LEGO® Batman film (2017)

Mám rád lego. Mám rád Batmana. Dalo by sa povedať, že sa mi celkom páčilo Lego Movie. Takže sa asi dá domyslieť, aké dojmy vo mne zanechal tento film (hviezdičkové hodnotenie dosť napovie).

Batman navždy (1995)

Dúfam, že ma Burtonovi fanatici a Nolanovi rytieri nezahádžu kartónovými bat-bumerangmy, keď napíšem, že sa jedná o jeden z mojich najobľúbenejších Bat-filmov. A ani neviem prečo som si ho až tak obľúbil. Možno má na tom svoj podiel zvodná sexi Nicole Kidman (i keď Pfeiffer je Pfeiffer). Určite to nebude vďaka Valovi, ktorí je najmenej výrazný predstaviteľ Batmana na striebornom plátne.

Batman se vrací (1992)

Asi sa vrátil Cirkusový gang. Asi. Asi je Batman Returns jeden z najlepších Batmanovských filmov. Nie asi, ale určite.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Za ,,scénku,, po titulkoch päť. A teraz sa ide strhávať. Jedna za to, že skoro ani jedna postava (okrem Alice) sa nechovala ako v predošlých dieloch (tá Red Queen mala byť čo? V Odvete sa snaží všetkých vyhubiť, teraz je z nej hrdinka) . Ďalšiu strhávam za pocit, ako keby medzi tím to dielom a Odvetou malo byť ešte niečo, čo by tie dva filmy spájalo. A tretiu za roztrasenú kameru (bože ja tak nenávidím, keď neviem poriadne, čo sa na plátne deje). Čo ale musím vyzdvihnúť je scéna (skôr scénička) s lanovkou zo začiatku. Tá bola celkom mrazivá.

Funny Games USA (2007)

Zaujímavé, kruté (a to väčšinu fyzického násilia nevidíme, len počujeme krik) miestami zdĺhavé a občas prekvapivé.

Divoký Zapadákov (2017) (seriál)

V komentári na Vtedy na západe som napísal, že som sa tešil na slovensky western a že som bol nespokojný, že som ho nedostal. Nakoniec sa však slovenský western zrodil...a vôbec sa nelíši od inej slovenskej produkcie. Trápny humor a...ja neviem. Proste by som dal odpad! nebyť Vajdu a toho malého indiána. A Tomík Maštalír ako zloduch celkom ujde. Tam som spokojný. Ale inač nie.

Kluk na kole (2011)

Podobný tip filmu moc nemusím + hlavná postava Cyril mi bola od prvej minúty nesympatická a tajne som dúfal, že ho pri jazde na bicykli prejde auto. Akože do konca filmu sa moje názory na ňu nezmenili, ale na film áno. Je to prehľadne natočené, s dobrou hudbou.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Škoda že Russella tam bolo tak málo, jeho kaskadér Mike je zaujímavou postavičkou, o ktorej by som sa rád dozvedel viac. Namiesto toho som sa dozvedel dosť veľa o sexuálnom živote ženských postáv.

Kung Fury (2015)

Platil by som zlatom, aby som zistil, ako toto niekoho napadlo.

Nevědomí (2013)

Čakal som niečo, ako Na hrane zajtrajška. Teda zábavné sci-fi. Sci-fi som dostal, i keď skôr to bol zlepenec všetkých možných sci-fíčiek, už len cestovanie časom tam chýbalo a zábavu som tam taktiež nejako nepostrehol.