V hlavě

• Austrálie

Inside Out

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Že v čase, keď si už z Pixaru viacerí uťahujú, príde toto štúdio so svojim asi najdospelejším snímkom, som naozaj nečakal. Škatuľku klasickej zábavy pre deti vlastne napĺňa iba "roadmovie" v strednej časti a tá je pritom najslabším článkom. Dohromady to našťastie ladí na jednotku s hviezdičkou a silný emocionány náboj je prítomný v pravidelných intervaloch. Je to vlastne trochu smutný film, ale som za to rád. Nie každého musel nutne presvedčiť, že na to Pixar stále má, iní ho zase označujú za ich začiatok návratu na vrchol. A niekomu ako mne sa zase môže javiť ako ich najlepší film vôbec.(7.10.2015)

• golfista

U Pixarů už to taky asi nefunguje jako dřív. Skvělý nápad zabít touhle infantilní "roadmovie" ve střední části filmu - to by zasloužilo možná ještě horší hodnocení. Ale můj "Hněv" asi zrovna usnul, a tak mě můj "Smutek" přesvědčil ať zůstanu u slabých 50%. ... Škoda, že celý film nebyl v duchu závěrečných titulků. Možná bychom se tak dočkali návratu lesku pro kdysi tak úžasnou značku PIXAR.(5.10.2015)

Božská pohádka s hromadou vtipu, postavená na výborném nápadu a skvělých postavičkách. A tak se celé kino smálo, dětem se tajil dech, sem tam některé dítko zašeptalo, že se bojí, při smutné scéně se sloníkem bylo až nápadné ticho, a nakonec se zase všichni společně řezali smíchy. Já měla dokonce pocit, jako by mi konečně někdo vysvětlil chování mě i všech lidí kolem a při sledování u mě z emocí jasně vedla žlutá radost. A možná mě tam v hlavě zmanipulovali, ale myslím, že tohle byl jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla. Takže všichni popadněte děti a utíkejte si vyčistit hlavu do kina. A pokud děti nemáte, nějaké si půjčte. A pokud vám je nesvěří, jděte sami, protože tohle za to stojí. 5*(25.7.2015)

Čítal som ospevné recenzie a čakal tutovku. Problém je, že animáku výrazne chýba humor, celá prostredná časť je dosť temná a z toho celého som mal pocit, že sa v komplikovanosti príbehu mnoho menších detí zaručene stratí. Chytrý scenár, to uznávam, ale malé deti to neocenia a žiadne nadšenie som nebadal ani na svojich deťoch. Celkovo rozhodne animák skôr pre staršie deti a dospelých. Tá depka a zlá nálada tam vládla pridlho a nijak extra ma to neoslovilo. 60%.(2.1.2016)

• EvilPhoEniX

Nadhodnocená hyper-ultra sra*ka, kterou jsem měl chuť po půl hodině vypnout. Pro mě jeden z nejhorších animovaných filmů, co jsem zatím viděl. Absolutně ošklivá a odpudivá animace, absence humoru je téměř neodpustitelná, zábavné to není ani omylem naopak se jedná o velmi depresivní záležitost, která potěší leda tak EMO a hlavně je to vyloženě pro děcka do 5 let. Strašné! Od odpadu mě dělí pouze ústřední nápad, kterému se věnovalo dohromady tak 10 minut. 10 procentní infantilní hovno, o kterém už nikdy v životě nechci slyšet.(23.2.2017)

• - Režisér Pete Docter potvdil, že dodávka "Pizza Planet" se v tomto filmu objevila minimálně 3x. Je však těžké ji najít. (Draconic)

• - Ve filmu je několik zjevných narážek na ostatní Pixarovské filmy. V Představivosti je desková hra s názvem "Najdi mě", na které je vyobrazena rybička klaun očkatý a pod ní je hra s obrázkem dinosaura, což jsou narážky na Hledá se Nemo (2003) a chystaný další film od Pixaru, Hodný dinosaurus (2015). Krysa podobná Remymu z Ratatouille (2007) se objeví mrtvá v novém domě Riley a v její noční můře. Na obálce jednoho časopisu je možné zahlédnout Colette Tatou, kuchařku z Ratatouille. Medvěd, podobný Elinor z Rebelky (2012) je také v jedné z nočních můr. Stejně jako v každém filmu od tohoto studia, se zde někde nachází dodávka Pizza Planet a číslo A113. V učitelčině hlavě je vidět glóbus, který je v každém díle Toy Story. Vzpomínka, kde je Riley ve školce, zřejmě zobrazuje Sunnyside, školku z Toy Story 3: Příběh hraček (2010). Na mapě, která visí v Rileyně třídě, jsou vyznačeny body, kde se odehrávají všechny dosavadní Pixarovky. Jakmile se Riley s rodiči stěhuje do San Franciska, lze si na jejich cestě všimnout ptáčků z kraťasu For the Birds (2000). Když Bing Bong vzpomíná, jak jezdil s Riley v raketě na Měsíc, můžete vidět známý míč Luxo. Při rodinné večeři jedí Andersonovi čínu z krabice, která je ta samá, jako ve filmu Život brouka (1998) A jedna z dívek ve škole má na sobě tričko s lebkou, což je narážka na Sida Phillipse z Toy Story (1995). Navíc, zde opět má cameo John Ratzenberger, který zde namluvil dělníka na stavně, stejně jako ve Vzhůru do oblak (2009). Některé vzpomínky ještě ke všemu obsahují úryvky ze scény z Vzhůru do oblak, kdy můžeme vidět, jak Carl a Ellie žili. (buzzwoody)

• - Scéna, kde si strážní hlídající vstup do Podvědomí mění své čepice, je odkazem na hru Samuela Becketta  "Čekání na Godota", kde si mění klobouky Vladimir a Estragon. (Draconic)