• Pohádka

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Jedná se o naprosto zásadní kulturní klenot české kinematografie, ne-li převratný.

Tahle země není pro starý (2007)

Prostá rádoby příběhová přestřelka, která se na konci zvrátí do nepovedeného morálního poučení v jak odlidštěné době žijeme. Archetypické nudné příběhové milionkrát omílané klišé, kdy Sheriff “ze staré školy”, nerozumí současnému světu. Infantilní bezmyšlenková nuda.

The Last of Us (2023) (seriál)

Perfektní adaptace stejnojmenné herní série. V některých drobnostech se nezásadně liší od hry a nelze říct, že by to byla špatná věc. Některé aspekty naopak vylepšují celou atmosféru seriálu. Avšak i tak jsem ze hry měl větší pocit neustálého pocitu strachu o život. Zkrátka atmosféru měla hra dle mě lépe zpracovanou. Avšak seriál má lepší vykreslení postav a jejich osudů spolu s dalšími drobnými doplněními (např. scéna s matkou Ellie). Je to fakt povedené. Je fajn, že se seriálu účastnil i Troy Baker spolu s Ashley Johnson. Seriál roku 2023.

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Nejlepší dokumentární seriál z války ve Vietnamu.

Zuřící býk (1980)

De Niro, Scorsese, Pesci, Vincent. Režie Scorsese. Myslím, že víc není třeba psát. Černobílé ladění filmu dodává super vibe. Prostě zase naprostá super bomba vole, co chceš víc.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Dokonalý snímek. Po vzoru všech ZNK her je toto další klenot do Řezníkovy sbírky.