• Krátkometrážní

Bible (1966)

5. Septembra padlo 15.555 hodnotenie a ja sa tak vraciam ku písaniu komentátorov po skoro pol ročnej pauze. Niekto začína niekto skončí. Obľúbený užívatel dostal ban , sloboda prejavu . Btw Dávid nič si z toho nerob, oni nevedia aký úžasný človek sa v tebe skrýva. Teraz ku filmu, vyše trojhodinový epos. Začiatok sa podobal na nejaké hotové sci-fi. Veľký tresk vyobrazený na ten rok veľmi dobre a dokonca má to aj celé bavilo. Tak ako samotná Biblia v knižnej podobe. 4*

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak to trvalo 13 rokov, kým sme sa dočkali. Cameron nezaváhal a zase išiel na istotu. Za tie roky určite dalsi pokrok v kenantografii. Tých 3 hodín v kine zbehlo ako voda akurát vychádzam z kinosály a som milo prekvapený. Lepšie než jednotka. Aspoň pre mňa. Zároveň aj posledný komentár tohto roka. Či ide o najlepsi film to ešte uvidim. Ale určite si dám repete a pôjdem druhýkrát s mojimi kinopartiakmi znovu, určite sa oplatí. Komentár ešte doplním neskôr. Dnes nám to nevyšlo podla predstáv a s overeným kinomaniakom sme sedeli oddelene ale v rovnakej kinosále a z noveho avatara máme len to dobré, navýse oslavené meniny velkého Dávida ako sa patrí. 5*

Halloween končí (2022)

Tento rok prišiel Halloween skôr. A ja po cca dvoch mesiacoch uštedrujem komentár poslednému filmu ságy Micheala Myersa a jej sestry Laurie Strodovej. Teraz opak ako z roku 2018, kills si už nepamátam koľko mal deň po premiére ale už tu nesvietilo nad 90-80 ale slabých 42. Teraz je to už objektívnejšie ale aj tak bieda. Viacero ľudí asi film nepochopilo. Pre mňa ako skalného fanúšika tejto hororovej série jeden z najočakávanejších filmov tohto roka som sa nenechal odradiť a na záverečný súboj Halloweenu sa veľmi tešil. Kinopartiak a skvelý kamarát nesklamal a doniesol aj posilu zo švajčiarska. Všetkým trom sa nám tento záver páčil. Boogeyman navždy dovraždil a ten dlhší úvod vôbec neprekážal. V kinosále prevládalo hromové ticho. Correy bol sympaťák. Tvorcovia sa pokúsili skúsiť novú zapletku a oplatilo sa. Parádne prepojenie zla a dôstojne uzavretie najlepšiej hororovej série. Teda aspoň podľa mňa. 5*

Bullet Train (2022)

Akčný film s Bradom Pittom musel byť kvalitný ale ešte kvalitnejšie bolo stretnutie s dlhoročným kamaratom a overeným filmovo serialovym fanúšikom. Po mesiacoch pre niekoho rokoch sme sa zišli spolu opäť v kinosále. Pomalší rozbeh kde bolo viac kecov ako akcie sa nakoniec rozbehlo a film ponúkol jeden z najlepších akčných momentov tohto roka. Záverečná pasáž neskutočne bezchybná no novší topgun to neprekonalo. Brad Pitt ale stále má charizmu a vtipne hlášky so známymi hercami nechýbali. Plusom určite hudba populárnych pesničiek na japonský spôsob. Bola to taká akčná jazda v strede týždňa. A určite navnadilo na daľšie kinopremiéry. 5*

Černý telefon (2021)

No tak sme sa nedočkali, stretnutie od marca s veľkým filmovým fanúšikom. Fakt to bola premiéra naposledy nového Batmana. Namiesto priemery je to pre mňa smútok. Teraz ale k filmu. Horor som dlho nepozeral a v kine ani nepamätám. Tento bol trochu viac thriller. Určite by to v kine malo svoju atmosféru keďže tmavých scén obsahuje čierny telefón priveľa. Skvelý Ethan Hawke ako maskovaný unosca deti. Proste paráda ale k dokonalosti tomu niečo chýbalo. Možno tá návšteva kina s overeným fanúšikom. Snáď nám to výjde niekedy v auguste. Inak zaujímavé že databáza udáva rok 2021 aj keď je to novinka, ktorá sa dostala do kín v tomto roku. Zaujímavé aj to ako klesli percentá, zaslúži si to byť v červených číslach. Už len z toho dôvodu že film je to dobrý a hororový expert hodnotil ako hodnotil. 4*

Film roku (2021)

Vraj film roku, aspoň podľa názvu. Známi herci zo Španielska to neuhrali. Ako komedia fajn ale prehnane vysoke percentá. Za mňa slušný priemer ktorý sem tam zabavil. Záver trochu vtipný ale aj tak. V kinosále by som bol po premietaní asi sklamaný. 3*

Enderova hra (2013)

Veľmi dobré sci-fi. Ktoré ponúkol netflix bez dabingu. Takto sa odrádzajú predplatitelia som ešte zvedavý na Grey mana, údajne ich najdrahší film. Teraz k filmu. Mladučký Asa Butterfield sa nezmenil ani o pár rokov neskôr ale tu vyzeral fakt ako školák. Harrison Ford a známe herecké obsadenie vydarené. Cieľovkou uz dávno nie som nuž toto má fakt bavilo. 4*

Já, robot (2004)

Už tu mal Will dostať svojho oscara. Premenil ho až v životopisnej dráme v starom roku. Keď už sme pri rokoch tak na ten rok skvelé efekty a parádne sci-fi. Čo sa týka príbehu a dlžky nie je to na plný počet ale k tým lepším filmom určite patrí. A hlavne patrí ku Smithovým top kúskom ako napríklad Ja, legenda. Samozrejme tu išlo o robotov. Kto ešte nevidel ale pochybujem že sa niekto taký nájde. Odporúčam pustiť na pondelnajší večer po práci to skvelo padlo. 4*

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Wolverine je aj bude asi najsympatickejší z mutantov. Další vydarený film z X-menov. Dokonca si spomínam na skvelú videohru z čias ps3ky. Ale na Logana Wolverine to určite nemalo. Tam herec Hugh Jackman predviedol svoju dokonalosť k tejto postave a snáď ju už nikto iný hrať nebude. Ale aj v tomto filme skvelý výkon a bavil som sa aj po rokoch. 4*

X-Men: První třída (2011)

Spomínam si že som práve na tento X-men film bol v kinosále vo svojom rodnom meste ako malý chlapec. Vtedy ma to bavilo o čosi viac ako keď som si prvú triedu pozrel teraz na disney+. Hodnotenie meniť nebudem ale určite nepatrí k tým najlepším z tejto filmovej ságy. Aj keď poslednú polhodinu som sa nevedel odtrhnúť od obrazovky. Príjemne zopakovanie. 4*