• Krátkometrážní

DMZ (2022) (seriál)

Slabota, ozaj som čakal viac od tohto nového seriálu na Hbo max. Premiéra štyroch dielov trochu meškala ale nakoniec prišla a ja som to zhltol do dvoch dní. Ale ako hovorím nič moc a nevyužitý nápad zamrzí. Určite chýbal aj dabing. Tie flashbacky boli zbytočné. Aj tá BLM propaganda. 2*

V bublině (2022)

Pobavilo, fakt som nevedel čo od toho čakať a takéto milé prekvapenie so skvelým hereckým obsadením a vtipmi ani nehovorím. Už viem prečo to netflix pridal na 1. Apríla, odporúčam na víkendovú pohodu ako stvorené. Ale viac ako priemer tomu dať nemôžem. Príliš dlhé. No ako satira na covid celkovo vydarená. 3*

Moonfall (2022)

Priemerný katastroficky film. Ktorý by to ani v kine nevytiahol na lepšie hodnotenie. Obsadenie parádne ale stačilo trochu skrátiť dĺžku. Efekty tiež nič moc. Emmerich neprekročil svoj tieň. Otvorený koniec naznačil možné pokračovanie. 3*

Morbius (2022)

Pôjdem proti prúdu. Kašlať na zlé hodnotenia a percentá. Všimol som si že padli nejaké 4ky a dokonca aj plný počet. Odpady a slabšie hodnotenia sú prehnané. Nová marvelovka sa vydarila. Nie takým spôsobom ako napríklad prvý venom ale film bavil. Dosť temný a akčné pasáže slowmotion sa mi páčili. Trochu ten záver pokazil dojem ale to nevadí. Upíri má bavili odjakživa. Aj ten Česky dabing bol vydarený. Odchádzame z kina spokojní. 4*

Frasier (1993) (seriál)

Frasier je dobrý sitcom. Ale na tie lepšie ako napríklad priatelia, dva a pol chlapa sa nechytá. Možno to je chybou zase slabšiej prvej série. Ale najlepšia časť bola zatiaľ s Patrickom Stewartom v 11tej serií, ktorú som si pozrel zo zvedavosti. Vraj majú byť aj nové časti tak uvidíme. 3*

Světová válka Z (2013)

Presne toľko percent koľko to má, ani viac ani menej. Brad Pitt mal aj lepšie filmy. Aj keď títo zombíci neboli vyslovene zlí. Nebavili ma tak ako keď som to pozeral prvý raz. Čo je na škodu, netflix nepridal ani len cz dabing. 4*

Králíci útočí (2013) (seriál)

Nenašiel som netflix novinku na tejto databáze tak to doplním tuto lebo rovnaký režisér a pár hercov. Čistý priemer aj keď potešil dabing a pár svetlých momentov animovaný film mal. Ale druhýkrát by som si ho už nepustil. Škoda že to csfd nepridá a musím komentovať a hodnotiť seriál, narozdiel od filmu. Pritom prešiel dosť dlhý čas. 3

Angry Birds: Střelené léto (2022) (seriál)

Nový seriál na netflixe. Ale skôr pre deti. Animácia neurazí ani tá dĺžka epizód. Ale mobilná hra je určite lepšia. Čudujem sa že tu nie je žiaden komentár a epizódy nemaju dostatok hodnotení. Žeby nahnevaní ptáci nemali na tejto databáze fanúšikov, pritom filmy boli dobré. Každopádne chýbali prasce. 3*

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nenadchlo a nejako ani nesadlo. Asi to bude vekom. Aj tak má tento satirický vojnový seriál vysoké hodnotenie a komediálnych prvkov pomenej. Možno v dalších seriách , mne stačila tá prvá. Pochybujem že film bude lepší ale určite vyskúšam. Chcem pozrieť aj ten. 3*

Sebevražedný oddíl (2016)

Ayerov najlepší film a teraz nie kvôli skvelej komiksovej predlohe ktorú zvladol na jednotku. Herecke obsadenie sadlo a také nemal ani James Gunn vo svojej verzii o pár rokov neskôr. Akcie a skvelá hudba je záruka jednoho úžasného spracovania. Škoda len že videohra ktorá mala vyjsť tento rok bola presunutá na další. Snáď bude kvalitná ako aj filmy a nepokazia ju. 5*