Plán útěku (2013)

50% - Viděno s manželkou v kině. Považuji tento film za velice povedený návrat Arnolda Swarzeneggera. Charisma z něho srší a roli si opravdu užívá. Stallone už mě asi ničím překvapit nemůže a také to neudělal. Na filmu je poměrně děsivé, že si při trošku konspiračnější náladě dokážu představit, že se tohle všechno může stát. Jinými slovy, příběh není hloupý a jen místy trochu zadrhává, například když Stallone odhaduje lidi.

Muži v naději (2011)

30% - Mno, co k tomuto filmu napsat? Děj má chabý a chatrný, postavy jsou jednorozměrné, dějové zvraty jsou násilné. Snad se mi ani moc nelíbilo, jak tam hráli v jiných filmech tak vynikající herci. Tak nevím. Samozřejmě k pokoukání se tam leccos najde, ale to mě osobně na dobré ohodnocení nestačí.

Život Briana (1979)

60% - Řadím tento film mezi Svatý Grál (ten je lepší) a Smysl života (ten je horší). Bylo tam pár vtipných gagů, u kterých jsem se s chutí zasmál. Nenudil jsem se, ale ani jsem nebyl vyloženě nadšený, jak by se u mě jako u fanouška Monty Pythonů dalo předpokládat. Musím ale konstatovat, že chapman je pan herec, který by asi dokázal zahrát cokoliv včetně vážných rolí.

Babel (2006)

80% - Tento film je syrove smutny, bezutesny a frustruje divaka tim, jak nelogicky a presto verohodne se vsechny jeho postavy chovaji, kdyz celi nezvyklym situacim. Propojeni nekolika pribehu je jen velice volne a z meho pohledu neslouzilo vubec nicemu, snad jenom ospravedlneni jejich spolecneho umisteni v jednom filmu. Pitt si velice uzil svou chrakterni roli a mne se zde libil mnohem vice nez mladsi hezoun.

Láska je láska (2012)

30% - Po dvou mesicich, co jsem film videl, ani poradne nevim, co bych k nemu napsal. Matne si vzpominam, ze me temer urazil papirem sustici konec. Ne ze by byl uplne bez zajimvosti, ale takhle se proste lidi v normalnim zivote nechovaji. Aspon doufam :-) Z hercu me zaujal zejmena Maciej Cymorek.

Občanský průkaz (2010)

60% - Film zajimave ukazuje nektere aspekty fungovani komunistickeho rezimu. Hned nekolik lidi je existencialne/psychicky zniceno. Postavy mi ale prijdou ponekud cernobile, trochu nerealisticke. Dalo se na to koukat, ale nyni, po dvou mesicich si horko tezko vybavuji hlavni okamziky filmu.

Ostrov samoty (2005)

70% - Z tohoto filmu mam rozporuplne pocity. Je to skvele zahrane, ma to myslenku a nemuzu rozhodne souhlasit s kometari, ktere tvrdi, ze je to nuda. Day-Lewis ma nesporne charisma a skvele hraje. Ale kdybych mel ted rict, co se vlastne film snazil sdelit nebo co jsem si z neho odnesl, tak bych asi jen rozpacite preslapoval. Coz nutne neni spatne a nutne to neni vina filmu. Ale je to tak. Mozna vadilo i to, ze jsem kousek filmu bohuzel minul.

Monty Pythonův smysl života (1983)

50% - Ac jsem pomerne velkym fandou skupiny Monty Python, tento film se mi moc nelibil. Mozna mi tam chybela nejaka nosna dejova konstrukce jako v Svatem Gralu, mozna mi scenky zde neprisly tak vtipne (napr. zvraceci), mozna jsem to cele dokonce nepochopil, ale u me to proste neni ono. Misty jsem se pousmal, ale to bylo tak vsechno. Serie skecu, ale film na cely vecer - spis ne.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

80% - Popravde receno, spanelskych filmu jsem ve svem zivote moc nevidel. Na tento film jsme nahodou prepnuli televizi... a uz jsme ji nedokazali prepnout jinam. Perfektne vypracovana atmosfera, vyborne zahrane hlavni role, zkratka drama z vezeni jak ma byt. A vyvrcholeni, ktere melo k happy-endu opravdu hodne daleko, me uplne dostalo!

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

40% - Jak je ve filmu Ivana Andrlova, tak me to negativne ovlivni. Nejak ji nemuzu prijit na chut. Ne ze bych se vylozene nudil, ale tak nejak byl cely film o nicem. Pravda, dnes uz svetem hybou jine problemy, ale presto me film jako do jiste miry pametnika totality neoslovil. Snad jedine jako sonda do mezilidksych vztahu uvnitr rodiny. Trochu pripominaji Diky za kazde nove rano. Kdo ze to psal scenar? ;-)