Slepé lásky (2008)

Pekný film, zobrazujúci štyri príbehy lásky slepých ľudí, z ktorích ten Zuzkin je (aspoň pre mňa) ten najsmutnejší.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Vin Diesel si dal jeden diel pokoj, načerpal sily a teraz sa vracia ako xXx, známy tiež ako Trojité X. A zatiaľ, čo v predchádzajúcich dieloch sme mali takú vec, že príbeh, tu sa F.Scott Frazier na to vykašľal. Vymyslel len skrinku schopnú zhodiť vám na hlavu satelit a to je všetko, pretože hrdinovia tú pobehujú z jednej lokality do druhej, všade predvedú nejakú cool-hustú akciu a ide sa ďalej. Záporák? No...tomuto filmu chýba niečo ako riadny zapamätateľný záporák, sú tu len ľudia, ktorí chcú skrinku pre seba, ich motiváciou alebo ,nedajbože, psychológiou sa Frazier nezaoberal. I napriek absencie týchto dvoch vecí ide o pohodový, nie béčkový, ale Béčkový film, ktorého pozeranie som si užil. Ups...nesmieme zabudnúť na dopravné lietadlo Vs. padajúci satelit a Dieselov úžasný skok.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Mám rád keď je viacej dejových liniek, ktoré sa občas sem-tam pretnú a nakoniec všetky (alebo aspoň drvivá väčšina) vyvrcholia v jednej scéne naraz. Plus tu máme humor (však je to komédia, tak by bolo dosť zlé, keby humor chýbal) a, aby sa nepovedalo, dramatický okamih.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Pocit radosti - bol to skvelý dej s mrazivými momentami (odhalenie pravdy okolo Redbearda), skvelým ukončením (s odkazom na Tancujúcich mužov /či ako presne sa tá poviedka volá/) a skvelým záporákom. Pocit smútku - už nikdy sa (pravdepodobne) na obrazovkách nestretnem s Cumberbatchom a Freemanom v týchto rolách.

Gravitace (2013)

Nečakal som, že ma to bude baviť (hlavne po tom, čo kamoš asi dva roky na tento film nenachádzal pekného slova). Ale prekvapivo ma to bavilo. Efekty skvelé, Sandra tiež (i keď jej anjel strážny sa počas filmu riadne nadrel) a Clooney to odskákal za Batman a Robin.

Můj pes Killer (2013) odpad!

Mať príbeh 30 minút a rozuzlenie/záver, tak je to celkom dobrý film. Takto je tam veľa zbytočného a nudného jazdenia sem a tam a keď sa konečne niečo stane (smrť toho chalana) tak sa to nejako nerieši, máme pár scén a prídu titulky. A to, že niektoré dialógy nebolo počuť alebo im rozumieť a v scénach odohrávajúcich sa v noci ste ani nemali poňatie, čo je na obrazovke, tomu tiež hviezdičku nepridá.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Charaktery u ktorých hneď viete, kto prežije a kto zhynie v náručí psychicky narušeného vraha. Logické chyby a iné scenáristické perličky. Klišé. Celkový počet hororových scén: nula. Celkový počet komických scén: na vysokej úrovní (malo by sa tam dopísať Horor/Thriller/Komédia, a kto tvrdí, že kopírujem svoj vlastný komentár k Purge 3, tak si kuknite oba filmy a pochopíte, že inač to nejde). Charakter hlavnej postavy, v podaní sexi Saši Daddario, zaujímavý (tak bratranec jej pozabíja kamarátov, ale je to rodina, takže sa ku koncu správa ako by bolo všetko v poriadku. Áno, môžem argumentovať, že ju zachránil a aj tím, že je Sawyerová, takže v sebe bude mať nejaké degenerované gény). ,,Kožená tvár´´ ako ant-hrdina na konci bol cool. Celkové zhrnutie : bavilo ma to, nenudilo. A to je pri filmoch dôležité.

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Sherlock je na tripe (zase), Watson vidí duchov, Toby Jones hrá fakt odporného (skvelého) ,padoucha´ a koniec mi vyrazil dych.

Assassin’s Creed (2016)

A toto bolo čo? Fassbender prežíva nejaký psychadelický trip, občas sa na chvíľočku pozrieme do minulosti na assassinov (čakal som, že toho bude viac, však sa to volá Assassin´s Creed) a tajomná organizácia, ktorá zatieňuje S.P.E.C.T.R.E. (po poslednom filme nie až tak ťažké) snažiaca sa získať jablko z Edenu (asi sa nemyslí ten bar na Obchodnej). No, znie to fajn, mohlo by to byť tak zlé, až to bude dobré, bohužiaľ, spĺňa sa len to zlé. A ten koniec, pripadal som si ako pri pilotnom televíznom filme.

Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Síce sme sa ohľadom Moriartyho nedozvedeli absolútne nič, tak som veľmi spokojný. Z počiatku jednoduchého príbehu sa stáva celkom zaujímavá špionážna záležitosť s, pre mňa, prekvapivým finále. A rozhádaný Sherlock a Watson? Zase? Ale podľa ukážky na ďalší diel to vyzerá, že budú zase spolu, takže všetko je v poriadku. Jediná vec, ktorá mi vadí je ta, že do celkového konca seriálu ostávajú už len dva diely.