Pink.Panther

Česko
mystifikace, dadaismus, maximalismus

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 14.1.2016  11:06

Pokud si zkousnete a přesto si brčkem v pohodě vysajete kolu i s ledem, je to ryze praktická záležitost, sexy to není. I tak úsměv VP až tak moc nevadí, horší je, že film dost nudí, scénář je bez invence a konec je banální předvídatelná šablona. O to horší, že potenciál vyhnout se všem těm klišé tu byl.

• 14.7.2020  22:36

Dlužno říct, že remake za originálem nijak nezaostává, přidává barvu velmi solidní kameru a střih a ubrali na socialistické morálce, trochu to zmodernizovali což zasloužilí komsomolci přijmou z uzarděním, ale pokrok nezastavíš. Smysl takových povedených remaků je oživit legendy - stalo se, tohle je velmi solidně zmáklej válečnej film.

• 31.10.2018  17:10

Na filmové databázi je položka Rozhovor prezidenta s premiérem docela milá kuriozitka, (ale neinspiruje k polemice o antagonistickém rozdělení národa na lidové konzervativce a relativistické globalisty, byt´našinec tedy konzervativec bude s obsahem rozhovoru spokojen). Takže snad jen malý clickbait._____Sic bych dal v tento čas přednost nějakému stylovému filmu k tomuto výročí, debat je už všude přehršel, nemohu přehlédnout fakt, že tisíce fanynek si psaly do České televize právě o tento pořad s těmito dvěma muži v tento den. A nelze se tomu divit._____Připomeňme si, že Milošek je sekáč, to ví každý, s úsměvem aligátora s cigárem v ústech, nonšalantním krokem v botech značky Baťa, je ozdobou každého TV mejdanu. Andrejko je československý frajer s pekáčem buchet a s megatunou toho nejúčinnějšího afrodiziaka bezpečně uloženého ve švýcarských bankách. Takže ČT1 vyhověla tomuto tlaku dívčí lobby a mimo původní program aktuálně zařadila tento pořad. (Nezapomeňme na stovky fanynek marně čekajících v dešti na naše dva gladiátory pod okny vstupní haly do studia číslo 1 na Kavčích horách, neb jim nikdo neřekl že je to předtočené). Světlana Witowská v debatě, která měla pracovní název „Sekáč a frajer“ házela obdivné až vilné pohledy na oba zúčastněné a mne napadá možná repríza tohoto pořadu 8. března. Nebyl by to od ČT krásný dárek ženám k MDŽ?

• 25.4.2020  00:19
    15 minut (2001)

15 minut slávy Karla Rodena. A mých dlouhých 116 minut usilovné koncentrace.

• 1.7.2020  14:28

Jsou takové dny, kdy i metavejlupek z Chacharstánu zapomene své lahváče v mražáku na stodolní, své staré odpoví že ho (i dnes jako každou středu) bolí hlava, dcerám neopraví beznadějně hrubkovité úkoly, nepustí si svou okoukanou fantasy a ani neoroštuje své milované kabáty - místo toho dá štrause!. A věnuje se filmové poezii v její ryzí vizionářské podobě. Jsou takové dny ve vesmíru, (možná) .... Produkce: Metro-Goldwyn-Mayer

• 6.3.2017  12:46
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Vlastně žádné velké překvapení, o cenách už dlouho nemá význam polemizovat. Na příštího moderátora lvů v AJ, NJ, RJ, jsem snad i skoro připraven, FJ, ŠJ, VJ, PJ mně už teda trochu zaskočí, ale pokud to bude v maďarštině, to avizuji dopředu, to hned vypnu. A. Banášová v prvních minutách spustila slovní smršť, že jsem skoro nestíhal překládat a měl dojem, že Adéla ještě nevečeřela a mluví z hladu. Představa Mareše na jejím místě mě přesvědčila, že může být mnohem hůř a že to vlastně zvládla. Vystoupení Ebena zase ukázalo, že může být mnohem lépe. A udivovalo mne, že pořád dokola používala jedno takové divné slovo a sice: leva. To jsem ještě nikdy neslyšel. PS: Olda Kaiser rulez.

• 24.10.2019  12:37
    25. hodina (1967)

Lepší scénář než režie, oscilace mezi nechtěnou komedií a dramatem? Celkové vyznění poněkud disharmonické. Mělo to potenciál opravdu silného válečného dramatu, jenže to by musel režírovat někdo jiný než Verneuil. To, co mělo být epicky tragické, je úsměvně smutné. 70%

• 12.4.2017  09:39

• Ano je to opravdu tak velká kravina jak debilní je ten dlouhý název. Produkce: Silver Nitrate

• 28.5.2018  23:38
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Mravokárci – poslední mohykáni třetí republiky, novodobé rudé vydry českého kapitalismu, modré košile 21. století, pionýři s pruhovaně-hvězdičkovým šátkem kolem krku, samozvaní advokáti všeho možného – vivat! Speciální poděkovaní za koment vůdci této smečky uživateli „Lima“ – ale dnes už je tento seriál jen velká prdel! A pro ty komu to myslelo to tak bylo určitě i za socialismu!_____Dát tomu odpad v pětasedmdesátem - to by mělo úroveň. Ale dávat tomu odpad nyní a léčit si tak komplexy z dob socialismu je dosti nízkej level. Kontroverzní dílo je to každopádně, ovšem se stále nekončícím vysokým koeficientem zábavnosti. Seriál chytil druhý dech a jeho sledovanost je až překvapivá. Je to takový pohrobek socialismu. Potom se ani nedivím, že s poměrně komplikovaným úkolem okomentovat tuto ikonu normalizace – tedy že s tímto se nejlépe vyrovnal právě uživatel „Pohrobek.“ Ano je to tak, je to kouzelně zvrácená podívaná. Mimochodem v roce 2016 vyšel seriál v distribuci berlínské Icestorm Entertainment na DVD v Německu. Takže nejen velká prdel, ale i grosser Arsch! Produkce: Československá televize

• 6.4.2018  11:38

Pro mne snímek zůstává jedním z nejlepších neo-noir filmů 80. let s oblíbenou Emmanuelle Seigner a Harrisonem Fordem. Povrchním pohledem je to možná slabší Polanského film. Jeho příběh nepřekračuje velmi solidní staromódní thriller navzdory nepopiratelné řemeslné dokonalosti. Režie se drží při zemi a nadchne v detailech, jako v závratné scéně přes střechy Paříže s latentním nebezpečím pádu a neokázale vzdává hold americké klasice. Polanského Socha Svobody pro Hitchcocka ve stínu Eiffelovy věže? Produkce: Warner Bros

• 1.12.2016  18:52
    8 žen (2002)

Okysličení tříatomovými molekulami Ozonu dodalo filmu zvláštní poetiku. Kultivovaný a přesný filmově-divadelní herecký projev čtyř generací hereček dodal zas pravý francouzský šarm. Detektivka střihu Agathy Christie, ale hlavně zajímavý mix filmu a divadelní hry včetně závěrečné děkovačky, v dokonalém odladění tohoto pseudožánru. Produkce: Canal+

• 5.1.2018  23:08
    Adoration (2013)

První co mne napadlo bylo že je to zas nějaká vívegovina. Jenže když spisovatelka Doris Lessing napsala v roce 2003 povídku "Babičky", byla inspirována prý skutečným příběhem. Inspirace přišla v hospodě kde se dvě matky bavily aférou kterou měly společné se synem té druhé. Předlohou je odvážné téma na hraně incestu. Být na režisérské stoličce hřebejk, zapíchl by se pěkně hluboko … Ovšem na režisérské židli je Anne Fontaine, která morálně nejednoznačné téma zpracovala v zdařilé plážové melodrama s pěknými filmovými obrazy. Francouzko-australská produkce se mi už vícekrát osvědčila. Produkce: Gaumont, Screen Australia

• 21.3.2020  01:14

Asi nějaká blondýna tahle Virginie Despentes. Umorousaný těžce se plazící scénář, lesbická dvojka kde je jedna herečka herecky o několik levelů výš. Tohle nemohlo dobře dopadnout.

• 7.1.2017  23:35

Kdyby si Tim při čtení Alenky osladil život kostkou cukru prosáklou pár kapkami diethylamidu kyseliny lysergové, mohl posílit svou uměleckou kreativitu v duchu květinových dětí konce šedesátých let a kniha Lewise Carrolla mohla být zfilmována v pravdě stylově. Takto jsem v ú-divu i já – s čím to ten Burton vlastně experimentuje, že psychoaktivní účinky jeho životabudiče vedou k tak sterilnímu plastovému vizuálu. Dětičkám se budou barevně vyvedené deformované postavičky líbit, pochybuji ale, že by dokázaly ocenit u Bílé královny brežněvovské obočí. Time, ty můj smutku LSD je z módy, ale to co ti dodal Disney bylo původně určeno pro kačera Donalda !!! Produkce: Walt Disney Pictures

• 26.1.2016  23:22
    Alois Nebel (2011)

Dvě pozitiva: má to fakt dobrou atmosféru a není to Marvel.

• 8.9.2019  23:19
    Amadeus (1984)

I když se to dočteme v anotaci, film není životopisný v tomto smyslu ani historický, dokonce ani není ve své podstatě o Mozartovi. Vše, Amadeus, hudba, rokokové paruky, opuletní mizanscéna je jen kulisa pro autorův umělecký záměr vycházející z výborné alegorické divadelní hry. _____Forman se ve svých stěžejních filmech ale v podstatě celé tvorbě zabývá vztahem společnosti a jednotlivce. Jednotlivec toužící po svobodě a společnost, která ho z různých důvodů utlačuje. Autor přirozeně vychází ze své zkušenosti s komunismem, ale nebyl by to opravdový umělec, kdyby se omezil na primitivní antikomunismus. Forman se svým hlavním tématem zabývá s nadhledem a v širších souvislostech - jednou je to svobodomyslný lapka versus totalita respektive psychiatrická klinika (Kukačka), jindy volnomyšlenkář versus bigotní pokrytecká společnost (Flynt) nebo obět versus inkvizice - (Goya). _____Vztah Amadeus Salieri zde nastíněný je fikce. Amadeus je alegorický film. Tato alegorie zobrazuje souboj průměrnosti s genialitou, respektive vyjímečný jednotlivec versus společnost průměrných. Klíčové sekvence filmu jsou ty kde se císař rozhoduje zdali se má přiklonit na stranu Mozarta nebo nikoliv. Panovník nedá za pravdu geniovi, snadno by mohlo vyjít najevo, že i on císař je vedle genia jen průměrný (chápáno nikoliv jako hudebník, ale zobecněno jako konkurent). Když se podíváme napříč staletími i politickými systémy, či jen na současnou politiku je tato alegorie velmi výmluvná. Umělecké dílo spojující to nejlepší z Evropy i Ameriky, luxusní formu i obsah, komerční úspěch i artové ambice s nadčasovým poselstvím v jeden dokonale namíchaný opus magnum.

• 6.11.2020  22:30
    Amazonka (2000)

Kam čert nemůže, tam nastrčí Amazonku. V době kdy Belmondova popularita upadala už více než deset let, byl tohle po čertech velkolepý průšvih. De Broca nedokázal navázat na úspěchy slavných let a Belmondo na prahu sedumdesátky nedokázal zahrát to co před čtvrt stoletím. Je těžké najít na Amazonce něco pozitivního. Tady je špatně úplně všechno. Produkce: Les Films Alain Sarde

• 12.6.2017  23:07

V oskarovém La Nuit américaine se dozvíme, jak filmování funguje, jaké jsou příjemné i obtížné momenty a jak kino vytváří iluze. Truffaut je režisérem za kamerou i před kamerou a vykreslil tu obraz režiséra, který se jako matka stará o své filmové hvězdy, který je psychologem zabývajícím se jejich problémy a na place tvrdě pracuje a realizuje své představy._____Název filmu Americká noc je označení pro technický trik, kdy se za pomoci filtru denní nahrávky mění na noční. Zajímavý pohled je na herce, kteří jsou trochu jako malé děti a mají problém rozlišit mezi filmem a reálným světem a kteří své pocity snáze zahrají ve filmu, než že by je dokázali v reálném světě skutečně prožít._____ Magický dojem umocňují lyrické sekvence s podkresem klasické hudby. Jen málo filmů se povede tak, že jsou bezchybné, naprosto dokonalé. Řekl bych, že toto je jeden z nich. Něco jako Melvillova Armáda stínů nebo Wilderovo Some Like It Hot. Tady navíc autor přenáší na diváka své nadšení pro film. . Produkce: Les Films du Carrosse

• 26.8.2018  12:08

Možná spíš hollywoodské psycho a jejich pakultura. Nic co by překvapilo. Hollywoodská dceřiná společnost časopis Empire tomu dá štempl Jeden z 500 největších filmů všech dob a dílo obchodního modelu je dokonáno. Lidu je nabízena dokola ta stejná oblbovačka. Produkce: Universal Pictures

• 23.12.2017  00:02

No já nevím, celou dobu tam mlátit jen šestnácky to je hudebně dosti zvláštní :-). Nicméně asi hlavně díky Anetě je celkový dojem z koncertu opravdu velmi dobrý. Hudebně to ale chce přeci jen něco trochu víc, (klidně i za cenu méně radosti - více hudby).

• 13.6.2020  00:04

Aby mohlo vzniknout něco víc než průměr, musel by režisér mít ve své branži formát Tolstého. To je nutnost, jinak to ani Sophie Marceau nezachrání. Castis omnia casta.

• 13.10.2016  22:48

Jean-Pierre Melville zúročil ve filmu svoje zkušenosti ve francouském odboji, kterého se účastnil. Režie, herecké výkony Lino Ventury, Simone Signoret, atmosféra, napětí, rytmus filmu, výborně vypointované, vše bezchybné, dokonalé. Při sebehorší vůli není co vytknout. Nemá smysl chodit kolem horké kaše, řekněme si to zcela na rovinu: tohle je dokonalý film !!!

• 28.10.2017  18:11
    Babovřesky (2013)

Česká filmová dechovka zaznamenala od dob "Slunce, sena" strmý pád do propasti zoufalství. A Troška tvrdí, že je abstinent? Není! To mu nevěřte. Produkce: Dana Volaková

• 5.8.2020  23:48

Balada je snad jediný western „krvavého Sama“ který točil možná střízlivý, když žena není jen courou na jedno použití a brutalita tu nehraje prim. Za to pohled do výstřihu a na boky prostitutky Hildy v statických záběrech kamery dají vzpomenout obsesi Russe Meyera (proti které nic nenamítám) a viděl bych tu i inspiraci spagetti westerny Sergia Leone. Film mimo jiné nabídne kritiku pokrytecké morálky v podobě chlípného kněze, pěkným falzetem odzpívané balady v duchu končících sixties music a výbornou režii i herecké výkony._____Prvních čtyřicet minut je skvělých, pak příběh mírně ztrácí páru, ubude komických momentů a závěr je možná trochu banální. A nebo druhý pohled, konec předpovídá přelom od století páry ke století benzínu a hrdina tentokrát neumírá jedoucí na koni s ostruhami na botách a kulkou z winchesterovky v zádech. A to je přece konec Divokého západu! 90%. Produkce: Warner Bros

• 3.11.2020  19:01

Svižná krimikomedie s poněkud složitou zápletkou trochu vypadává z rytmu. Zajímavé je, že scénář napsal Claude Sautet a asistentem režie byl Costa-Gavras. Ve vedlejších rolích sympaťáci Claude Brasseur, Jean-Pierre Marielle. Není to úplná špička, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Produkce: Capitole Films

• 23.8.2019  03:56

Film se tváří jako nejlepší britský produkt, ale ve skutečnosti je to vzácné staromódní romantické drama made in Hollywood. Inteligentní scénář byl napsán podle výborné románové předlohy z roku 1925, která sice nemá hloubku Oskara Wilde, ale přesto má svou kvalitu a výpovědní hodnotu čehož si byli vědomí i Naomi Watts a Edward Norton, kteří se ujali i role producentů. Barevný závoj je klasickou adaptací kterou jednoznačně doporučuji ke zhlédnutí. Je tu výborná režie, tvůrci jsou si dobře vědomi jakou oporu mají v hlavním hereckém duu, Naomi Watts dostala dostatek prostoru aby zas jednou potvrdila, že patři mezi nejlepší herečky součastnosti. A v neposlední řadě náročnému divákovi může vyhovovat že toto komorní drama nedosahuje epickosti hollywoodské velkovýpravné elity. 85% 👍 Produkce: Warner Independent Pictures

• 11.2.2017  00:23
    Barva peněz (1986)

Chalani vraveli že ten film mal gule. Ano, a také tágo. Newman vstoupil podruhé do stejné řeky a vylovil si tam Oskara. Scorsese ze stejné řeky výtáhl na světlo filmovou klasiku (The Hustler) a vzdal jí tímto výlovem respektive novým filmem Color of Money hold. Jenže jeho Barva peněz level originálu až tak úplně nedosahuje, 70%. Produkce:Touchstone Pictures

• 5.5.2020  22:28
    Bazén (1969)

Jeden z těch filmů, kde psychologie postav není nijak propracovaná, kde jejich jednání kulhá za předpokládanou realitou a kde to vůbec nevadí, protože francouzská krimi nic z toho nepotřebuje když má svou neopakovatelnou magii. To ví každý gallus.

• 1.2.2019  20:13
    Bella Mia (2013)

Málokdy se stane, že máte příležitost nasolit nějaké kravině pěkných 75%. Tvrdím, že tento film tuto nevšední možnost nabízí. Autorský snímek o honbě za stádem krav se snahou o jakýsi morální imperativ. Samotný děj není pro celkové vyznění podstatný, daleko důležitější je poetickobaladické ladění filmu. Najdou se i nadbytečné kýčovité sekvence a i když souhlasím s tezí že to chtělo víc krav a míň lidí, v souhrnu plusů a mínusů film patří k tomu lepšímu co tu poslední dobou vzniklo. Autor je především kameraman a film také obsahuje spoustu pěkných kamerových záběrů na přírodu a na krávy, zkrátka film o dobytku. Dobré, ale pro dnešek stačilo, na večerní záznam vysílání z poslanecké sněmovny se už dívat nebudu. Produkce: Bio Illusion

• 29.6.2016  23:13
    Belmondo (TV film) (2015)

Jedinečná příležitost vzdát hold vyjímečné legendě a vůbec fr. filmu. Dát plný počet to je prostě otázka cti.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17