Návrat (2003)

Obstojnej film, kterej sice nenudí, ale taky nebaví. Zásadní chyby, co jsem zaznamenal, jsou, že ti bratři vůbec jako bratři nevypadali (barva kůže, vlasů, kudrnatost, takovej ten jakoby předkus toho mladšího atd.). A klasická chyba - déšť často jenom ve předu, v zadu už ne nebo nerovnoměrnej déšť. Otec se k nim sice choval jak k cizím, ale teda ten mladší brácha byl pěknej parchant a já bych ho bil od rána do večera, kdyby mě takhle sral. No a nakonec se jim kvůli němu zabije tata. No tak je to normálni? Kluci to teda hráli dobře a přirozeně. Ale těšil jsem se na konec.

Z města cesta (2002)

Celkem kvalitní a zábavný dokument. Nejvíc mě překvapil teplej opileckej kočí Hruška, kterej fakt existuje. A navíc tam docela obstojně exhiboval. Holubová zas není taková kráva, jak jsem si dycky myslel, ale úplně obyčejná baba. Všichni byli celkem v pohodě. Akorát ten tramp Kim mi připadal trochu ujetej, ale když se mu ten životní styl líbí, tak ať. Furt hořekoval nad tím, že trampové už nejsou a pak stejně nějaký našel. Jako bavilo mě to, ale víckrát to snad už asi ani vidět nemusím. A možná by to chtělo trochu zkrátit. Ale možná ani ne.

Budhistický Ladakh (1996)

Budhismus, modlitby, meditace, slavnost, lámové, sebemrzačení (málo) a životní styl lidí v indickém Ladakhu. Zajímavé.

Spláchnutej (2006)

Průměrnej animák, kde nejvtipnější jsou záporáci, hlavně ty žáby, chch. Ale zpívající slimáci taky nemají chybu. Příběh celkem klasickej, akorát plán vyhubení krys je originální. Ale jak jinak může takovej film skončit, než happy endem. Vtipné narážky na rivalitu mezi Anglií a Francií. No a řekl bych, že někdy je to až moc přeplácaný.

Naboso (2005)

Ti Němci jsou taky pěkní kreténi (hlavně to jde vidět na té svatbě) a každá Němka je stejnej typ, a to škaredej. Prostě typická Němka. Z toho plyne, že hlavní představitelka se mi nelíbila, ani to její hraní - vůbec jsem jí to nevěřil, že je jak malý děcko. A že se chová tak blbě a všechno ju překvapuje a blablabla... Ale ono to možná bylo taky scénářem nebo řežií. Til Schweiger nebyl zas tak špatnej, ale mám takovej dojem, že zakořenil ve filmech, který se odehrávají v ústavech. Myslím, že to ještě byly filmy Klepání na nebeskou bránu (mnohem lepší než tohle) a Bastard, kterej mi tohle fakt hodně připmíná (i když zas AŽ TAK moc podobný to není).

Chaos (2005)

Nic moc nereálnýho (teda až na ten vychytanej plán), prostě kriminálka jak má být. Překvapivej konec. A Wesleyho a Jasona Stathama vždycky rád vidím.

Dalkomhan insaeng (2005)

Ze začátku jsem měl sice problém s tím, kdo je s kým a kdo proti komu, ale ono to časem stejně bylo jedno. Jediný, co mi nedošlo, bylo, kdo byl ten chlap, co ho na konci zachránil a pak zastřelil. Každopádně to je jedno, protože to byl vynikající film plnej krve, násilí, přestřelek a to všechno dokonalejch. Příběh drsnej jak porost na mé tváři po dvou dnech. Pomsta.

Vlčie diery (1948)

Hrozně dlouhej film o partyzánech na Slovensku. Hróóózně dlouhej, nebo spíš zdlouhavej. Všichni chlapi - ti bratři a vůbec všichni - jsou tam skoro stejní, takže od začátku do konce jsem v nich měl zmatek. Jedinej, kdo mi zůstal v hlavě je ten hlavní fašoun, protože vypadal trochu jinak (ale mluvil moc dobře slovensky, na to, že byl Němec). Navíc tam všichni mluvili cizí řečí (a slovensky bylo taky často celkem špatně rozumnět) - hodně nepřeložené a neotitulkované němčiny, ruštiny, taky francouzsky tam mluvili. No a ten příběh taky nic moc. A na koncu ty tanky, jak vypadají jak hračky, tak to je děs. Já vím, že je to starej film a natočenej těsně po válce, takže ještě hodně tím ovlivněnej, ale já to prostě neocením.

Forrest Gump (1994)

Asi nejlepší role Toma Hankse. Film vtipný a nápaditý. Možná trochu naivní, ale to aspoň vystihuje povahu hlavního hrdiny.

Jako zabít ptáčka (1962)

Tak z tohohle filmu mi zůstává zážitek ještě teď. Za prvé mi to trochu připomnělo příběh jak od Stephena Kinga (děti, prázdniny, dobrodružství, strach z neznáma). Za druhé mě dostal ten soudní proces, kdy závěrečná řeč Atikuse k porotě je natočená tak, že kamera ani jednou nezabere porotu, ke které mluví a spíše to vypadá, jak kdyby mluvil k divákovi. A dokážu si představit, jaký to v roce, kdy tento film byl vyprodukván, bylo s rasismem v USA (KKK atd.), takže mi to přišlo jako mravní kárání americké společnosti, která tehdy jistě měla negra jako nositele zločinu. Prostě mě ten film dostal od začátku do konce a Gregory Peck je prostě pan herec. A to nesmím zapomenout na jeho děti, které podaly také vynikající výkon.