film. Potěšila mě Sienna Miller, i když jen ve vedlejší roličce. Ale když ona je tak hezká... Kdyby to byl sem tam černohumor nebo aspoň trochu nějaká sranda, uvažoval bych o plném počtu, ale přece jen tomu chyběla, přes skvělé obsazení, taková ta zábavná rovina a jelo se striktně v gangsteřině.

Jeepers Creepers 2 (2003) odpad!

Nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Většina herců nevypadala jak ze zvláštní školy a jejich chování bylo tak chytré, promyšlené. Monstrum bylo děsivě skutečné a lepší jsem ve filmu ještě neviděl. Rozplývám se nadšením. Děj byl tak nečekanej a reálnej, že jsem se opravdu bál. JEŽIŠ, já chtěl vlastně napsat: Největší sračkovitost, co jsem kdy viděl. Většina herců je asi ze zvláštní školy nebo aspoň jejich předci je stvořili s kozou. Chovali se jak banda blbů, co ani nechce přežít (což mi nakonec jako špatnej nápad nepřišlo). Při pohledu na monstrum jsem uchcával krystalky skalice modré, ale smíchy, ne hrůzou, protože to bylo asi křížený s okřídlenejma předkožkama. Je mi z takovejch kravin blbě. Děj by potřeboval jedinou věc - zrušit ho, protože jedině tak by se zbavil všech nelogičností a vyjebávek. Kdybych měl hlavu na závit, tak už bych byl bez ní, protože jsem nad tím pořád kroutil hlavou. Ach jo - jenom už né další díl!!!

Těžký zločin (2002)

Kdyby tam nehrála krásná Ashley Judd, tak by to nebylo nic moc. Jinak to je žářnej příklad toho, co chcu vidět jenom jednou. A překvapení na konci jsem z nějakého důvodu už čekal.

Mluv (2004)

První hoďku ta depresivita dost funguje, ale pak to začne trochu unavovat. Na štěstí to k závěru stihne vyhrnout rukávy a zas to začne bavit. Kristen má sice hezkej obličej, ale fakt jí víc sluší, když se směje (ostatně jako jakékoliv ženě). K ději: bylo tam pár věcí, co jsem se snažil přehlídnout (třeba tajná komora ve škole), ale v podstatě to splnilo svůj účel a řeklo nám to to podstatné: znásilnění je špatné, áno.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

No no no no no no no. Sandlerova klasika. Granáty ve friťáku. Kopání s kočkou. Skeč s dredama. Liqu-a-hid nitrochažin. Koza, co uměla nosit cibulovou polívku, chch. Skvělej Rob Schneider. Dokonale zvládnutá angličtina ze středního východu (takže lepší na to koukat bez dabingu - samotná ta mluva je vtipná). John Turturro taky vtipnej. Myslím, že až na to kouknu ještě jednou, tak se tomu budu smát ještě víc.