Tajemný let (2005)

no tak teda prrr! Asi to byla role a Jodie to zahrála tak dobře, protože jsem si říkal: kurva, ta ženská je úplně hotová, ať se vzpamatuje a přestane hysterčit, jde mi s tím na nervy, to chce klid, jinak se na ňu všichni vykašlou. No prostě mě srala a polovina věcí byla nereálnejch a Jodie se mi nelíbí a mělo to happy end, ach jo, americké klišé.

Gejša (2005)

no, něco jak japonská telenovela. aspoň podle děje. jinak je snaha vykreslit japonskou kulturu a tradice, ale zdá se mi to akési čudné. a nevím, kterej kretén vymyslel, že to bude namluvený anglicky (buď režisér či producenti, kdo ví...) - angličtina ve filmu z japonska, to úplně kazí atmosféru. ani Ziyi Zhang mě tentokrát moc nebrala (herecky), jinak vzhledově samozřejmě jo.

Kód Navajo (2002)

Tohle že natočil John Woo? Podle mě to má do wuoviny hodně daleko. Za prvé nevím, co za barvu používali na umělou krev, asi nějakej balakryl, protože byla růžovočervená. Pak taky zbytečně moc výbuchů a dávka vysypaná do těla šikmovokejch jim v několika případech udělala za zádech maximálně dva až tři otvory. No a to, že japončíci nabíhali amíkům do střel, do bodáků, do nožů a nechávali se dobrovolně zabíjet, protože amíci trefili všecko a japončíci jenom sem tam něco, to snad ani nemusím zdůrazňovat. Taky Cageovo umírání působilo humorně, musel jsem u toho dát koutky nahoru a palce dolů... No prostě, američani jsou praví vlastenci a hrdinové a nejlepší vojáci, taková propagandička to je (ostatně jako polovina americkejch válečnejch filmů, chch). PS: omylem jsem se na to po letech podival znovu a je to ještě horší...

Distrikt! (2004)

Hlášky vynikající, nápad se zabitím hromady mamutů originální, přístup různých organizací a států k penězům reálný, prostě pobavilo. A animace taky dobrá.

Hostel (2005)

Mučeníčko bylo jakž takž dobrý, ale film teda stál za hovinko, teda hovnisko, pěkně dlouhý, smradlavý a smíchané s krví... To byl můj komentář, když jsem to viděl poprvé. Teď po druhé viděno na Nově s dabingem a s reklamama, ale kupodivu jsem byl nadšen (teda kromě toho, když po jedné reklamě dali spoiler, když dali ukázky z dvojky). Nevim, jestli kvuli tomu, že už sem trochu věděl, do čeho jdu. Samozřejmě se to nedá brát moc vážně, ale obrázek takhle zlotřilýho Slovenska je zábavnej a vidět tam ty zákoutí a hnusy známé našincům, to je třešínka. Dokonce i ty krvárny sem si užil a věřil autenticitě. Pobavila přítomnost českých herců, hlavně Jan Vlasák byl pěkně nechutnej a Petr Janiš neboli "ten, co na sobě nemá světýlka" ze Samotářů, to byla postavička naprosto skvělá.

Aeon Flux (2005)

Moc přetechnizované, nebo spíš je to až moc sci-fi, no ono to je spíše pohádka z budoucnosti, protože ty hračky, které tam jsou použity nikdy nebudou existovat. Příběh jakž takž, ale akční scény přehnané. Ještě, že tam je ta Charlize.

"O" (2001)

Hodně mi to připomnělo Velmi nebezpečné známosti. Taky předělávka klasickýho románu zasazená do moderní doby, s moderní hudbou, taky intriky a celý v takovým stejným stylu. Vlastně ne ve stejným stylu, v horším. A ta basketbalová věc mě nebere. Obsahuje několik fakt dobrejch scén. Někdy je to ale zase dost nejapný. Jako že to není japný. Chování postav - nad tím mi někdy zůstával mozek vertikálně stát

Fando a Lis (1968)

Lis je ochrnutá dívka a Fando je její přítel, který ji pomáhá a všude ji doprovází. Ale při hledání magického města Tar mu začne jít na nervy a chová se k ní hnusně. Prolíná se to scénami z dětství, kdy například Lis je zneužita potulnými herci nebo kdo to je. Děj je mírně nepochopitelný, protože je to proloženo scénami, kdy na ulici probíhá ples, kde pianista hraje na hořící piano nebo kdy po úprku před skupinkou úchylných žen najde Fando v hrobě svého otce, se kterým si vymění místo, nebo je usese skupinka transvestitů, kteří místo mluvení vydávají zvuky jako vrzající dveře nebo provádějí orgie s inkoustem nebo darování krve pro slepce. Pak zas Fando najde svou matku, která ho krmí vejci a nechá si udělat eutanazii nebo co. Fando taky přivazuje nahou Lis k vozíku a nechává ji osahávat jinými muži. Zajímavý je motiv dětských panenek, které můžeme najít v průběhu celého filmu. Význam mi však uniká. Asi že se k ní choval jak k věci a ne jak k člověku. No je to ujetina. A to mě bavilo. A místama dost dobrý záběry. PS: Lis vypadá trochu jak Gwen Steffani, chch, ale fakt jenom trochu.

Samé štěstí (1991)

No párkrát jsem se zasmál, ale ne tak moc, abych měl na břichu vánočku. Po pravdě, díval jsem se na to jenom kvůli tomu, že se v dané chvíli nedalo dělat nic jiného. A takhle na mě taky ten film zapůsobil - kdybych nemusel, tak se na něj nepodívám. No ale pro méně náročného je to film akorát.

Hodiny zoufalství (1955)

Jo, dobrý to bylo, ale nesmíte brát v úvahu fakt, že nejnapínavější tam bylo, když hysterčila nějaká ženská. Jinak mě zaujaly takový drobnůstky typu - na silnici stál pes a voni do něho museli najet (netrefili se) nebo vtipnej kuchař hehe v tom bistru hehe. No jde poznat, že je to film staršího vydání (ani kapka krve), ale v tom je to kouzlo. Nicméně hodnotím jen lepším průměrem.