Bournův mýtus (2004)

Moje očakávania sa takmer úplne naplnili, aj keď v tomto prípade už nedávam 5*, čím chcem naznačiť, že Identita sa mi páčila viac... V tomto voľnom pokračovaní nový režisér nepodliezol vysoko nastavenú laťku a spravil ďalší skvelý akčný film, ktorého akcia bola dokonca ešte viac uveriteľná ako v jednotke a scenár primerane využil nepovedané z predošlého dielu. Tak, ako po zhliadnutí prvej časti, aj po tejto sa už veľmi teším na ďalšiu a som priam presvedčený, že opäť nebudem sklamaný. ;o)

Agent bez minulosti (2002)

Remake, či úvod do Bournovej trilógie (dúfam, že to ostane pri trilógii:)? Z mojho pohľadu vynikajúci film - samostatná jednotka, ktorý má náboj, dynamiku, napätie a hlavne jeho príbeh je postavený na reálnych veciach a to sa mi na tom páčilo najviac. Divák síce vie, že Bourne bol v minulosti agent zabiják, ale pekne sa dokáže vcítiť do kože človeka s amnéziou, ktorý si nepamätá, kto vlastne je a čo sa stalo pred tým, ako sa prebudil niekde na rybárskej lodi v Stredozemnom mori. Skvelý akčný film, ktorý mi privodil dosť veľké očakávania od jeho voľných pokračovaní... Som fakt zvedavý.

Hawkingův paradox (2005) (TV film)

Parádny dokument o veľmi zaujímavom vedcovi, ktorý sa venuje fyzike, čiernym dieram, gravitácii, či teórii času a podobným náročným problematikám, ale v tomto filme je to podané pekne ľudsky a diváka to nesmierne vtiahne aj do týchto náročných tém bez toho, aby musel nejako ovládať kozmológiu.

Daleko do nebe (2002)

Keby to nemalo taký biedny záver, tak je to nadpriemerný film o diskriminácii... Výborne rozohratý príbeh sa však končí najnudnejšie, ako sa len mohol a pre mňa to bolo veľké sklamanie.

Ratatouille (2007)

Po dlhej dobe ma filmovo potešil aj nejaký animák... Ratatouille je zábavný, pekný, zaujímavý a chutný príbeh o kryse, ktorá je výnimočná svojim čuchom a využíva to pri varení. Nápad je to teda pekne pritiahnutý za uši, ale realizácia sa podarila. K dokonalosti tomuto filmu chýba už len hlbší príbeh, ale asi by to potom oslovilo menej detí, takže asi je to tak správne. U mňa je to 90% a odporúčam na spríjemnenie nejakého dlhého zimného večera.

Bohové musí být šílení (1980)

Nebavil som sa na tom až tak, aby som dal nadpriemerné hodnotenie... Je pravda, ze originálnych afrických komédií som veľa nevidel (rozmýšľam, či vôbec ešte nejakú inú, okrem tejto:), takže ťažko s niečím porovnávať, ale aj napriek tomu je tento film plný klišé, ktoré sú evidentne okukané z americkej produkcie. A tak sa zaradím k tým, čo dajú tomuto snímku radšej menej, ako viac (niekedy aj menej je viac:).

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Celovečerné filmové spracovanie geniálneho autorského počinu Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka o najväčšom českom vynálezcovi, skladateľovi, dramatikovi, učiteľovi, no proste géniovi na pohľadanie, ktorý má len jednu jedinú chybičku - to, že nikdy neexistoval... Alebo žeby predsalen áno? :o))) Tento humor mi jednoducho sedí a Cimrmana si pozriem, či vypočujem vždy rád.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Je len málo seriálov, ktoré dokážem pozerať a špeciálne M.A.S.H. je taký, ktorý pozerám s radosťou. Už v detstve som ho vyhľadával a teraz ma poteší každá (aj niekoľkokrát videná) časť, najmä z prvej série, kedy je základom väčšiny žartov postava Franka Burnsa. Bohužiaľ, takýchto výborných hraných seriálov už nie je veľa a tak mi neostáva nič iné, len sa tešiť na to, ktorá telka opäť vytiahne a v rozumnom čase zaradí tento geniálny počin... :o))

Tajemný let (2005)

Druhá polovica filmu rázne znížila moje hodnotenie, lebo akčná Judie Foster v boji proti posádke a únoscom bola neporovnateľne trápnejšia, ako psychologicky zdeptaná a neúspešne hľadajúca matka v prvej polovici príbehu. Nejasný zámer únoscov a prílišná snaha scenáristu o prekvapivé rozuzlenie tu pôsobia veľmi lacno, priam až "béčkovo", takže moje hodnotenie tohto thrilleru odzrkadľuje tieto negatíva.

Hvězdný prach (2007)

Stardust je milá a hlavne celkom vtipná fantasy rozprávka so zaujímavými postavami, ktoré zahralo zopár fakt výborných hercov. Príbeh síce nie je nijak extra originálny, ale niekoľko nápadov stojí za povšimnutie, ako napríklad piráti na vzducholodi zachytávajúci blesky, ktoré potom predávajú ako energiu, či duchárska línia príbehu s mrtvými princmi a ich pozorovanie okolitého "reálneho" sveta a výborne som sa pobavil aj na scéne, kedy Tristan šermuje proti mŕtvemu Septimovi ovládanému woodoo bábkou v rukách čarodejnice... Myslím, že si v tejto rozprávke o hľadaní lásky, či večného života a o zaujímavom rozdelení dobra a zla, každý nájde niečo, čo ho poteší a pozitíva prevážia tie slabšie stránky.