Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Zase jednou film, na kterým si zmlsnu. Něco tak strašnýho už jsem dlouho neviděl. S tebou mě baví svět mě nikdy moc nebral, ale po shlédnutí tohohle ho asi budu uctívat, protože to byl fakt šit. Kromě toho, že jsem se ztrácel v postavách (jako kdo je Pepa, Honza, Karel a bůhvíkdo tam vůbec byl), jsem se ztrácel taky v souvislostech (jako proč se děda učí potápět, když pryč má jet mladej a tak dále). Dějové skoky, to byla další věc. Scéna na jednom místě, pak bez varování hned úplně někam jinam. Časové skoky. Nikdy jsem nevěděl, kdy je ráno, kdy je poledne a kdy je večer. Skoky postav. Některé postavy byly úplně všude (Holubová, Kretschmerová, Postránecký) a to třeba ve dvou po sobě následujících záběrech. Poledňáková si asi myslí, že automaticky každýmu dojde, vo co tam de. Já se nechyt ani u konce. Navíc mě tam děsně sraly ty děcka. A Etzler taky. Hroznej ksicht. A jak se k němu lísaly ty děcka a on si s nima zpíval... no pro někoho možná vrchol zábavy, ale pro mě důvod k sebevraždě. Totální ztráta času. PS: a bacha na toho hňupa z Kabátů, ten se nasere všude!!! A když už su u toho - postavy toho hňupa z Kabátů a Dana Nekonečna byly úplně zbytečné. A jestli se ten film jmenoval jenom podle toho, že si to tam zpívali, tak to je fakt frigidní nápad.

Apocalypto (2006)

Tak za prvé, nevím proč se to jmenuje Apocalypto. Asi aby tam Gibson, ten boží křesťan, dal něco z Bible. Pokud chcete respektovat jeho pojetí Mayů, pak se vám to možná bude i líbit. Já se to snažil respektovat, ale i tak tam bylo hrozně moc nedokonalostí, např. v maskách a bůhvíčem ještě. Každej ale mluvil o tom, že je to zbytečně brutální film, ale mě se teda zdál tak akorát. Nic nějak extrémního tam není. No ale teda mezery v ději - třeba nejdřív ho postřelí a pak si tam v klidu běhá jak srna (nebo v tomto případě spíš jak jaguár), jak kdyby ho už nic nebolelo. A takovejch věcí tam bylo víc. Chvilkama sem si u toho vzpomněl na Ramba. Jo a při pohledu na toho jednoho honiče zas na Jana Krause, chch. No ale teda plus určitě za originální prostředí a období Mayů. Jo a teď mě napadá - není teda jako náhodou apokalypsa to, že tam dorazil bílý člověk?

Jdi a dívej se (1985)

I když jsem si ze začátku myslel, že to bude ruská blbost o statečném partyzánském hrdinovi, musel jsem po půl hoďce změnit názor. Nebyl to film o hrdinství a válce, ale o obětech a hrůzách války. Neuvěřitelná byla proměna toho kluka. Nejenom psychická, ale i fyzická. Každej tady v názorech uctívá Tarkovského, ale tohle mě oslovilo mnohem víc. Scény, kdy klukovi hučí v uších nebo kdy se prostě všechny ty válečné hnusy dějí a v pozadí jsou přirozené zvuky teroru, pláče, smrti, hluku nebo hučení, jsou fakt silné. A stačí se jen dívat, nemusí tam být děj. Všechno mi to přišlo hodně pravdivé a dokumentární a reálné - jakoby se to dělo třeba u nás za humnama. A ten jeho ohořelej děda byl detailní a popelavej!

Janghwa, hongryeon (2003)

Co začíná jako normální nudnej film skončí jako dost tuhej a mysteriozní horor. Hlavním nepřítelem je macecha, ale "sovy nejsou, čím se zdají být". Zápletka je tak zapletená, že asi budu potřebovat skouknout to ještě jednou. A vůbec se tomu nebráním, protože něco takovýho jsem už slouho nezažil. V určitejch momentech mi byly plinky maly, protože se znenadání objevila lekačka. Nebo mi chodil po zádech děda Mráz v tretrách, když bylo něco napínavého. A zvláštní poděkování patří hudbě, bez které by byl poloviční požitek. Hodně kvalitní, ale ke konci možná trochu moc překombinované jak kombinovaná strava. Přesto sen!

Zlatíčko (2004)

Poměrně záživnej filmek s Judem Lawem, kterej je tady fakt dobrej. Ono aji pro holku je to dobry, takze se na to da nalakat do kina. Akorát škoda, že ke konci to postupně ztrácelo na komedii a stávala se z toho vážná věc.

Restart (2005)

Celou dobu čekám na nějakej restart, jako že se ta podělaná pražačka konečně vzpamatuje a začne se chovat trochu racionálně, ale to se nestane. Ale to by mi nevadilo - řekněme, že to bylo jen vykreslení postavy. Ale nepřitáhl mě ten styl. Jako že představa co když to a co kdyby to... A ono se to pak mate a mě to sere. Tento film se dá taky charakterizovat tak, že to je film, ve kterým se dá čekat na soundtracku song od Ecstasy of St. Theresa (kterej se tam ale myslím není - ale zas je tam Khoiba, což je podobný). Rozhovory postav byly umělý a křečovitý a nepřirozený, stejně jako ty situace. Takže jediný, co můžu pochválit, je hudba.

Vampire Hunter D (2000)

Futuristický film o upírech plný originálních nápadů, umírání tvorů na straně dobra i zla bez zbytečných dojemností a drsnejch bojovejch scén. To je stručná charakteristika tohoto, sice někdy trochu trhaného, avšak propracovaného animáž filmu. Děj fakt zajímavý od začátku do konce a všeliké potvory mihnoucí se dějem oku lahodící. A hlavně žasnu nad těma originálníma originálnostma, jako je třeba parazit na ruce.

Romper Stomper (1992)

Hando je fakt hajzl a Russell Crowe ho taky tak zahrál. Takže dokonale. Bitky s ráksníkama jsou reálný, žádný bum a buch, když se mlátí a žádní super hrdinové. Šukačky tam probíhají taky aspoň trochu reálně. Film, kterýmu jde uvěřit skro všechno, co se tam stalo. Jako vystřižený ze skutečnosti. Zasloužilo by si to vyšší hodnocení, než co tomu tady ostatní dávají.

Poslední jednorožec (1982) odpad!

Taková podívaná pro holky, pro holčičky. Naznačuje to už i styl kresby. Přijde mi to, že někdy děj najednou jakoby přeskočí. Skoro všechny písničky, co tam zazní, jsou stejné a zpívá je stejně mdlý hlas a jsou totálně bez melodie. Tak moc bez melodie, že to místama vypadá, že je to falešně. Hlasy postav jsou obyčejné, ani vtipné ani jinak přiměřené jejich charakteru. Animace trhavá (já vím, je to starej film). PS: teď na to koukám jak pako a vubec nevim, jak jsem se na to mohl někdy divat - už podle plagátu to musí každýho odradit... měním na odpad.