Poslední skotský král (2006)

Výborný Forest Whitaker, to je bez debaty. Film je také hodně dobrý, nenudí, a James McAvoy je také v pořádku. Když jsem si to ovšem pouštěl, čekal jsem že tam bude více venkovské Ugandy, to zásadní se ale odehrávalo v hlavním městě. Ten Amin byl ale pěkná svině...

Co je šeptem... (2005)

Trošku podprůměr, dobrý tak akorát do hlavního vysílacího času na nově :) , ale ve SA si člověk bohužel filmy nevybírá, rozhodující jsou jiné věci. Z herců byl v pohodě překvapivě Kevin Costner, jinak to zas tolik za řeč nestojí. Upadne v zapomnění...

Sahara (2005)

Jako oddychovka to celkem jde. Neseděl mi tu ale Matthew McConaughey.

Horší než smrt (2007)

Typický britský černý humor mě dováděl k záchvatům smíchu. Hodně povedená komedie.

Muž ve stínu (2010)

Slabší 4, co se tu povedlo, tak vše po technické stránce, vizuálně to působí opravdu britsky, protože tam je neustále takové pochmurné, deštivé počasí. Po herecké stránce také bez větších výtek, ale scénář má pár děr. Např. ne že bych nevěřil googlu, ale nepředpokládám, že lze najít lehce důvěrné informace mezi prvními odkazy... Rozhodně jde o zajímavý snímek s dobrou atmosférou, ač se toho zase tolik neděje, tak nenudí. A plusové body jsou za Sediny a Lukáše Krajíčka :)

I Love You Phillip Morris (2009)

Jestli je něco na 3,5*, tak tohle. 3 je málo, 4 moc. Výborně obsazen byl Ewan McGregor, tomu to prostě žerete. Co se týče žánru, tak je to docela dobře vyvážené, fakt, že je film založen na skutečných událostech, je prezentován dramatickou částí, na odlehčení nám je nabídnuto trochu toho humoru, ale nečekejte fóry, po kterých byste se za břicha popadali. Určitě jsem od toho čekal něco úplně jiného, ale neříkám, že jsem ve výsledku zklamán.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Hm hm hm.. po těch kritikách ze všech stran se musim Prince zastat, protože jsem viděl daleko horší letní blockbustery.. Jde o film, který alespoň u mě, splnil funkci 'zapnout, bavit se a vypnout'. Je to na takové 3.5* Hvězdičku navíc jsem dal kvůli příliš přísným kritikám, s čistým svědomím by čtvrtá hvězda byla, kdyby nedošlo k některým časovým zvratům na konci (dále bych spoilerovat nechtěl, tak to nebudu více rozvádět), nebo kdyby princ princeznu stihl přefiknout 8-)

Teorie chaosu (2008)

Film jsem stahoval s tím, že jsem věděl, jaké má hodnocení, ale komentáře ani obsah jsem nečetl a nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Jedna, dvě věci jsou trošku přitažené za vlasy, ale to ve výsledku nehrálo nikterak zásadní roli, protože se na film především dobře kouká. Tedy mně, jako chlapovi. Jsem si jistý, že to pro některé skupiny obyvatelstva může být dokonce nestravitelné. Filmů, jak se může všechno během momentu doslova posrat, najde jistě každý dost, ale má-li někdo chuť na příjemnou oddychovku, tak doporučuji ;)

Pacifik (2010) (seriál)

On si asi každý pod válečným mini-seriálem z dílny HBO a pod záštitou Spielberga a Hankse představoval především dost akce, jako tomu bylo u Bratrstva, ale tady měli autoři jiné plány a tak je tu celkem dost prostoru věnováno věcem s válkou souvisejících (jak to vypadalo v USA apod.). Každopádně bych ve výsledku nebyl tak tvrdý jako jiní uživatelé. Pořád to má hodně do sebe a především se vychází přímo ze vzpomínek přeživších.. Viděl jsem všech 10 dílů a celkově jsem spokojen.

Vlkodlak (2010)

Benicio Del Toro a Anthony Hopkins byli dobrými volbami, leč ani to nezachránilo celkový dojem. Co mě dostalo v tom negativním smyslu úplně nejvíc byl ten souboj dvou vlkodlaků. Naopak povedená je stylizace anglického venkova a krajinné scenérie. Tento vlkodlak není špatný film, ale rozhodně není nadprůměrně dobrý. Určitě jsem postrádal více hororových prvků (nebo aspoň nějaké) a to rozhodně ne proto, že bych po nich kdovíjak toužil, ale řekl bych, že když už ne tady, tak kde jinde!?