Horton (2008)

Postavičky nebyly vůbec sympatické ani zábavné a moc mě teda nerozesmály. Ti v džungli ještě šli, ale ti obyvatelé toho minisvěta, to bylo neštěstí. Zachraňuje to jenon old-skoolovej sup Vlad, kterej na to měl jak ksicht, tak pohyby. Humor ale hrozně pro děcka, pro americký děcka.

Hory mají oči (2006)

Všichni se chovali opět jako ti největší pitomci, když stříleli do tmy, padali ze skály a dělali všechno pro to, aby byli snadnější cíle. Na druhou stranu smrti byly do děje pěkně zakomponovaný, i když jsme si na první masakr museli počkat až moc dlouho. Ale hned to stálo za to - rozstřelená hlava v přímým záběru, to se jen tak nevidí. Taky ostatní smrti a ubližování bylo elegentní a poměrně realistické. Co se mi nelíbilo, byl vzhled mutantů, kterej jako kdybych už někde viděl (ono v tomhle ohledu zmutovaní jedinci vypadají ve všech filmech stejně). Mutant na vozejčku byl okopírovanej Rubber Johnny od Aphexe Twina a Chrise Cunninghama. Co jsem nikdy nemusel, tak hysterický ženský. Bohužel dočkáme se jich. Pejsek věděl, že má ty zlý taky zabíjet, to bylo trapný, ale co už, byl to vlčák jako Rex a to je chytrej pes. A ten poslední nesmrtelnej mutant, to už si snad z nás dělají prdel, ne? Herecký výkony byly víceméně špatný, až na toho brýlatýho a na psy. Úvodní a závěrečná hudba jak vystřižená z hry Fallout. No, ale stejně - byla to jedna z těch lepších vyvražďovaček.

Hory mají oči (1977)

Tak jsem se chtěl podívat na originál, ale zjistil jsem, že remake byl úplně stejnej (kromě zpracování, ale děj úplně ve všem stejnej). Ke koncu to bylo nesnesitelně a strašně uřvaný. Vlčáci chytří jak nějakej komisař Rex a záporáci úplně blbí (jak kdyby už tak nestačil jejich životní úděl, voni ještě musí být tak neuvěřitelně blbí). Ten zubatej kudrnatej vypadal jak čert z nějaké pohádky. A ten frája s knírkem zas jak z videoklipu Beastie Boys Sabotage. Jedinej vymakanej je ten z plakátu (Michael Berryman), kterej ani pro tuhle roli nepotřeboval nijak zvlášť maskovat. Plno nelogičností nechávám rač plavat a je mi z nich trapně. Wes Craven není takovej borec, jak si všichni myslí. PS: haha, teď si čtu svůj komentář k remaku a vtipně jsem tam taky poznamenal něco o komisaři Rexovi, takže to už nemůže být náhoda!

Hory mají oči 2 (2007) odpad!

Hned se musím podělit o své dojmy, aby někdo neudělal stejnou chybu jak já. Všechno, co má jednička, tady chybí: efekty, masky, herecké výkony, scénář (no to je fakt snad to nejstupidnější - jak kdyby ho napsal jeden z těch radioaktivních dementů). Už úvodní tréningová akce vůbec nepřipomíná tréning, ale spíš scénu z válečnýho filma s ostrejma nábojema a vším. Pak už to jde jedna báseň: 1) za polovinu smrtí si můžou sami, 2) pomocí různých klišé poznáváme jednotlivé postavy, které se nakonec ukážou jako tvorové naprosto bez mozku. 3) do rolí vojáků museli dát pěkné tvářičky, takže jsem jim to prostě nemohl věřit 4) pořád někam padali 5) když se tam objevila nějaká krev, bylo to trapné 6) furt tam byla tma 7) atd. atd. Nekoukejte na to! Snažně vás prosím, nekoukejte na to. Je to vážně sračka! A ani to nepůsobí nechutně...

Hořící keř (2013) (TV film)

Nadstandardní české dilo převyšující svou kvalitou 90% českýho shitu deroucího se do kin. Holt HBO produkce se pohybuje v jinejch číslech. A tak dostaneme skvělej dramaticky vystavěnej film (teda minisérii), kterej mě dostal 3 věcma: dobovou autenticitou (oblečení, auta, rekvizity, exteriéry i ty hára herců), vychytanou úvodní znělkou (Petr Novák - Why do you leave me + ještě vychytanější obrazová část) a vykreslením nestvůrnosti totalitního režimu (cizák tomu asi nebude ani věřit). Asi se to hodně drží skutečnejch fakt a nesnaží se to tam vecpat něco, co se nestalo, jenom kvůli tomu, aby to bylo pro diváka zajímavější. Máme tady hromadu skvělejch českejch herců, kteří hrajou přirozeně a kvalita děje jim v tom napomáhá. Prostě kvalitní film o smutné kapitole českého státu... i když mám takové nutkání dát jen 3 hvězdičky, protože ve srovnání se nějakou zahraniční produkcí to je ještě o level níž, budu hodnej a dám o jednu navíc, protože když češi potřebujou polku, aby natočila film o jejich historii (a ještě tak dobře), tak to musim byt hodnej.

Hořící Mississippi (1988)

Tady se to hemží rasismem, jak v mravennišťu. Ale tím pravým rasismem, s lynčováním, omezzováním svobody, tyranií a terrorem, zapalováním křízů i celejch domů. To není ten falešnej rasismus, na kterej si stěžujou cigoši a kteří ho využívaj ve svůj prospěch. Taky už jsem dlouho v žádným filmu tak hodněkrát neslyšel slovo negr (negerský, negrofil, negři, atd. ve všech pádech). A vyšetřování vražd do toho, rok 1964, takže starý auta a všechno, dobrá atmoška, no je na co se koukat. Dvě hlavní role umně obsazený a hraný, co víc si přát. Možná by neškodilo, kdybych z toho byl víc nadšenej. Ale já su nadšenej jenom průměrně, asi jak výše mýho platu... no to spíš míň... PS: Lesterova (Pruit Taylor Vince) žena vypadá úplně jak kdyby ji hrál Terry Jones, chch.

Hoří, má panenko (1967)

"Jen klid, matko, všecko je solidní." Nejvíce si na takových filmech cením těch nehereckých výkonů. Působí neuměle a jako lidé, které reálně můžeme potkat a slova jim jdou z úst naprosto přirozeně a stejně tak se chovají. Forman formu filmu zformoval do nejlepší formy - obyčejný vesnický ples chytá tak neuvěřitelně uvěřitelný tón, že se tomu nic nevyrovná. Když to zkombinujeme s dokonalou vtipností jednotlivých scén, dostaneme jednu z nejlepších komedií českého filmu. Nevím, jestli Forman měl tak skvěle vymyšlené postavy a scénář, ale to je jedno - hlavní je, co z toho vzniklo. Stejně ale musím vyzdvihnout, že na svědomí to mají hlavně ti skvěle vybraní herci (všichni do jednoho!) s nezapomenutelnými ksichty a hláškami.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Jeden z těch slabších cimrmanů, takže nemůžu dát bezmyšlenkovitě zase 4 hvězdy. Moje myšlenky totiž jsou: vím, že na začátku v semináři bylo upozorněno, že to jejich zpívání vlastně není o zpěvu, ale přesto mě to tam nebavilo (ani ty tance nějak zvlášť nepobavily). Samotná hra podle mě obsahuje tak polovinu dobrého humoru v porovnání s ostatními hrami, co znám. I samotný seminář je tentokrát docela suchý, až na velice vtipné vystoupení posluchače večerní školy cimrmanologie Václava Kotka, který ještě moc neumí přednášet, chch. Jinak jsem se ale bohužel moc nesmál, až na několik dobrých, např.: "Nejen pohlaví. Žije tu se mnou celá má vnučka." nebo "Zařídil si hospodu u silnice na Písek, ale chodili mu tam lidi.". Zajímavé je, že se zde poprvé objevuje postava policejního inspektora Trachty, kterou známe pak z legendárního Rozpuštěného a vypuštěného. Nízké hodnocení přičítám taky tomu, že nemám rád operety.

Hostel (2005)

Mučeníčko bylo jakž takž dobrý, ale film teda stál za hovinko, teda hovnisko, pěkně dlouhý, smradlavý a smíchané s krví... To byl můj komentář, když jsem to viděl poprvé. Teď po druhé viděno na Nově s dabingem a s reklamama, ale kupodivu jsem byl nadšen (teda kromě toho, když po jedné reklamě dali spoiler, když dali ukázky z dvojky). Nevim, jestli kvuli tomu, že už sem trochu věděl, do čeho jdu. Samozřejmě se to nedá brát moc vážně, ale obrázek takhle zlotřilýho Slovenska je zábavnej a vidět tam ty zákoutí a hnusy známé našincům, to je třešínka. Dokonce i ty krvárny sem si užil a věřil autenticitě. Pobavila přítomnost českých herců, hlavně Jan Vlasák byl pěkně nechutnej a Petr Janiš neboli "ten, co na sobě nemá světýlka" ze Samotářů, to byla postavička naprosto skvělá.

Hostel II (2007)

Tak kluci si to v jedničce užívali víc. Čerešničky čerešně hrály pěkně do rytmů mučících nástrojů, rozbrušovaček a řevu obětí, ale prvnímu dílu se to prostě nevyrovnalo. Ani ty masakry už nebyly tak dobře vymyšlené, samozřejmě kromě toho posledního, kterej byl fakt jak z horoucích pekel, nezávidim. Jinak Ochránce se tady zrovna moc jako ochránce neprojevoval, že, hehe...