V hlavě

• slovenský

V hlave

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Milý animák, Pixar po dlouhé době při tvorbě opravdu použil mozkové centrum. Konec mě i docela dojal. Mimochodem, nám třicátníkům může film trochu připomenout geniální seriál Byl jednou jeden život, jak poznamenal kamarád, se kterým jsem se na film díval. Akorát ty projevy emocí jsou hodně ovlivněné dnešním pohledem na výchovu. Když tatínkův hněv zastrčí do zdířek klíče pro odpal nejsilnějších zbraní, v reálu se to projeví slovy "jdi do svého pokoje", no teda, tomu jako říkají hněv?(28.12.2015)

Pekné, naozaj veľmi pekné spracovanie a mimoriadne originálne nápady, ako ku príkladu odstraňovanie nepotrebných spomienok, alebo návšteva podvedomia a tak ďalej - tých origo nápadov je skutočne veľká kopa a musím fakt pochváliť celý koncept riadenia emócií, skvelý námet. Bohužiaľ sa mi nepáčilo akým spôsobom sa nakoniec Radosť a Smútok dostali do veliteľstva, keďže sa celý čas k nemu snažili docválať v podstate logickou cestou a ku koncu sa mi zdalo, že už tvorcovia nevedeli ako ich poslať "domov", tak spravili to čo spravili. Ale veď okej, je to animák. A navyše animák s pomerne dojímavým koncom. Super, moc roztomilé.(22.12.2015)

V hlavě jasně dokazuje, že to lidé od Pixaru mají v hlavě stále naprosto srovnané. Úroveň humoru sice není taková, jak jsme u některých vrcholných pixarovek zvyklí, ale propracovanost a vizuální nápaditost onoho světa uvnitř naší hlavy s přehledem triumfují a vytvářejí originální animovaný zážitek, v němž radost i smutek z postupného objevování jednoho unikátního světa utáhnou vše v podstatě jen na svých bedrech. Plus několik opravdu skvělých fórů (znělka z reklamy, závěrečné titulky...), které naopak na pixarovský vrchol dávají vzpomenout více než jasně. :) Nejlepšími postavičkami pro mě "vedlejšáci" Vztek a Strach :)) 85%(27.7.2015)

Čítal som ospevné recenzie a čakal tutovku. Problém je, že animáku výrazne chýba humor, celá prostredná časť je dosť temná a z toho celého som mal pocit, že sa v komplikovanosti príbehu mnoho menších detí zaručene stratí. Chytrý scenár, to uznávam, ale malé deti to neocenia a žiadne nadšenie som nebadal ani na svojich deťoch. Celkovo rozhodne animák skôr pre staršie deti a dospelých. Tá depka a zlá nálada tam vládla pridlho a nijak extra ma to neoslovilo. 60%.(2.1.2016)

No sláva, u Pixaru přestali sázet na jistotu a zase přišli s něčím originálním! Pohled do hlavy dvanáctileté dívky je přehlídkou výborných nápadů, vedle kterých vypadá náš svět dost obyčejně. Road movie emocí vnitřkem hlavy také silné emoce vyvolává. Český dabing patří na špičku této kategorie. Zatím dávám 90%, ale třeba půjdu po příštím shlédnutí výš...(26.7.2015)

• - Po tom čo klaun Kulich vtrhne do hlavného veliteľstva sa Strach zľakne a skončí na zemi. Spoločne s ním aj pohár so stoličkou. Pri nasledovnom zábere je už ale podlaha prázdna. (Raketoplan)

• - Tlačítka na ovládací konzoli mění barvu podle toho, která emoce je používá. (Draconic)

• - Mapa v Rileyinej triede po tom, čo sa presťahuje do San Francisca, má v sebe pozapichované množstvo špendlíkov... Tie predstavujú miesta, na ktorých sa odohrávajú jednotlivé filmy od Pixaru. (martin1m2)