Underworld: Probuzení (2012)

Súboj s tím obrovským vlkolakom (alebo lykanom ak chcete) na konci bol fajn. A Kate Beckinsale v latexe. Kate Beckinsale v latexe zaručí hviezdu aj takej blbosti, akou Underworld: Prebudenie je.

12 Feet Deep (2016)

Čakal som podľa hodnotenia a komentov nudu....poviem pravdu, až také nudné to nebolo. Skôr mi vadilo to klišé, debilita príbehu a záver o ničom. To ako sa baby dostali pod ten kryt bazéna...jaj bože...neverím, že toto má byť podľa skutočnej udalosti, takí sprostí ľudia neexistujú. I keď, občas pri čítaní niektorých komentov na Facebooku sa aj mne mozog zastavuje. Ďalej ten antagonista (lebo stále píšem záporák, tak to trochu obmením). Na jednej strane je fajn, že nejde o nejaké complete monster/pure evil, proste nejakého psychopatického zabijáka ale o celkom...no slovíčko normálne by som nepoužil...proste o človeka, ktorý to nemá v hlave v poriadku, ale nie je to taký klišé antagonista, ako sa spočiatku zdalo. Tak potom čo bolo klišé? Tie reči v bazéne, minulosť s násilným rodičom (zase otcom a zase alkoholikom, podľa tých filmov, každý otec, pokiaľ nie je akčný hrdina alebo obeť, tak je násilný alkoholik). Čo ma hneď na začiatku zarazilo boli hlavné hrdinky. Keď už chcem točiť film o dvoch buchtách, ktoré majú byť 85 (podľa profilu filmu, nestopoval som to pri pozeraní) minút v plavkách, tak obsadím nejaké kočky, na ktoré sa bude radosť dívať a nie také...neviem, nenapadá ma žiadne slovíčko ani slušné ani vulgárne, žiadne výstižné slovo mi nepríde na um. Proste tam mohli dať krajšie baby. Možno by som pridal jednu hviezdičku.

Jigsaw (2017)

Logický ementál. Proste rátať logické chyby v tom to filme je ako rátať zrniečka piesku na Sahare. Čo sa týka pascí, videl som aj lepšie (nie len v predchádzajúcich dieloch ale aj v niektorých amatérskych videách na youtube). Ale aj tak som mal z toho filmu dobrý pocit, umocnení skvelou zvučkou, sprevádzajúcu túto sériu od finále prvého dielu. A keď spomínal finále, ani tu nechýba zvrat na konci a je celkom fajn. Mimochodom, celý film som myslel okrem logických chýb aj na to, že tá Hannah Emily Anderson je neuveriteľne sexi šupa a za jej návrat v (potenciálnych) pokračovaniach budem len a len rád.

Thor: Ragnarok (2017)

Napísal by som, že ide o najlepšieho Thora, ale to, vzhľadom ku kvalite prvých dvoch dielov, nie je až taká pochvala. Označenie komédia sedí ako uliate, lebo film je naozaj napchaný humorom. A aj úžasnou hudbou. Toto je asi prvý krát čo som zažil, že hudba z traileru je aj vo filme (teda pokiaľ nerátam trailer, kde bola použitá main theme filmu). Čo sa týka hlavného záporáka, mal som väčšie očakávania, ale nakoniec až tak nesklamal. Celkovo som sa bál, že skombinovanie príbehov (komiksového) Ragnaroku, Planet Hulk s postavami Dr. Strange, Skurge, Grandmaster na poli 130 minút dopadne katastrofálne, ale, ako tvrdili recenzie, Taika Waititi to zvládol bravúrne. Ak by bol ďalší Thor od neho, vôbec by som sa nehneval. Práve naopak. Mal by som (prvý krát) na nového Thora aj hype.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Čakal som blbosť, pri ktorej si budem trieskať hlavu za vyhodené peniaze...A blbosť to bola. Ale peňazí neľutujem. Riadne som sa totiž bavil. Herci újdu a hlavne Elizabeth Banks, ktorá záporáčku Ritu Repulsu zahrala tak pekne, až to klišé záporáctvo tej postave odpustíte. A k tomu nesmie chýbať nostalgické Go Go Power Rangers a epická záverečná bitka. Proste učebnicová popcornovka.

Underworld: Krvavé války (2016)

Nevidel som ani jeden Underworld, preto som sa na začiatku v menách strácal. A to zapríčinilo, že som sa, jemne povedané, nudil. Aspoň tam bola Kate Beckinsale v latexe, takže to to znechutenie zo strácania v menách a vzťahoch vyrovnalo. A čím viac sa to blížilo ku koncu, tím viac som sa nielen že začal (logicky) orientovať, ale aj baviť. Ten film sa stával tak strašne absurdným, až bol dokonalým. A Kate Beckinsale tam bola stále v latexe. Bohužiaľ, začiatočná nuda sa postarala, že to dostane len 3 hviezdy. Ale ako tak pozerám hodnotenia ostatných, tak som ešte dosť štedrý.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Jasné, od filmu v ktorom nesmrteľný Vin Diesel loví čarodejnice sa nedá očakávať Oscarová zábava, ale nečakal som, že to bude až taká sračka. Tak prečo dve hviezdičky a nie odpad? Lebo bolo tam pár momentov a predsa len, ten námet znie celkom fajn. Myslím tak fajn, že by sa z toho dalo natočiť celkom kukateľné béčko. Bohužiaľ, je z toho akurát tak celkom kukateľné déčko. Takže námet fajn, spracovanie bieda.

The Fire Fighters (1930)

Človeku sa ani nechce veriť, že je to už viac ako 70 rokov, odkedy Mickey a priatelia vyrazili ako ,,bezkonkurenčný,, hasiči zachrániť horiaci panelák. Toľko geniálnych nápadov (už niekoľkokrát spomínaný rebrík lezúci dole po sebe samom) a vtipov (strašne ma pobavilo, ako chcel Mickey hasiť a vždy si vylial tu vodu z vedra).

Star Trek - Vesmírné sémě (1967) (epizoda)

Popravde som fanúšik Novej generácie, ale túto epizódu som si proste kuknúť musel, pretože som bol zvedavý na najväčšieho záporáka, aký kedy obťažoval hrdinov Star Treku. A epizóda, rovnako ako samotný Khan, ma nesklamali.

Marvel's Luke Cage - Série 1 (2016) (série)

Takmer rok som to pozeral. Luke Cage, sa aspoň podľa môjho skromného názoru, nepodaril a nudil ma. Hlavná postava ma nezaujala tak, ako sa to podarilo jednému drsnému súkromnému očku menom Jessica Jones. Tak ťahanie seriálu ostalo na záporákoch. Najprv na Cottonmouthovi, ktorý bol fajn, ale pripadal mi ako taká slabšia verzia Wilsona Fiska z Daredevila. Po tom na scénu vstupuje Diamonback a to bola iná káva (a nemyslím tím to, že ide o černocha). Ten týpek to tak strašne nemá v hlave v poriadku a bolo zábavne ho sledovať. Bohužiaľ nedosahuje latky Fiska alebo Kilgravea. Celkovo ide o čierny mráčik na doposiaľ peknej oblohe ,,Netflix Marvel Universa,,. Hádam to druhá séria napraví.