Elizabethtown (2005)

Dívka s dolíčkem v levé tváři se stále usmívala od ucha k uchu. Jestli chtěl autor vyslat do světa nějaké pozitivní sdělení, tak propásl vhodný okamžik mlčet. Produkce: Paramount Pictures

Eso es (1982)

Oury uměl udělat filmy pro masy, byl to odborník na francouzskou kinokasu a tak vytáhl z rukávu toto eso aby vyrobil druhý Belmondův největší kinohit, když už o pár let dřívě natočil ještě navštěvovanějšího Velkého šéfa. Hitlerova nevlastní sestra je tu národně-sociální krasavice hodná vůdce, ostatně ji hraje tentýž herec co hitlera. Málokdo umí oslavit svou vlastní porážku filmem a málokdo si umí utahovat z nacistů tak jako Francouzi. Oury si jako zkušený filmař pohlídal rytmus filmu a celkový dojem by měl být dobrý - přesto tento film není nic více než pěkný rodinný film s roztomilým medvídkem. Produkce: Cerito Films

Eurovision Song Contest 2016 (2016) (pořad)

Loni travesti šou, letos zas brutální festival politické písně. Z té vítězky, brát to vážně, by byl člověk hned tatar. Komunismus se nakonec možná prosadí uplně jinde než jsme si původně mysleli.

Eva Braun - Hitlerova milenka (2007) (TV film)

Asi mi to nebudete věřit, ale jsou takové dny v roce kdy na ČT2 v osum hodin večer nedávají hitlera v hlavní roli. Tak určitě je to první a druhý svátek Vánoční a také den, kdy vysílali tento dokument o evce braun – hitler zde totiž vystupoval jen ve vedlejší roli nejprofláknutějšího feťáka, kterýžto nedávno objevený fakt umně maskovala evíkova amatérská kamera (co by dar od vůdce).____K osobě Evy Braun se snažilo vyjádřit spousta historiků a dokumentaristů, popsáno je spousta materiálu. Nu což, říká se, že osobnost nikoho nelze shrnout do několika řádek. Já se vás přesto pokusím (a věřím že úspěšně, neboť na mnou vytvořeném psychologickém profilu zkoumané evy braun bychom se myslím mohli shodnout) přesvědčit o opaku. Tedy, že pokud si třeba i koupíte biografii evy braun, dokumenty na DVD atd., prozkoumáte to zleva zprava, podrobíte to hluboké analýze, stejně dojdete k jednomu a stejnému závěru jako já. A dovolím si se stručností a strohostí mě vlastní shrnout osobnost evy braunové do pouhých dvou slov: nazi Hure.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Infantilní střílečka s puncem nostalgie. Obstarožní parta vypadá jak ZAPOMENUTÝ VÝSADEK LATINSKOAMERICKÉ QUERILLY. Sly jde svou cestou a láme americké teenagerky na pokus o knír i bekovkou co by partyzán nikaragujských Contras. Zábava PRO NOSTALGIKY AKČNÍCH OSUMDESÁTEK. Vypnout mozek a čumět. Vše. Jakmile to ale podrobíte analýze a okecáte to na několikastránkovém elaborátu, je čas vstoupit do politiky. A kandidovat do voleb nejlépe za nějakou Odpornou Dekadentní Stranu.

Facka (1974)

Panečku ta sedla! Ale jinak v tomto filmu není žádný průkopnický materál. Ba naopak, jedná se o sotva průměrný scénář s ne moc zdařilou režii. Možná zajímavější je dobový hudební doprovod od Georgese Delerue. Netuším proč byl film ve své době dobře hodnocen domácími i zahraničními kritiky. A mladá Isabelle Adjani osvědčila svou hereckou extra třídu až v následujícím filmovém dramatu pod vedením Françoise Truffauta. 50%. Produkce: Gaumont

Fanny (2013)

Pokračování filmu Marius. Pokračuje i metamorfóza francouzského filmu na jihoamerickou telenovelu. Tohle si napsal a režíroval Daniel Auteuil? No tak to časy jsou mnohem horší než jsme si mysleli (minimálně pro současný francouzský film), KAMILE !

Forrest Gump (1994)

Pokud film vyvolává dojem, že i podprůměrní vyhrávají, že vše se dá zvládnout, je tak velmi dojemný, mám hned podezření, že se mi servíruje vykalkulovaný konstrukt, další americká pohádka pro dospělé. V tomto záměru je film možná dokonalý. Na druhé straně stejného efektu - tedy pocitu, že se vše dá zvládnout a ještě si u toho pobrečím - možno dosáhnout úspěšným nakrájením čerstvé cibule._____Forrest Gump je takový nedoléčený epileptik a evokuje amerického knížete Myškina. Jenže zatímco Dostojevského román je vrcholné dílo světové literatury, FG je jen mírně nadprůměrné řemeslo a rafinovaně manipulativní, emocionální maskult. Když se podívám na zdejší hodnocení, nezbývá než zkonstatovat: kdyby Forrest Gump neexistoval, museli bychom si ho vymyslet. Produkce: Paramount Pictures

Fotr na inzerát (2011)

Režijní debut Kada Merada. Milé ale podprůměrné. (Na Francii politováníhodné). Produkce: Pathé